Студенти, викладачі та адміністрація університету завітали на семінари, на яких здобувачки освіти Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого і факультету біотехнології та екологічного контролю поділилися враженнями від проходження стажування та літньої школи з економічних, екологічних і соціальних аспектів перероблення харчових відходів у Жешувському університеті (Польща).
Стажування фінансувалося за рахунок Європейської програми академічної мобільності Ceepus. До речі, участь студентів нашого університету у цій програмі стала можливою вперше.
Ініціатор залучення до стажування студентів НУХТ – колектив коледжу природничих наук Жешувського університету та особисто професор Мачей Клуж, із яким наші вчені тривалий час співпрацюють.
Стажуванню передувало подання проєктів здобувачок на отримання фінансування у рамках програми Ceepus. Завдяки злагодженим діям польських колег та адміністрації нашого університету 5 проєктів здобули перемогу.
Учасниці літньої школи згадали, що початок стажування припав на неприємний час, коли росіяни гатили ракетами по транспортній інфраструктурі заходу України. Відчайдушні студентки, які ризикнули і поїхали до Польщі, тепер з радістю підтримують свій вибір.
Отже, під час стажування та літньої школи наші учасниці прослухали лекції з екологічних, економічних і соціальних аспектів харчових забруднень, провели лабораторні дослідження з харчових технологій і біотехнології, відвідали харчові та переробні підприємства, пройшли майстер-класи з кулінарного мистецтва, мали насичену культурну програму та екскурсії, а також удосконалили англійську у дружньому колі студентів із Польщі, Румунії, Албанії, Хорватії, Португалії, Чехії, Португалії та інших країн.
Корисні навички були отримані під час дводенного лабораторного курсу «Харчова мікробіологія», у рамках якого учасниці ознайомилися з особливостями організації наукової лабораторії, оглянули сучасне лабораторне та технологічне обладнання біотехнологічної галузі: хроматографи, біореактори, автоклави, ферментери різної місткості, а також установки для приготування поживних середовищ, а потім приготували комбучу.
Вразила екскурсійна програма, зокрема, у Польські Карпати, на озеро Соліна та міста і містечка південно-західної Польщі.
Значну увагу нашим учасницям приділили представники адміністрації, викладачі та студенти Жешувського університету.
У планах учасниць стажування застосувати отриманий досвід під час написання курсових проєктів і кваліфікаційних робіт.
Враховуючи безцінну підтримку наших польських колег, ректор НУХТ Олександр Шевченко надіслав лист-подяку адміністрації Жешувського університету та особисто ініціатору стажування, професору Мачею Клужу. Ми радіємо за успіхи наших студенток та щиро вдячні організаторам стажування.