Н У Х Т

Україна тримається, міцний тил працює!

18 april 2022

Україна тримається, міцний тил працює!

Магістрантка Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого Марія Аліпатова продовжує річне стажування в Іспанії, у місті Таррагона, у R&D-центрі компанії «Dow». Ця всесвітньо відома компанія є лідером у виробництві полімерів для різних сфер застосування, зокрема, для полімерної упаковки

Стажування Марії включає інженерну підготовку і дослідницьку роботу на тему «Включення вторинної сировини у склад стрейч-плівок».

Днями Марія представили свої результати на науковому семінарі, на якому разом із фахівцями та вченими у галузі упаковки, аспірантами та магістрантами обговорили шляхи покращення фізико-механічних властивостей стрейч-плівок.

Доповідь магістрантка розпочала з дивовижних фактів про підтримку України у світі. Зокрема, компанія «Dow» перерахувала значні кошти для допомоги Україні. У маленькому місті Таррагона та сусідній Барселоні постійно відбуваються акції на підтримку України. Люди постійно збирають величезні об’єми продовольства, побутових товарів, які відправляються до України. Сама Марія у свій вільний час працює волонтером зі збирання допомоги нашій армії та населенню, що перебуває у небезпеці під час російських обстрілів.

Презентація була продовжена серйозними науковими результатами. Зокрема, учасники семінару дізналися:

- Про дослідження, спрямовані на визначення впливу структури, складу та технології виготовлення стрейч-плівок на їх фізико-механічні властивості.

- Включення у полімерні стрічки продуктів перероблення вторинної сировини може знизити її якість і механічні властивості, проте, правильний підбір компонентів плівки та технології виробництва дозволяють уникнути цих недоліків.

- Використання стабілізаторів зі вторинною сировиною зменшує кількість геліків (твердих включень) у плівку.

- Використання 50% вторинної сировини не має негативного впливу на механічні властивості стрейч-плівки.

- Використання високоякісних матеріалів зі вторинною сировиною під час екструзії підвищує механічні властивості плівки.

- Отримані результати дозволять використати вторинну сировину для виготовлення якісної стрейч-плівки та сприяти вирішенню екологічного питання – правильного поводження з використаними полімерними матеріалами.

Учасників семінару цікавили такі питання:

- Наскільки вигідно використовувати вторинну сировину під час виготовлення стрічки? Чи не доцільніше робити її з нових матеріалів?

- Наскільки постійним є склад переробленої вторинної сировини? Ця сировина різноманітна, співвідношення її компонентів непостійне. Чи стандартизовано склад вторинної сировини?

- Як впливає технологія на властивості готової полімерної плівки?

На всі питання Марія дала розгорнуті відповіді. Читачів, яким ця тема цікава, і вони мають питання до доповідачки, кафедра машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв запрошує на наступні семінари.

Присутні висловили побажання, щоб Марія Аліпатова продовжила свою виробничу і дослідницьку кар’єру в Україні, та були раді, почувши позитивну відповідь.

А з іншого боку Європи, у прифронтовому, але завжди прекрасному Києві, скромно брала участь у семінарі та безмежно раділа за Марію її наукова керівниця, ініціаторка цього стажування, провідна фахівчиня у галузі полімерної упаковки, видавництва і поліграфії, доцентка кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Наталія Кулик. 

Published on: 18-04-2022
Read also:
Вентиляція приміщень в «епоху» коронавірусу – експертом для аудиторії доктора Комаровського виступив доцент НУХТ

Викладачі університету продовжують надавати роз'яснення глядачам популярних телевізійних і Інтернет-проєктів. Доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки, к.т.н. Олексій Пилипенко взяв участь у програмі доктора Комаровського «Вентиляція приміщень в «епоху» коронавірусу. Розбираємося разом із експертом». Говорили про норми температури та ...

READ YOURSELF

Вентиляція приміщень в «епоху» коронавірусу – експертом для аудиторії доктора Комаровського виступив доцент НУХТ 18 december 2020

Семінар для магістрантів від фахівця компанії «Хр. Хансен Україна»

8 листопада 2023 р. на кафедрі технології м’яса і м’ясних продуктів за участі ТОВ «Хр. Хансен Україна», яке є офіційним представником данської компанії Chr. Hansen A/S, відбулося семінарське заняття з дисципліни «Інноваційні технології м’ясних і м'ясомістких продуктів» для магістрантів першого курсу навчання освітньо-професійної програми «Технологі...

READ YOURSELF

Семінар для магістрантів від фахівця компанії «Хр. Хансен Україна» 09 november 2023

Науковці НУХТ – на захистах дисертацій у Румунії

Насичена й плідна співпраця з румунськими університетами триває – наші науковці, творча молодь і студенти виконують спільні дослідження та обмінюються досвідом. Сфери співпраці розширюються – румунські колеги запрошують наших науковців до участі у спеціалізованих вчених радах із захисту дисертацій. Днями ступінь докторів філософії здобували аспіра...

READ YOURSELF

Науковці НУХТ – на захистах дисертацій у Румунії 21 october 2022

Новації в HR-сфері від команди PeopleForce для менеджерів персоналу

17 липня 2024 року здобувачі освітньо-професійної програми «Менеджмент персоналу» (бакалаври і магістри) долучилися до онлайн-вебінару «Сучасні стратегії найму та автоматизація процесу: від ідеального кандидата до продуктивного співробітника» від команди фахівців PeopleForce ‒ професійної HRM платформи для автоматизації HR та рекрутингу процесів. ...

READ YOURSELF

Новації в HR-сфері від команди PeopleForce для менеджерів персоналу 18 july 2024