4 листопада 2025 року колектив кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів спільно з Федерацією органічного руху, за підтримки проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства», Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти, компаній БТУ-ЦЕНТР, ОРГАНІК МІЛК та ЕТКО вже вдруге провели Міжнародну науково-практичну конференцію у сфері органічних харчових технологій «Органічна харчова промисловість: технології та маркетинг».
Основною метою цього заходу був обмін інформацією, передовим досвідом щодо прогресивних шляхів маркетингу українських органічних продуктів із доданою вартістю з огляду на міжнародні тенденції розвитку органічного ринку та реалії вітчизняного сьогодення, а також ознайомлення з найкращими практиками вітчизняних органічних переробних підприємств щодо застосування інновацій та розширення асортиментного ряду органічних харчових продуктів.
Модерував конференцію голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, який на початку зустрічі надав привітальне слово основним співорганізаторам конференції: заступнику міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарасу Висоцькому, проректору з наукової роботи НУХТ Сергію Токарчуку, президентці IFOAM International Карен Мапасуа, менеджеру Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» Олександру Каліберді.
Перша секція конференції «Головні виклики для українських органічних виробників в умовах війни» розпочалася з доповіді директора компанії «UAB BIOGAMI» (Литва) Шарунаса Стумбріса, присвяченої особливостям і перспективам виробництва органічного дитячого харчування. Генеральний директор «ETKO» (Туреччина) Мустафа Акюз проаналізував передумови та особливості виходу органічних продуктів на ринок Північної Америки. Представник ТОВ «Арніка Органік» Олександр Маслич поділився з присутніми досвідом упровадження в компанії системи простежуваності при переробленні насіння соняшника. Про ринки збуту вітчизняної органічної соняшникової олії та перспективи розвитку цього напряму зазначила в своїй доповіді директорка із закупівель сировини ТОВ «Укролія» Ірина Колесник.
Директор ТОВ «Органік Оригінал» (ТМ «Екород») Андрій Олефіренко поділився досвідом адаптації свого переробного підприємства до умов повномасштабної війни. Про складнощі організації виробництва органічної агропродукції на прифронтових територіях доповів директор ТОВ «Стодола» Ян Островський. Позитивним досвідом виходу на преміальні ринки збуту нішевих культур поділився комерційний директор компанії «Агролідер Азія» (Казахстан) Юрій Каванда. Професорка НУХТ, гарантка магістерської освітньо-професійної програми «Технології органічних харчових продуктів» Юлія Камбулова представила доповідь щодо досвіду застосування цільнозернового жорнового борошна у технологіях органічного печива, яке може бути включене до раціону дітей при реалізації реформи шкільного харчування, на головних законодавчих аспектах якої зупинилася в своїй промові доцентка НУХТ Анастасія Шевченко.
Досвідом підготовки фахівців у сфері виробництва органічних харчових продуктів поділився завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів, професор Володимир Ковбаса. На базі кафедри вже понад шість років здійснюється підготовка магістрів за освітньою програмою «Технології органічних харчових продуктів». Володимир Ковбаса підкреслив, що у навчанні молодих фахівців дуже важливо мати надійних партнерів. Одним із них став справжній друг кафедри, виконавчий директор Федерації органічного руху України Андрій Коняшин, якого нагородили Грамотою ректора НУХТ за особистий вклад у розвиток і підготовку фахівців харчової промисловості. Грамоту вручила доцентка кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Наталія Фалендиш.
Друга сесія конференції була присвячена маркетингу органічних продуктів і ринкам збуту. Роздумами щодо особливостей збуту вітчизняних органічних харчових продуктів на зовнішніх і внутрішніх ринках, перспектив їх розширення поділилися з аудиторією комерційний директор ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» Євген Моцний і засновник, комерційний директор ТОВ «Терра» Олександр Ясинський. Про потенціал українських Карпат, як площадки для виробництва локальної органічної харчової продукції наголосив керівник ТОВ «Торговий дім «ЧИСТА ФЛОРА-БІО» Михайло Стовпюк.
Конференція об’єднала багато фахівців із різних континентів і країн. До її роботи також долучися здобувачі освітніх ступенів «магістр» і «бакалавр» нашого університету.
Учасники заходу вкотре мали можливість переконатися в тому, що органічне виробництво, не зважаючи на всі складнощі сьогодення, продовжує розвиватися, а спільнота його прихильників невпинно зростає!