Сьогодні у залі засідань відбулося планове засідання вченої ради університету. Останню у 2025-2026 навчальному році зустріч розпочали за традицією з урочистостей – голова вченої ради, ректор Олександр Шевченко вручив почесну відзнаку – нагрудний знак «Подяка ректора» завідувачу кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Анатолію Куцу. Також тепло привітали колег, що відзначили дні народження між засіданнями.
Далі вчена рада приступила до розгляду питань порядку денного.
Спочатку заслухали директорку Центру моніторингу якості і координації освітньої діяльності університету Олену Подобій щодо результатів акредитацій освітніх програм у навчальному році, що завершується. Доповідачка зазначила, що було заплановано вісім акредитацій освітніх програм. Експертними групами Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було проведено сім акредитаційних експертиз освітніх програм за різними рівнями вищої освіти. За бакалаврським рівнем акредитовано чотири освітні програми, за магістерським рівнем – одна освітня програма (без експертизи) та за рівнем доктора філософії – три освітньо-наукові програми. Також було вказано, що на підставі рекомендацій, наданих експертними групами і галузевими експертними радами з удосконалення освітніх програм та освітньої діяльності, був розроблений проєкт Плану заходів внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти на 2026-20267 н.р., який передбачає реагування внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти на виявлені сильні та слабкі сторони освітньої діяльності, спрямований на покращення якості освітніх програм університету, реалізацію постакредитаційного моніторингу та підготовку до їх акредитації у 2026-2027 н.р.
За результатами розгляду цього питання вчена рада ухвалила затвердити План заходів внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти на 2026-20267 н.р., а також низку доручень директорам інститутів, деканам факультетів, завідувачам кафедр, гарантам освітніх програм, керівникам адміністративних, сервісних і допоміжних структурних підрозділів.
Наступним заслухали першого проректора Володимира Ярового, який представив моніторинг якості інформаційного та навчально-методичного забезпечення навчального процесу. Доповідач нагадав, що питання якості навчально-методичного та інформаційного забезпечення освітнього процесу є одним із ключових напрямів функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти в університеті. Разом із тим він відзначив відповідність на сучасному етапі впроваджених у НУХТ інформаційних систем вимогам освітньо-наукового середовища і державних освітніх стандартів.
Обговоривши представлену першим проректором інформацію, для подальшого вдосконалення навчально-методичного й інформаційного забезпечення освітнього процесу вчена рада ухвалила доручення директорам навчально-наукових інститутів, деканам факультетів, головам науково-методичних комісій інститутів/факультетів, завідувачам кафедр щодо виконання Перспективного плану видання навчальної літератури на 2023-2026 роки та до 1 грудня 2026 року подати пропозиції щодо видання навчальної літератури у 2027-2030 роках.
Про реалізацію в університеті положень Кодексу академічної етики у 2025-2026 навчальному році йшлося у доповіді проректорки з науково-педагогічної та виховної роботи Лариси Арсеньєвої. Вона ж представила претендентів на отримання іменних стипендій у першому семестрі 2026-2027 навчального року.
Наприкінці розглянули поточні питання. Зокрема надали дозволи на проходження виробничої практики здобувачами освіти у Німеччині, на навчання студентів за програмами Еразмус+ у Польщі і Греції та на стажування викладачів у Польщі. Також затвердили склади разових спеціалізованих вчених рад з розгляду дисертацій на здобуття ступеня «доктор філософії», Положення про внутрішній електронний документообіг і нову редакцію Положення про інститутаційний репозитарій НУХТ.
На цьому порядок денний був вичерпаний, і голова ради, ректор Олександр Шевченко закрив засідання, подякувавши колегам за активну плідну роботу протягом року і побажавши гарного цікавого відпочинку аби з новими силами розпочати наступний навчальний рік.