Н У Х Т

Мандри Черкащиною від профспілки для наших співробітників

12 june 2019

Мандри Черкащиною від профспілки для наших співробітників

Чи торкались ви сліду від лапки песика, якому 6 тисяч років? А відбитку руки, якому 6,5 тисяч років? А наші викладачі і співробітники 8 червня це зробили!

Завдяки профспілці співробітників НУХТ вони побували у чергових мандрах, цього разу – Черкащиною. Перша зупинка – село Легедзино з багатющим музеєм трипільської цивілізації. Музей дуже демократичний – можна торкнутись деяких експонатів, а екскурсоводи – це археологи, які, власне, ці експонати «добули».

Їздимо закордоннями за враженнями – а тут, майже під боком – та таке! Протоміста, яким більше років, ніж єгипетським пірамідам й площа яких сягала до 500 га, а населення – до 20 тисяч осіб! Жителі цих поселень через кожні 50-70 років «змінювали адресу» через виснаження ґрунту. Покидаючи старе житло, трипільці розбирали піч і спалювали свої будинки.

Неймовірні вироби з чотиришарової необпаленої глини (з половою, кізяками, устючками). Із зображеннями комет (!), свастики, летючих псів-охоронців полів, драбинок, які із землі ведуть у небеса…

До речі, зображень котиків на жодному з виробів нема. Бо коти тоді ще не встигли одомашнитися.

Горщики стародавніх трипільців складені із десятків черепків, кожний із яких дбайливо пронумерований археологами, з датою розкопок.

Фарботерка для отримання вохри, горщики з майстерно виконаними отворами для мотузки, щоб їх переносити, поїлочка для трипільської малечі.

Чималенькі гачки для риби й гарпуни доводять те, що рибка була путяща. А ще – прекрасні жіночі ритуальні фігурки в оточенні підлеглих – чоловіків.

А потім поїхали далі – до Буцького каньйону на річці Гірський Тікич. І тут у дорозі – несподівана супер-негода. Але що таке злива, блискавки, грім, град, багнюка по кісточки і ковзанки по граніту для затятих мандрівників-екстремалів-НУХТівців? Та – ніщо! Тому і маємо ці фото неймовірних краєвидів каньйону!

Колектив щиро вдячний нашій профспілці за неймовірну подорож і з нетерпінням очікуватимемо на наступні!

Published on: 12-06-2019
Read also:
Тісна співпраця із Корпорацією «Артеріум»

Одним із критеріїв оцінювання якості освітньої програми є залучення професіоналів-практиків до організації та реалізації освітнього процесу. Налагодження тісної співпраці зі стейкхолдерами, роботодавцями та професіоналами-практиками – пріоритет діяльності колективів кафедр університету. Зокрема, кафедра біотехнології і мікробіології упродовж багат...

READ YOURSELF

Тісна співпраця із Корпорацією «Артеріум» 28 september 2021

Науковці університету – серед авторів колективної монографії Ради ректорів Київського вузівського центру

За ініціативи й підтримки Ради ректорів Київського вузівського центру вийшла друком колективна монографія «Шляхи розвитку закладів вищої освіти в новій соціальній реальності», присвячена питанням організації вищої освіти, інноваційних перетворень і забезпечення якості вищої освіти, висвітленню досвіду закладів вищої освіти з формування конкурентосп...

READ YOURSELF

Науковці університету – серед авторів колективної монографії Ради ректорів Київського вузівського центру 04 november 2022

Вражаючу підготовку демонструють магістри кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства

14 лютого на кафедрі біотехнології продуктів бродіння і виноробства стартували захисти магістрантів денної форми навчання. У перший день захищали свої роботи вісім здобувачів освітнього ступеню «Магістр», які чітко і лаконічно представили результати своєї експериментальної роботи, впевнено і аргументовано відповідали на запитання. Студенти прояви...

READ YOURSELF

Вражаючу підготовку демонструють магістри кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства 15 february 2019