Н У Х Т

На допомогу науковцям: відкрито доступ до повнотекстових публікацій міжнародного видавництва «Springer Nature»

09 січня 2020

На допомогу науковцям: відкрито доступ до повнотекстових публікацій міжнародного видавництва «Springer Nature»

З січня 2020 р. за сприяння Міністерства освіти і науки відкрито доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва «Springer Nature».

Колекція містить понад 3 тисячі журналів, що тематично охоплюють математичні, природничі, економічні, технічні та гуманітарні науки, право та міжнародні відносини. Більшість ресурсів індексуються базами даних Scopus та Web of Science і належать до категорії журналів перших двох квартилів (Q1, Q2).

Університети та наукові установи, які раніше оформили через Державну науково-технічну бібліотеку доступ до баз даних Scopus або/та Web of science, отримали доступ до «Springer Nature» автоматично.

«Інтеграція наших науковців у світовий дослідницький простір є одним із пріоритетів роботи МОН на найближчі 5 років. Звісно, важливим елементом такої інтеграції є вільний доступ українських вчених до результатів роботи їхніх закордонних колег. Ще в травні минулого року ми дали можливість всім вишам і науковим установам – незалежно від відомчого підпорядкування – підключитися до міжнародних баз даних Scopus та Web of science. Передплата була забезпечена коштом бюджету, наразі доступ отримали понад 430 закладів. Тепер ми забезпечили доступ до всіх журналів «Springer Nature» – одного з найбільших світових видавців академічних і науково-популярних книг та журналів», – повідомив гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Він окремо наголосив, що для українських вчених будуть відкриті саме повні тексти. Такий винятковий доступ до ресурсів провідного наукового видавця організований вперше за часів незалежності.

«Це – необхідне рішення для української науки, адже «Springer Nature» є одним із найпопулярніших видавців серед наших авторів-учених. Доступ до повних текстів дозволить їм краще розуміти актуальність тих чи інших досліджень, готувати якісніші статті чи лекції, шукати наукові контакти тощо», – зазначив Дмитро Чеберкус.

Доступ забезпечується лише з локальної мережі університету та бібліотеки з автоматизованих робочих місць. За довідками звертайтеся до відділу інформаційних технологій Науково-технічної бібліотеки (ліве крило, 1 поверх, кабінет 4). Тел. 287-94-77, внутрішній 94-77.

Приємного користування!

Опублікований: 09-01-2020
Читайте також:
У МОН детально роз’яснили послідовність розгляду заяв вступника

Послідовність розгляду заяв вступника при адресному розміщенні державного та регіонального замовлення визначається встановленими ним пріоритетностями. На цьому наголосив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров у відео-роз’ясненні для вступників.  Йдеться про заяви на бюджет – їх цього року можна було подават...

ЧИТАТИ ДАЛІ

У МОН детально роз’яснили послідовність розгляду заяв вступника 27 липня 2018

Як наш робот-піаніст Прилуки вразив

Викладачі університету взяли активну участь у профорієнтаційному заході у м. Прилуки. Зокрема, велику зацікавленість викликав виступ доцента кафедри автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління Віктора Сідлецького. Викладач розповів присутнім про сталий попит практично у всіх галузях на фахівців з автоматизації комп'ютерних систем уп...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Як наш робот-піаніст Прилуки вразив 06 лютого 2020

Наукове свято на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування

13 листопада 2019 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.02 нашого університету відбувся успішний захист дисертації «Інтенсифікація мембранних процесів очищення нанофільтраційного пермеату молочної сироватки» аспіранта Володимира Захарова  на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.18.12 «Процеси та обл...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наукове свято на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування 14 листопада 2019

Фінішували захисти бакалаврських робіт студентами кафедри біотехнології і мікробіології

З 11 по 19 червня на кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ) відбулися захисти дипломних бакалаврських проектів студентів денної форми навчання за напрямом підготовки «Біотехнологія». Екзаменаційну комісію очолювала завідувач кафедри БТМ, професор Тетяна Пирог. У складі комісії були доценти кафедри: Вікторія Красінько, Оксана Скроцька, Юрій Пе...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Фінішували захисти бакалаврських робіт студентами кафедри біотехнології і мікробіології 21 червня 2018