Визначальним елементом повноцінного харчування є білок. Його кількість і якість є фундаментальним чинником нормального функціонування організму людини та збереження її здоров’я протягом усього життя. Тому питанням встановлення рекомендованих і мінімальних норм споживання білка, а також методам оцінювання його якості присвячено багато наукових праць як окремих науковців, так і визнаних міжнародних організацій.
Для узагальнення найсучасніших уявлень щодо ролі білка в організмі людини, способів його метаболізму, а також новітніх медико-біологічних і розрахункових методик встановлення його біологічної цінності викладачами кафедр технології хлібопекарських і кондитерських виробів та технології зберігання і переробки зерна було підготовлено наукову монографію «Харчовий білок: фізіологічна потреба і біологічна цінність».
Авторський колектив у складі професора Валерія Махинька, доцентів Андрія Шарана і Людмили Махинько узагальнив результати рішень консультативних зборів ФАО/ВООЗ (1957–2014 рр.) щодо встановлення рівнів споживання білка та оцінювання його якості. На численних прикладах показано принципи і послідовність обчислення біологічної цінності як окремих компонентів їжі, так і їх сумішей. Розглянуто хронологію зміни формули еталонного білка і сучасні рекомендації щодо його складу.
Монографія буде корисною науковцям, фахівцям у галузі нутриціології та харчової промисловості, що потребують узагальненої сучасної інформації щодо оцінювання білкової складової харчування людини.
Ознайомитися з повним текстом монографії можна в інституційному репозитарії НУХТ.