Н У Х Т

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальностями «Біотехнології та біоінженерія» та «Біологія»

22 june 2022

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальностями «Біотехнології та біоінженерія» та «Біологія»

На жаль, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №508 від 31 травня 2022 року у зв’язку з воєнним станом проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2021-2022 н.р. за всіма спеціальностями було скасоване.

Проте, незважаючи на всі обставини, в ході незалежного зовнішнього оцінювання рецензенти високо оцінили рівень усіх поданих на конкурс робіт. Кожна наукова робота мала актуальність, новизну та практичне значення, достатню кількість публікацій зі вказаної теми. Тому, ми впевнені, що в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукові роботи наших здобувачів показали б дуже гарні результати і зайняли призові місця.

Згідно зі згаданим вище наказом було рекомендовано нагородити переможців І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук.

Отже, переможці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія»:

- по секції «Промислова та екологічна біотехнологія»:

І місце – Ганна Ярова (група ФБ-2-2М) з роботою «Регуляція біологічної активності поверхнево-активних речовин за умов росту Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241 на гліцерині різного ступеня очищення» (керівниця – д.б.н., професорка Тетяна Пирог);
ІІ місце – Ірина Ковшар (група ПБ-1-1М) з роботою «Сучасна проблема екології водних біотопів – забруднення мікропластиком» (керівник – д.т.н., завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Віктор Стабніков);
ІІІ місце – Тетяна Підгерська (група ФБ-1-2М) з роботою «Біотехнологія отримання ферментного препарату лакази для вибілювання та оброблення текстильних виробів» (керівник – к.т.н., доцент Юрій Карлаш).

- по секції «Харчова і сільськогосподарська біотехнологія»:

І місце – Валентина Жданюк (група ФБ-1-2М) з роботою «Індукція синтезу ауксинів у продуцентів поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241 та Rhodococcus erythropolis IMB Ac-5017» (керівниця – д.б.н., професорка Тетяна Пирог);
ІІ місце – Софія Цапко (група ПБ-2-1М) з роботою «Кілерна активність дріжджів, виділених із рослинної сировини» (керівниця – к.т.н., доцентка Вікторія Красінько);
ІІІ місце – Діана Джерелейко (група ФБ-1-2М) з роботою «Культивування Azotobacter chroococcum для одержання Азотобактерину» (керівниця – к.т.н., доцентка Ольга Слободян).

- по секції «Фармацевтична та молекулярна біотехнологія»:

І місце – Дарія Жалюк (група ФБ-1-2М) з роботою «Синергізм антимікробної дії суміші поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis IMB Aс-5017 з іншими біоцидними сполуками» (керівниця – д.б.н., професорка Тетяна Пирог);
ІІ місце – Вячеслав Черепанський (група ЗФБ-2-2М) з роботою «Біотехнологічні аспекти одержання мікробних полілактатів» (керівниця – к.т.н., деканка факультету біотехнології та екологічного контролю Наталя Грегірчак);
ІІІ місце – Анастасія Роженко (група ФБ-1-2М) з роботою «Біосинтез фітази Aspergillus niger» (керівник – к.т.н., доцент Олександр Воронцов).

Переможці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за спеціальністю «Біологія»:

І місце – Світлана Бондарук та Кернер Аліна (обидві – група ФБ-2-2М) з роботою «Перспектива використання базидіоміцетів з метою створення нових антимікробних засобів» (керівниця – к.т.н., доцентка Вікторія Красінько);
ІІ місце – Юлія Лазюка (група ФБ-2-2М) з роботою «Біосинтез наночасток срібла з використанням дріжджів» (керівниця – к.б.н., доцентка Оксана Скроцька).

У цей непростий час відчувається ще більше радості від здобутків наших здобувачів. Дуже вдячні всім за участь у конкурсі! З гордістю вітаємо переможців та їх керівників і бажаємо не спинятися на досягнутому, далі продовжувати підкорювати нові вершини!

Published on: 22-06-2022
Read also:
Викладачі ННІХТ вивчають інновації виробництва олії на Olkom

Триває підвищення кваліфікації викладачів кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів на одному з провідних підприємств олійно-жирової галузі – ПрАТ «Київський маргариновий завод» (Olkom). Підприємство є одним із лідерів на українському ринку серед виробників продукції Private Label у соусній групі та вигот...

READ YOURSELF

Викладачі ННІХТ вивчають інновації виробництва олії на Olkom 12 may 2025

Перші успішні захисти здобувачів освітньої програми «Прикладна механіка»

Сьогодні на кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки стартували захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів освітньо-професійної програми «Прикладна механіка» спеціальності 131 «Прикладна механіка» денної форми навчання. Здобувачі бакалаврського ступеня продемонстрували високий рівень підготовки, технічну обізнаність і впевнено презентували результ...

READ YOURSELF

Перші успішні захисти здобувачів освітньої програми «Прикладна механіка» 10 june 2025

НУХТ на шляху до європейських стандартів

Днями директорка Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності Олена Подобій, професор кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Олег Кузьмін та асистентка цієї ж кафедри Марія Омельченко взяли участь у вебінарі «Транскордонне забезпечення якості у вищій освіті України: поради для українських університетів», присвяченом...

READ YOURSELF

НУХТ на шляху до європейських стандартів 17 september 2025

Здобувачі відвідали Кулінарний центр МХП: сучасні технології – на власні очі

Нещодавно викладачі кафедри експертизи харчових продуктів – доценти Оксана Вашека, Оксана Петруша, Богдан Пащенко та асистентка Анна Логінова разом зі здобувачами освіти груп ХЕ-2-7 та ХЕ-2-8 здійснили навчальну екскурсію до Кулінарного центру МХП – одного з найсучасніших виробничих комплексів в Україні у сфері готової продукції та кулінарії. На п...

READ YOURSELF

Здобувачі відвідали Кулінарний центр МХП: сучасні технології – на власні очі 12 june 2025