Н У Х Т

Звідки береться Nutri-Score і як він сприяє здоровому способу життя?

15 january 2024

Звідки береться Nutri-Score і як він сприяє здоровому способу життя?

Про це викладачам і здобувачам освіти кафедри мехатроніки та пакувальної техніки розповіла начальниця відділу розробки групи компаній FOZZY GROUP Ірина Недавня в Smart-лекції «Французька система маркування Nutri-Score – свідомий вибір продуктів».

Nutri-Score – це система кольорового маркування, яка допомагає клієнтам порівнювати поживні властивості продуктів у одній категорії. Таке маркування розташоване на лицевій стороні паковання і складається з 5-колірної шкали, від темно-зеленого (А) до червоного (Е) кольору.

Кольори пов'язані з літерами від А до Е, де позначка «А» відповідає продуктам із кращою поживною цінністю, тоді як «Е» отримують продукти, поживна цінність яких нижча. Таке кольорове маркування допоможе одразу визначити продукти, які можна їсти регулярно (зелений колір), а які менше підходять для збалансованого харчування та щоденного раціону (червоний колір). Nutri-Score завжди розраховується на 100 г (100 мл) харчового продукту.

Система Nutri-Score базується на наукових дослідженнях і була створена агентством охорони здоров'я Santé Publique France у 2017 році. Вона вже успішно використовується у Франції, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах та Іспанії, і її впровадження триває в інших країнах.

Fozzy Group одна з перших груп компаній в Україні, яка отримала дозвіл на розміщення маркування Nutri-Score для власних торгових марок. Відтоді все більше і більше харчових підприємств доєднуються до цього.

Використання маркування Nutri-Score в пакуванні є всезагальним об'єднуючим процесом, який не тільки допоможе споживачам зробити більш усвідомлений вибір при покупках, але й сприятиме розвитку здорового способу життя.

Published on: 15-01-2024
Read also:
Нові знання з менеджменту завдяки Erasmus+

Здобувачка бакалаврату освітньо-професійної програми «Менеджмент» Тамара Баталова навчалася у Щецинському університеті (Польща) в рамках програми «Erasmus+ академічна кредитна мобільність». Для навчання здобувачкою була обрана програма університету «Business management», де вона вивчила та успішно склала іспити і заліки з дисциплін «Creativity and...

READ YOURSELF

Нові знання з менеджменту завдяки Erasmus+ 05 november 2024

Активна участь у конкурсах студентських наукових робіт приносить нашим здобувачам заслужені перемоги

Згідно з наказом МОН України Державний університет «Житомирська політехніка» був призначений базовим навчальним закладом з проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Прикладна механіка (технології машинобудування)». Через карантинні обмеження переможці конкурсу були визначені галузевою комісією на під...

READ YOURSELF

Активна участь у конкурсах студентських наукових робіт приносить нашим здобувачам заслужені перемоги 01 july 2020

Успішні акредитації освітніх програм тривають: перша в університеті акредитація з визначенням «зразкова»!

17 травня 2022 року відбулося чергове засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, на якому розглядалася акредитація освітньо-професійних та освітньо-наукових програм закладів вищої освіти. До протоколу засідання був внесений і розгляд акредитаційних справ нашого університету, що був відтермінований через військову агресі...

READ YOURSELF

Успішні акредитації освітніх програм тривають: перша в університеті акредитація з визначенням «зразкова»! 23 may 2022

Конкурс «Кращий технолог хлібопекарського та кондитерського виробництв» завершився

Завершився конкурс «Кращий технолог хлібопекарського та кондитерського виробництв», традиційно організований навесні кафедрою технології хлібопекарських і кондитерських виробів за підтримки дирекції Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ і ректорату університету. Він проводився серед студентів 4 курсу та 2 курсу зі скороченим термін...

READ YOURSELF

Конкурс «Кращий технолог хлібопекарського та кондитерського виробництв» завершився 16 april 2019