Н У Х Т

Студенти-екологи долучилися до вирішення екологічних проблем молокопереробних підприємств

19 лютого 2018

Студенти-екологи долучилися до вирішення екологічних проблем молокопереробних підприємств

Період практики для студента – один із важливих етапів навчання, адже можна випробувати отримані в університеті знання. Ділом підтвердити теорію поспішили наші студенти-екологи, адже для 4 курсу розпочалася виробнича та переддипломна практики.

Зокрема, Аліна Семенюк і Тетяна Яцюк намагалися впоратися з екологічними проблемами молокопереробних підприємств – ПП «Ізяславмолпродукт» (м. Ізяслав, Хмельницької обл.) і ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (м. Тернопіль).

Здавалося б, підприємства з переробки молока однакові, але все ж таки мають різні екологічні проблеми. Основною проблемою на підприємствах є побічний продукт, який утворюється в результаті виробництва масла, м’яких сирів та інших молочних продуктів – сироватка. Дівчата впевнились, що підприємства належним чином утилізують даний продукт, так як він має великий показник за забрудненням, і лише невелика кількість потрапляє до стічних вод. 

Проходячи практику на ТОВ «Спецтехніка» (Яготинський цукровий завод, м. Яготин, Київської обл.), Євген Васильєв переконався в правдивості твердження, що цукрова промисловість – одна з найбільш сильно забруднених галузей харчової промисловості, тому що під час виробництва цукру на підприємстві утворюються висококонцентровані стоки, а також викиди та побічні продукти перероблення цукрових буряків. Студент детально ознайомився з технологією виробництва, і велику увагу приділив тим стадіям, на яких утворюються відходи.

Анастасія Волчецька ознайомилася з виробництвом пива на підприємстві ТОВ «Пивоварня Зіберта» у м. Фастові Київської обл., де запроваджена система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2009.

Яна Тищенко та Олена Вислінська дізнавалися про екологічні проблеми, які виникають в результаті виробництва кондитерських виробів на ТОВ «КФ «Тортовик» (м. Ірпінь, Київської обл.). На перший погляд, кондитерська галузь – маловідходна і найменш проблемна, однак, тільки еколог одразу побачить важливі проблеми, що важко вирішити на невеликих підприємствах, які не мають можливості встановити очисне обладнання. 

В міру своїх теоретичних знань майбутні спеціалісти надали рекомендації по усуненню екологічних проблем на цих підприємствах.

Опублікований: 19-02-2018
Читайте також:
Свято студентської науки на кафедрі технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів

15-16 квітня 2021 року на кафедрі технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів відбулося свято студентської науки – плідно працювала секція «Хімічні технології» 87-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті»...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Свято студентської науки на кафедрі технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів 19 квітня 2021

Говорить пам’ять

У часи незалежності України щороку 23 червня вулицями Луцька йде жалобна процесія. Це данина пам’яті розстріляним оперативниками УНКВС у Волинській області під мурами Луцької тюрми у 1941 році. Серед них – патріотично налаштована молодь, активісти ОУН, священнослужителі, представники інтелігенції. Після визволення Луцька у 1944 році могили розстріл...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Говорить пам’ять 27 червня 2022

Фільм «Sugar» на черговому засіданні Movie Club

Студенти групи ТУ 2-12а разом зі старшою викладачкою кафедри іноземних мов професійного спрямування Оленою Сподинюк у рамках Movie Club переглянули та обговорили фільм «Sugar». Що відбувається з нашим тілом і мозком, коли ми з'їдаємо пончик або шматок торта? Як це впливає на наш настрій? Чому знежирений йогурт – не найкращий варіант для вечері, а ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Фільм «Sugar» на черговому засіданні Movie Club 21 травня 2021