Магістрантки спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», освітньо-професійної програми «Промислова та фармацевтична біотехнологія» Олександра Побута і Вікторія Негретова пройшли професійну практику на базі ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України». Ця практика була організована в межах угоди про освітньо-наукову співпрацю між НУХТ та Інститутом харчової біотехнології та геноміки України і стала ще одним етапом плідної співпраці кафедри біотехнології і мікробіології з науковцями Інституту.
На початку практики старша наукова співробітниця відділу рослинних харчових продуктів та біофортифікації, кандидатка біологічних наук Тетяна Круподьорова провела для здобувачок захоплюючу екскурсію та ознайомила з основними напрямками роботи і досліджень, якими займається відділ.
Протягом практики студентки мали змогу зануритися у світ передових біотехнологічних досліджень. Вони ознайомилися з методами генетичного поліпшення рослин, біофортифікації та створення функціональних харчових продуктів. Здобувачки активно брали участь у наукових експериментах, що дало їм змогу застосувати свої теоретичні знання на практиці.
Магістрантки проводили дослідження у галузі мікробіології, зокрема досліджували різні види культур, наявних у відділі, та проводили їх ідентифікацію. Вони займалися підготовкою матеріалів та обладнання до роботи, а також проводили досліди й пошук та аналіз інформації у розрізі тематик своїх магістерських робіт.
Наші біотехнологині переконалися, що професійна практика є дуже важливим етапом для кожного здобувача освіти, який є чудовою нагодою застосувати теоретичні знання у практичних дослідженнях, випробувати себе й набути нові вміння та отримати неоціненний досвід. Вони зазначили, що протягом практики мали можливість працювати зі сучасним обладнанням, проводити самостійні експерименти та обговорювати результати з досвідченими науковцями. Це не лише розширило їхні професійні горизонти, але й додало впевненості у власних силах і мотивації для подальшого розвитку. А проходження практики саме в Інституті харчової біотехнології та геноміки НАН України було чудовою можливістю зазирнути у сучасну біотехнологічну лабораторію із новітнім обладнанням і широкими можливостями.
Колектив кафедри біотехнології і мікробіології висловлює щиру подяку керівництву та усім науковцям Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України за організацію та проведення професійної практики для наших магістрантів. Ваш внесок у навчання і підготовку майбутніх фахівців є неоціненним, і ми щиро вдячні за вашу співпрацю та підтримку!