Н У Х Т

Підготовка фахівців бакалаврського ступеня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Технології харчування»

27 march 2023

Підготовка фахівців бакалаврського ступеня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Технології харчування»

У нашому університеті здійснюється підготовка бакалаврів з харчових технологій за спеціальністю 181 «Харчові технології», галузі знань 18 «Виробництво та технології», за освітньо-професійною програмою «Технології харчування» на базі повної загальної середньої освіти; освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»; ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр».

Підготовка висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців для ресторанного бізнесу в університеті зумовлена світовими тенденціями розвитку ресторанних технологій та сфери гостинності.

Фахову підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою «Технології харчування» здійснює професорсько-викладацький склад випускової кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції, які мають багаторічний науково-педагогічний стаж і практичний досвід роботи на керівних посадах у закладах ресторанного господарства та на підприємствах харчової промисловості. Викладачі кафедри регулярно підвищують рівень професійної майстерності.

Для якісної підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою «Технології харчування» на кафедрі є науково-дослідна навчальна лабораторія з оцінювання якості сировини і готової продукції, технологічна лабораторія з технології продукції ресторанного господарства, лабораторія барної справи і роботи сомельє, комп’ютерний клас.

Практична підготовка здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Технології харчування» здійснюється у найкращих вітчизняних закладах ресторанного господарства, в більшості з яких на керівних посадах працюють наші випускники.

Здобувачі освіти мають можливості: проходити закордонну практику і стажування; здобути другу вищу освіту; поглиблено вивчати іноземні мови; брати участь у програмах студентських обмінів, брати участь у всеукраїнських, міжнародних науково-практичних конференціях, олімпіадах і форумах, наукових студентських гуртках, виставках, майстер-класах, лекторіях і вебінарах із провідними фахівцями ресторанного бізнесу, конкурсах кулінарної майстерності; співпрацювати та налагоджувати ділові контакти з потенційними роботодавцями, як в Україні, так і за кордоном.

За освітньо-професійною програмою «Технології харчування» здобувачі ґрунтовно опановують: методи удосконалення існуючих і розроблення нових технологій для закладів ресторанного господарства; новітні способи кулінарного оброблення харчових продуктів та інноваційні підходи до конструювання страв і напоїв; культуру обслуговування та сервісу; наукове обґрунтування та складання харчових раціонів; організацію ефективного технологічного процесу на виробництві із забезпеченням безпечності та якості продукції і послуг; розроблення нормативної і технічної документації.

В умовах сьогодення особлива увага приділяється розробленню: спеціальних раціонів харчування для військовослужбовців; нових страв на основі харчових концентратів; інноваційних технологій функціональних харчових продуктів; нових повсякденних наборів сухих продуктів, адаптованих до норм харчування військовослужбовців.

Із введенням воєнного стану в Україні здобувачі освітньо-професійної програми та її випускники активно допомагають у волонтерських організаціях, зокрема «Смачна варта» (громадська спілка «Українська ресторанна асоціація»), «Кухонні війська» (мережа ресторанів «GastroFamily») з приготування гарячого харчування для військовослужбовців, працівників та пацієнтів лікарні «Охматдит» тощо.

Випускники освітньо-професійної програми «Технології харчування» можуть працювати на таких посадах: керівник закладу ресторанного господарства, ресторатор, завідувач виробництва або виробничого цеху закладу харчування, завідувач технологічної харчової лабораторії, головний технолог, технолог, менеджер закладу ресторанного господарства, спеціаліст зі створення і впровадження страв авторської кухні, консультант з якості та безпечності ресторанної продукції, фахівець із ресторанної справи, фахівець із організації дозвілля, фахівець із спеціального обслуговування, шеф-кухар, су-шеф, бренд-шеф, шеф-кондитер, шеф-бармен, шоколатьє, бариста.

На світлинах – здобувачі 3 курсу (групи ХЧ-3-2, ХЧ-3-3) підвищують рівень професійної майстерності з викладачкою кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Ганною Березовою на лабораторних роботах з дисципліни «Етнічні кухні».

Published on: 27-03-2023
Read also:
Лекторій для майбутніх фахівців із гостинності від бренд-шефа мережі ресторанів «Сільпо»

На факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу завітав бренд-шеф мережі ресторанів «Сільпо» Марко Черветті. Лекторій від іменитого гостя для студентів спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» і 181 «Харчові технології» щодо особливостей організації роботи підприємств харчування однієї з найбільших торгівельних мереж України викли...

READ YOURSELF

Лекторій для майбутніх фахівців із гостинності від бренд-шефа мережі ресторанів «Сільпо» 03 june 2019

Доцентка кафедри готельно-ресторанної справи – учасниця освітнього літнього онлайн-кемпу з розвитку soft skills

Викладачка кафедри готельно-ресторанної справи, доцентка Тетяна Іщенко у рамках всеукраїнського проєкту «Uni-Biz Bridge Camp» з 1 по 14 липня брала участь в освітньому літньому онлайн-кемпі з розвитку soft skills для викладачів «Uni-Biz Bridge Camp». Учасники онлайн-заходу дізналися про нові підходи до викладання та комунікації зі студентами, проф...

READ YOURSELF

Доцентка кафедри готельно-ресторанної справи – учасниця освітнього літнього онлайн-кемпу з розвитку soft skills 25 july 2022

Гаряча пора у молодих науковців

На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбулися наукові семінари аспірантів Юлії Приходько «Вплив рецептурних компонентів на якість безглютенового хліба з крохмале-соргової суміші» (науковий керівник – професор кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Віра Дробот) і Галини Андронович «Дослідження впливу нас...

READ YOURSELF

Гаряча пора у молодих науковців 13 june 2019

Онлайн-Ярмарок Вакансій «Career Week NUFT-2020» завершив свою роботу

Цього року Ярмарок Вакансій відбувався впродовж насичених п’ятьох днів – з 17 по 21 листопада 2020, у форматі онлайн-трансляцій. Підтримали нашу ініціативу 25 компаній, топ-менеджери та фахові експерти яких провели для здобувачів освіти та випускників цікаві вебінари, мітапи, відео-презентації та лекції. Генеральними спонсорами кар’єрного тижня ви...

READ YOURSELF

Онлайн-Ярмарок Вакансій «Career Week NUFT-2020» завершив свою роботу 24 november 2020