Н У Х Т

Здобувачі НУХТ на міжнародній арені: Х Міжнародна студентська конференція «Student in Bucovina»

18 november 2022

Здобувачі НУХТ на міжнародній арені: Х Міжнародна студентська конференція «Student in Bucovina»

Партнери НУХТ із румунського Університету «Штефан чел Маре» (місто Сучава, Румунія) щорічно проводять Міжнародну наукову конференцію молодих вчених і студентів. І традиційно наша молодь бере участь у цьому заході. Нинішнє покоління студентів із насолодою згадує досвід подорожей, розвиток навичок soft skils під час спілкування з митниками та розшукування потрібного транспорту у Румунії, переплетення культур у прикордонних зонах: до Сучави тягнуться українські села з українськими вказівниками та незвичною українською мовою, а саме місто є центром румунського історичного регіону – Буковини, зовсім поруч, у горах – румунська Гуцульщина.

В Університеті Штефан чел Маре (що перекладається як Штефан Великий) наші студенти потрапляли у міцні обійми наших колег, брали участь у насиченій Конференції, переймали досвід, стажувалися і працювали на сучасному експериментальному обладнанні, відвідували підприємства харчової та біотехнологічної промисловості, подорожували Карпатами, древніми монастирями та замками.

Наша співпраця не обмежується теплими спогадами. Працюючи на Перемогу, багато наших студентів і аспірантів взяли онлайн-участь у цьогорічній Х Міжнародній студентській конференції «Student in Bucovina». На ній були представлені доповіді дев’яти здобувачів освіти НУХТ із удосконалення машин і апаратів харчових, фармацевтичних та біотехнологічних виробництв, біотехнології, фармацевтики, хімічних технологій, упаковки та пакувальної техніки тощо.

Понад п’ять годин тривала робота секцій, без зайвого пафосу та урочистості, але дуже сильно та плідно. Науковці старшого покоління звернули увагу на впевненість і легкість викладення інформації учасниками конференції (крім українців і румун, у конференції брали участь студенти з Польщі, Угорщини та Іспанії). Все логічно, чітко, з лаконічним поясненням наукової проблеми, чітким викладенням методів досліджень, структурованим описом результатів та їх поясненням і порівнянням із результатами інших дослідників.

Якщо наші учасники не мали досвіду участі у таких авторитетних заходах і хвилювалися, то колеги підтримували їх та підбадьорювали. Всі залишилися задоволеними та отримали цінний досвід. Щиро заздрять нашим учасникам ті, хто відмовився виступити з презентацією.

Наприкінці робити втомлені, але задоволені учасники та оргкомітет Конференції зібралися на церемонії відзначення кращих доповідей.

Серед учасників НУХТ оргкомітет відзначив дипломом І ступеня здобувачку освітнього ступеня «доктор філософії» за  спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» факультету біотехнології та екологічного контролю Валерію Потапенко за доповідь щодо екологічного способу отримання наночастинок срібла та дипломом 3-го ступеня магістранта Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого Артема Макаревича за доповідь, присвячену інтенсифікації процесів масопереносу. До речі, ці дослідження магістрант проводив спільно зі вченими Інституту технічної теплофізики НАН України.

Відзначення наших здобутків у світі завжди приємні. Вітаємо румунських колег із успішним проведенням Конференції, дякуємо за докладені зусилля, за мотивацію молоді до нових досліджень, відкриттів і творчої роботи. Звісно, чекаємо, коли після Перемоги повторимо минулий досвід у ще ширших масштабах.

Наприкінці згадаємо про непомічену добру справу наших румунських колег. 24 лютого, на початку російського вторгнення румунські студенти, які щороку перебували у нас на стажуванні, день і ніч зустрічали на кордоні велику хвилю біженців з України – молодих мам із дітьми, осіб похилого віку, величезних груп дітей з територій, де біснувалися російські солдати. Румунські друзі координували той потік на кордоні, допомагали у розселенні та просуванні вглиб країни, знайти або відновити документи, віддавали частинку себе. Добра справа друзів не забудеться. Переможемо, і про це ще згадаємо.

Published on: 18-11-2022
Read also:
Своє професійне покликання шукали в університеті учасники профорієнтаційного табору IBS Education

В університеті побували учасники весняного профорієнтаційного табору IBS Education – освітньої компанії, що має на меті допомагати школярам робити свідомий вибір майбутньої професії. В університеті гостей зустрічали представники студентської ради НУХТ, які вже вдруге організовують подібний захід для IBS Education (попередній був восени) за сприянн...

READ YOURSELF

Своє професійне покликання шукали в університеті учасники профорієнтаційного табору IBS Education 29 march 2019

Важливі для сталого розвитку ініціативи «Carlsberg Ukraine» вивчали наші студенти

Чи замислювались ви, що виробництво пива може бути екологічним? Під час візиту на пивзавод «Carlsberg Ukraine» (м. Київ) студенти-екологи другого курсу разом із наставником групи Оксаною Ничик у цьому переконались. Нове сучасне виробництво, де прораховане все до дрібниць – від локального впровадження «Зеленого офісу» до глобального – зниження вугл...

READ YOURSELF

Важливі для сталого розвитку ініціативи «Carlsberg Ukraine» вивчали наші студенти 31 july 2019

Усі нюанси роботи з міжнародними наукометричними базами з’ясував доцент кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції

Компанія «Clarivate Analytics» проводила онлайн-семінари, присвячені роботі з міжнародними наукометричними базами. Одним зі слухачів семінарів став доцент кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Олег Кузьмін, який взяв участь у 6-ти вебінарах: серії «Web of Science: система навігації в світі наукових публікацій»: - Інформаційна пла...

READ YOURSELF

Усі нюанси роботи з міжнародними наукометричними базами з’ясував доцент кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції 11 october 2019

Вчена рада університету обговорила організацію роботи в режимі воєнного стану

24 лютого 2022 року відбулося засідання вченої ради університету. У зв’язку з оголошенням у країні воєнного стану, розгляд питань порядку денного поки що відклали. Натомість обговорили ситуацію в країні й організацію роботи нашого колективу в режимі воєнного стану. Ректор Олександр Шевченко закликав колектив НУХТ зберігати спокій, не панікувати, н...

READ YOURSELF

Вчена рада університету обговорила організацію роботи в режимі воєнного стану 24 february 2022