Кафедра маркетингу регулярно проводить цікаві та практичні гостьові лекції, запрошуючи не лише своїх студентів, а й майбутніх вступників, адже теми, що обговорюються, є важливими та корисними для всіх.
Цього разу 20 лютого здобувачі та школярі старших класів зі шкіл різних куточків України відвідали захопливу та надзвичайно актуальну лекцію з медіаграмотності, організовану старшою викладачкою кафедри Іриною Ніколаєнко.
Під час заходу учасники разом зі спікером Олександром Пирожковим обговорили механізми інформаційних маніпуляцій. Лектор пояснив, як функціонує сучасна дезінформація, чому критичне мислення є ключовою навичкою у цифрову епоху та як правильно перевіряти інформацію на достовірність.
Головними темами дискусії стали «Свідомий комунікатор: як перевіряти інформацію на правдивість?» та «Як розпізнати фейки та маніпуляції?». Учасники отримали практичні інструменти для аналізу джерел, а також дізналися про методи виявлення маніпулятивних технік, що широко використовуються в інформаційному просторі.
Олександр також поділився списком надійних джерел інформації та розповів, де знайти так званий Білий список медіа.
У сучасному світі, де фейки та інформаційні війни стали частиною реальності, вміння розрізняти правду і маніпуляцію є необхідною навичкою. Лекція не лише допомогла учасникам глибше зрозуміти цю тему, а й мотивувала їх до подальшого самостійного вивчення медіаграмотності.