Н У Х Т

Все починається з якості: гостьова лекція від фахівчині-практика фармацевтичного підприємства «Київмедпрепарат»

24 травня 2024

Все починається з якості: гостьова лекція від фахівчині-практика фармацевтичного підприємства «Київмедпрепарат»

Здобувачі-бакалаври третього курсу освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» в рамках дисципліни «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв» прокачали свої hard skills разом із уповноваженою особою з якості «Київмедпрепарат» (ТМ «Артеріум») Марією Голойдою.

Фахівчиня вже вкотре відгукнулася на запрошення лекторки дисципліни Світлани Старовойтової та прочитала лекцію на неймовірно актуальну тему сьогодення в галузі фармацевтичного виробництва – «Фармацевтична система якості». Як зазначила Марія Голойда, все починається з якості, а фармацевтична система якості охоплює всі етапи від закупівлі (субстанцій, допоміжних речовин тощо) до утилізації та повністю орієнтована на споживача.

Фармацевтична система якості складається з чотирьох основних елементів – фармацевтична розробка; перенос (трансфер) технологій; промислове виробництво; припинення виробництва. Основною вимогою системи якості є документування кожного кроку – «все, що задокументовано – зроблено; те, що не задокументовано – не зроблено». Марія Голойда розкрила секрети імплементації фармацевтичної системи якості на виробництві.

Під час лекції були охоплені питання та нормативні документи, з якими здобувачі вже ознайомлювалися та обговорювали на заняттях з дисципліни «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв». Тому запропонована, на перший погляд доволі складна тема, сприймалася студентами легко та з цікавістю завдяки вже отриманим базовим знанням, а також дозволила розшити й поглибити практичні навички з питання фармацевтичної системи якості.

Завдяки яскравій і змістовній презентації, а також практичному досвіду пані Марії, здобувачі усвідомили важливість і необхідність знань, отриманих під час вивчення дисципліни «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв», і зрозуміли, як ці знання можна практично застосувати у професійній діяльності на фармацевтичному або біотехнологічному підприємстві.

Колектив кафедри біотехнології і мікробіології вдячний партнерам-стейкхолдерам фармацевтичної компанії «Артеріум» і особисто пані Марії за можливість для наших здобувачів освіти розширювати й поглиблювати hard skills разом із професіоналами-практиками галузі!

Опублікований: 24-05-2024
Читайте також:
Здобувачі-міжнародники у Музеї Михайла Грушевського

В умовах дистанційного навчання на кафедрі міжнародної економіки заняття з дисципліни «Міжнародні освітні системи» на першому курсі за погодженням викладача і здобувачів проводяться в університеті. Днями після заняття викладачі та здобувачі освіти вирішили відвідати Музей Михайла Грушевського, адже в сучасних умовах хочеться більше знати про історі...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Здобувачі-міжнародники у Музеї Михайла Грушевського 24 березня 2023

Відмінний фініш бакалаврів-заочників кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства

Сьогодні на кафедрі біотехнології продуктів бродіння і виноробства завершилися захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів заочної форми навчання. До складу екзаменаційної комісії увійшли професори кафедри Марина Білько і Віталій Прибильський та доцент Микола Бондар. Очолив ЕК завідувач кафедри Анатолій Куц. На захисті також були присутні викладачі  ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Відмінний фініш бакалаврів-заочників кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства 15 лютого 2023

Нюанси автотранспортного страхування вивчали здобувачі-фінансисти з фахівчинею НАСК «ОРАНТА»

На запрошення доцентки кафедри фінансів Катерини Третяк гостьову лекцію «Автотранспортне страхування» для здобувачів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»29 листопада прочитала заступниця начальника Києво-Святошинського відділення ПАТ НАСК «ОРАНТА» Олександра Сміян. Під час лекції здобувачі ознайомилися з властивостями автотран...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Нюанси автотранспортного страхування вивчали здобувачі-фінансисти з фахівчинею НАСК «ОРАНТА» 30 листопада 2021

В університеті розпочався основний етап вступної кампанії 2023 року

У нашому університеті розпочався основний етап вступної кампанії 2023 року – приймання заяв і документів від вступників на навчання для здобуття ступеня «Бакалавр» на основі повної середньої освіти. Цьогоріч подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети й триватиме до 31 липня. Протягом цього періоду вступники можуть подати до 5 заяв...

ЧИТАТИ ДАЛІ

В університеті розпочався основний етап вступної кампанії 2023 року 19 липня 2023