Н У Х Т

Під знаком науки: наші здобувачки на міжнародних і всеукраїнських конференціях

11 грудня 2025

Під знаком науки: наші здобувачки на міжнародних і всеукраїнських конференціях

Здобувачки кафедри біотехнології і мікробіології, учасниці студентського наукового гуртка «BIOTECH» продовжують активно долучатися до провідних наукових заходів, демонструючи високий рівень підготовки та значущість своїх досліджень для розвитку сучасної біотехнології, мікробіології і фармацевтичної науки.

Однією з активних учасниць конференцій є здобувачка освітньо-наукового ступеня «доктор філософії» Анастасія Охмакевич (керівниця – професорка Тетяна Пирог). Тема її наукового дослідження – «Регуляція біологічної активності поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis ІМВ Ac-5017, синтезованих у комплексі з фітогормонами», що є актуальною для мікробної біотехнології, екології та фармацевтичної промисловості. Анастасія представила ключові результати своїх досліджень одразу на кількох престижних конференціях.

Зокрема, вона взяла участь у роботі VII Міжнародної науково-практичної конференції «KyivLvivPharma-2025. Фармацевтична технологія та фармакологія в забезпеченні активного довголіття», де зібралися провідні фахівці фармацевтичної галузі. Крім того, Анастасія взяла участь у конференції «Хімія, Біо- і Фармтехнології, Екологія та Економіка в Хімічній, Харчовій, Косметичній та Фармацевтичній Промисловості», яка об’єднала дослідників різних галузей для обговорення міждисциплінарних наукових підходів. Завершальним заходом стала участь у ХІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і здобувачів освіти «Науково-практичні розробки молодих учених в хімічній, харчовій та парфумерно-косметичній галузях промисловості».

Не менш успішною була участь у наукових заходах і магістрантки Марії Проценко (керівниця – доцентка Оксана Скроцька). Її дослідження присвячене внутрішньоклітинному біосинтезу наночастинок селену з використанням дріжджів Saccharomyces cerevisiae, що має значний потенціал для створення біотехнологічно важливих наноматеріалів із медичними та фармацевтичними застосуваннями. Марія стала учасницею VI Наукової конференції «Youth and Modern Problems of Microbiology and Virology», де виступила з доповіддю англійською мовою та отримала цінні коментарі від наукової аудиторії. Її робота викликала зацікавлення серед учасників конференції, адже біогенний синтез наночастинок сьогодні є одним із найбільш перспективних напрямів сучасної біотехнології.

Колектив кафедри щиро вітає Анастасію Охмакевич і Марію Процено з успішними виступами й висловлює вдячність за активне представлення університету на наукових майданчиках України та світу. Пишаємося досягненнями наших здобувачок і впевнені, що їхні дослідження стануть вагомим внеском у розвиток біотехнологічної науки!

Опублікований: 11-12-2025
Читайте також:
«IMS-НУХТ» – срібний призер Чемпіонату України

На НСК «Олімпійський» відбулася церемонія нагородження переможців Чемпіонату України з футзалу серед жіночих команд Вищої ліги. Команда «IMS-НУХТ» цього сезону продемонструвала змістовну гру і виборола срібні медалі Чемпіонату. Дівчата не збираються зупинятися на досягнутому й уже з нетерпінням чекають на наступний сезон. Вітаємо команду та її тр...

ЧИТАТИ ДАЛІ

«IMS-НУХТ» – срібний призер Чемпіонату України 14 червня 2021

Студенти кафедри готельно-ресторанної справи презентували свої оригінальні ідеї щодо тематичного оформлення столів

Щорічно між групами студентів 1 курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» освітнього ступеня «бакалавр», у рамках лабораторних занять з дисципліни «Ресторанна справа», проводиться конкурс з тематичного оформлення столів до різних свят чи подій. Цього року марафон дружніх змагань розпочала група ГС-1-3. Студентами були обрані різні темат...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Студенти кафедри готельно-ресторанної справи презентували свої оригінальні ідеї щодо тематичного оформлення столів 18 квітня 2018

На гостину до шкіл Києва і Київщини завітали викладачі кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації

У рамках підготовки до Дня відкритих дверей НУХТ викладачі кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації відвідали навчальні заклади м. Києва та Київської області. Завідувач кафедри Галина Чередніченко спілкувалася з учнями 10-х класів гімназії №59 імені О.М. Бойченка, старший викладач Наталія Божок відвідала школу з поглибленим вивченн...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На гостину до шкіл Києва і Київщини завітали викладачі кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації 28 лютого 2019

Профорієнтаційна поїздка завідувачки підготовчого відділення навчальними закладами Бориспільського та Баришівського районів

Напередодні Дня працівників освіти завідувачка підготовчого відділення Валентина Кудіна відвідала навчальні заклади Бориспільського та Баришівського районів. Першим став Кучаківський ліцей імені гетьмана Івана Сулими Бориспільської міської ради Київської області, де нещодавно відбулася зустріч з ліцеїстами. Фахівчиня ще раз нагадала їм про наш уні...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Профорієнтаційна поїздка завідувачки підготовчого відділення навчальними закладами Бориспільського та Баришівського районів 02 жовтня 2023