Н У Х Т

На засіданні вченої ради університету розглянули плани на наступний навчальний рік

24 june 2021

На засіданні вченої ради університету розглянули плани на наступний навчальний рік

24 червня 2021 року в актовій залі з дотриманням протиепідемічних заходів відбулося останнє у навчальному році планове засідання вченої ради університету.

Спочатку за традицією привітали членів ради, що відсвяткували дні народження між засіданнями. Також перший проректор Володимир Яровий довів до відома присутніх наказ про часткові зміни у складі вченої ради у зв’язку із виведенням зі складу ради колишнього голови профкому студентів Віталія Підгорного та введенням до складу ради новообраного голови профкому студентів, здобувача освіти 4-го курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ Владислава Догойди.

Далі перейшли до розгляду питань порядку денного.

Першим розглянули кадрове питання – обрання голови та заступників голови вченої ради. Була внесена пропозиція обрати головою вченої ради ректора університету Олександра Шевченка і заступниками голови вченої ради першого проректора Володимира Ярового і проректора з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександра Бессараба.

До складу лічильної комісії обрали завідувача Проблемної науково-дослідної лабораторії Андрія Мариніна, голову студентської ради університету Ірину Ковшар і голову студентської ради Навчально-наукового інституту економіки і управління Анастасію Коцюрубську.

Поки лічильна комісія працювала, вчена рада продовжила розгляд питань порядку денного. Комплексний план заходів із організації вступної кампанії 2022 року представив директор Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету Ігор Житнецький. Він висвітлив заплановані заходи щодо формування іміджу університету, проведення рекламних, інформаційних та організаційних івентів по забезпеченню прийому вступників до університету та його відокремлених структурних підрозділів у 2021-2022 навчальному році. Доповнив виступ фахівця перший проректор Володимир Яровий. Обговоривши презентований план, вчена рада схвалила його.

Про акредитацію освітніх програм у 2021-2022 н.р. доповідали Володимир Яровий і Ігор Житнецький. Доповідачі зазначили, що у 2021-2022 навчальному році в університеті функціонуватимуть 82 освітні програми й надали інформацію за результатами проведених Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти акредитацій освітніх програм НУХТ у 2021 році та проведеному загальноуніверситетському моніторингу по розробленому проєкту плану заходів внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти, що передбачає реагування внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти на виявлені сильні і слабкі сторони освітньої діяльності, та з метою підготовки до акредитації освітніх програм у 2021-2022 навчальному році.

Заслухавши ґрунтовний аналіз проведених акредитацій і моніторингу та обговоривши план заходів внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти, вчена рада ухвалила затвердити його. Директорам інститутів, деканам факультетів, завідувачам кафедр, гарантам освітніх програм доручено реалізовувати та розвивати на всіх освітніх програмах університету визначені сильні сторони освітніх програм й усунути під час їх реалізації виявлені слабкі сторони.

Наступним розглянули стан навчально-методичного та інформаційного забезпечення підготовки здобувачів вищої освіти, який проаналізував перший проректор Володимир Яровий. Він надав статистичні дані щодо запланованої і випущеної навчальної та навчально-методичної літератури, зазначивши, що на даний час основна її частина готується викладачами тільки на електронних носіях, які отримують Міжнародний стандартний номер книги (ISBN). Станом на 18 червня 2021 року у навчально-методичному управлінні зареєстровані 705 робіт, у тому числі 19 навчальних і 686 навчально-методичних видань. Крім того, доповідач звернув увагу членів ради на те, що у науково-технічній бібліотеці університету створена дієва інформаційна інфраструктура сервісного обслуговування користувачів із використанням повного спектра інформаційно-бібліотечних ресурсів, що дозволяє задовольнити читацькі потреби та запити. Проте, у забезпеченні підготовки фахівців навчальною і навчально-методичною літературою є певні недоліки, і доповідач вказав на них: несвоєчасне подання рукописів до навчально-методичного управління, має місце відсутність або недостатнє забезпечення літературою дисциплін, що були введені до нових навчальних планів, потребує вдосконалення система планування видання літератури тощо. Перший проректор назвав кафедри, які цього року повністю виконали плани з навчально-методичного забезпечення навчального процесу: кафедра технології хлібопекарських і кондитерських виробів, кафедра технології консервування, кафедра інформатики, кафедра ділової іноземної мови і міжнародної комунікації, кафедра маркетингу і кафедра технології молока і молочних продуктів.

За результатами розгляду цього питання, вчена рада ухвалила низку доручень першому проректорові, директорам інститутів, деканам факультетів, завідувачам кафедр, членам робочих груп забезпечення освітніх програм, відповідальним по кафедрах за зв’язки з бібліотекою, колективу науково-технічної бібліотеки.

Кандидатури здобувачів освіти на отримання іменних стипендій у 1-му семестрі 2021-2022 н.р. на затвердження вченою радою представила проректорка з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва. Вона зазначила, що університет претендує на 16 іменних стипендій: 6 – Президента України, 4 – Верховної Ради України, 1 – Кабінету Міністрів України, 2 – імені діячів першого Українського Уряду (призначаються тільки здобувачам освітнього ступеня «магістр»), 2 – стипендії КМУ для соціальних категорій здобувачів і 1 – соціальна стипендія Верховної Ради. Претенденти на присудження цих стипендій мають високі середні бали, активно займаються науковою роботою й затверджені вченими радами інститутів і факультетів, де навчаються. Тож у вченої ради університету не було заперечень щодо затвердження пропонованих кандидатур. Також вчена рада затвердила ліміт стипендіатів на наступний семестр у розмірі 45%.

Наприкінці засідання вчена рада розглянула низку поточних питань: затвердила норми часу для планування навантаження педагогічних і науково-педагогічних працівників на наступний навчальний рік; підтримала клопотання про утворення разових спеціалізованих рад для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня «доктор філософії» за спеціальністю «Біотехнологія»; затвердила зміни до Правил прийому до університету та відокремлених структурних підрозділів у 2021 році, внесені відповідно до останніх нормативних актів МОН; дала дозволи на закордонні практики здобувачів освіти Навчально-наукового інституту харчових технологій у Німеччині (26 здобувачів 4-го курсу бакалаврату і 2-го курсу магістратури) та факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу у Болгарії (23 здобувачі 2 і 3 курсу бакалаврату спеціальності «Готельно-ресторанна справа»).

Після цього слово взяв голова лічильної комісії Андрій Маринін. Він оприлюднив результати таємного голосування членів вченої ради по кадровому питанню. Згідно з волевиявленням присутніх головою вченої ради університету обраний ректор Олександр Шевченко, заступниками голови вченої ради університету – проректори Володимир Яровий і Олександр Бессараб. Вчена рада привітала колег із обранням оплесками.

Новобраний голова вченої ради університету, ректор Олександр Шевченко вручив нагрудний знак «Відзнака НУХТ» завідувачу кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів, професору Василю Пасічному. Також він подякував за довіру й підсумував роботу нашого колективу у цьому складному навчальному році. Зокрема, ректор зазначив, що 14 дипломних проєктів наші здобувачі виконували й захищали англійською мовою, що університет має високі показники з наукової діяльності, а вчені з інших установ, що бажають опублікувати свої статті у наукових англомовних журналах університету, стають у чергу, що значна кількість наших викладачів пройшли міжнародні стажування, що активно розвивається співпраця зі стейкхолдерами й нагадав про відкриття на кафедрі технології м’яса і м’ясних продуктів інноваційної лабораторії, створеної за підтримки холдингу МХП. Очільник університету зазначив, що керівники здобувачів, які виконували й захищали кваліфікаційні роботи англійською мовою, а також викладачі, що працювали на англомовних проєктах і ті, що готували здобувачів до складання ЄВІ до магістратури з іноземних мов, будуть премійовані. Також він запевнив, що виплати заробітної плати, відпускних і оздоровчих будуть здійснені вчасно. Він побажав університетові успішної вступної кампанії, а усім членам колективу НУХТ – міцного здоров’я, наснаги й гарного відпочинку. Закриваючи засідання, до побажань набратися сил, щоб і надалі забезпечувати притаманний нашому колективові високий рівень освітньої діяльності, приєднався перший проректор Володимир Яровий. 

Published on: 24-06-2021
Read also:
Конференція трудового колективу заслухала звіт ректора

22 грудня 2022 року в дистанційному режимі відбулася Конференція трудового колективу університету. Голова Конференції, перший проректор Володимир Яровий розпочав Конференцію з повідомлення, що зареєструвалися 87 делегатів, а всього обраних делегатів 106, тож необхідний кворум є, і Конференція розпочала свою роботу. Відповідно до порядку денного з...

READ YOURSELF

Конференція трудового колективу заслухала звіт ректора 22 december 2022

Відбулося перше засідання Наглядової ради НУХТ

17 грудня відбулося перше засідання Наглядової ради НУХТ, участь у якому також взяли ректор Анатолій Українець, перший проректор Володимир Яровий, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва, проректор з наукової роботи Олександр Шевченко, проректор з навчально-педагогічної діяльності та розвитку Олександр Бессараб, прорект...

READ YOURSELF

Відбулося перше засідання Наглядової ради НУХТ 17 december 2019

НУХТ – серед національних лідерів за цитуванням Google Scholar

За даними липневого випуску Webometrics 2021 року наш університет став 7-м серед закладів вищої освіти Києва і 21-м в Україні у рейтингу Transparent Ranking: Top Universities by Citations in Top Google Scholar Profiles за критерієм кількості цитувань інституційних профілів у Google Scholar із показником 24583 цитувань. Рейтинг Transparent Ranking:...

READ YOURSELF

НУХТ – серед національних лідерів за цитуванням Google Scholar 26 july 2021

Віртуальна мандрівка Україною у День вишиванки на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів

Щороку в Україні в третій четвер травня святкується День вишиванки. Цей день присвячується родині та родоводу. Зазвичай у цей день люди одягають вишиванки, йдуть у них на навчання, роботу, влаштовують тематичні заходи. У Навчально-науковому інституті харчових технологій НУХТ традиційно в цей день проводять танцювальний флешмоб і тематичні фотосесі...

READ YOURSELF

Віртуальна мандрівка Україною у День вишиванки на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів 22 may 2020