Н У Х Т

Добра традиція організації круглого столу для обговорення освітнього процесу із роботодавцями

09 february 2022

Добра традиція організації круглого столу для обговорення освітнього процесу із роботодавцями

У Навчально-науковому інституті харчових технологій вже стало доброю традицією на початку лютого у форматі круглого столу зустрічатися зі стейкхолдерами і обговорювати стан та перспективи розвитку освітніх програм спеціальності 181 «Харчові технології».

До роботи тематичного круглого столу долучилося понад 40 учасників, серед яких директорка інституту, завідувачі випускових кафедр, гаранти освітніх програм, представники робочих груп із розроблення та перегляду освітніх програм, керівники, провідні фахівці підприємств харчової промисловості, голови профільних асоціацій і корпорацій, представники наукових установ.

Потужна спільнота роботодавців була представлена генеральним директором Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром», членом наглядової ради університету Володимиром Кучеренком, в.о. директора ДНУ «УкрНДІспиртбіопрод» Володимиром Ковальчуком, президентом «Союзу виробників харчової продукції», головою спілки «Борошномели України» Родіоном Рибчинським, генеральним директором «Укрхлібпром» Олександром Васильченком, головою правління Федерації органічного руху України Євгенієм Миловановим, виконавчим директором Федерації органічного руху Андрієм Коняшиним, першим віце-президентом Всеукраїнської асоціації пекарів Олександром Тараненком, президентом Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» Ігорем Бартковським, начальницею екстракційного цеху компанії «Дельта Вільмар Україна» Тетяною Піддубною, спеціалісткою із зовнішніх зв’язків  компанії «Дельта Вільмар Україна» Іриною Семеновою, генеральною директоркою ТОВ «Миколаївський коньячний завод» Оленою Сичовою, директоркою ТОВ «Здоров’я і смак» Вікторією Жук, технологом ТОВ «СЕТТЕПОРТЕ» Олександром Горбачем, головним технологом ТОВ «Рибак» Василем Костишиним, директором ТОВ «Органік стандарт» Сергієм Галашевським, заступницею директора з наукової роботи Інституту продовольчих ресурсів НААН України Іриною Романчук, інженером-технологом ТОВ «Кременецьке молоко» Дмитром Дворецьким, керівником проєктів компанії «Бунге» Дмитром Ляховецьким, інженером-технологом корпорації «Рошен» Дариною Єфименко, генеральним директором ПрАТ «Новоград-Волинський хлібзавод» Сергієм Портянко та фахівчинею зі стандартизації, сертифікації і якості цього ж підприємства Наталією Горлатою, технічним директором Новооржицького цукрового заводу Юрієм Андреєвим, директоркою асоціації «Виробників мінеральних та питних вод України» Оксаною Бамбурою.

Розпочала зустріч директорка Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко, яка ознайомила гостей-роботодавців із сьогоденням інституту та освітніми новаціями, якими користуються викладачі кафедр інституту при підготовці здобувачів вищої освіти освітніх ступенів «Бакалавр» і «Магістр» та освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії». Також Оксана Кочубей-Литвиненко представила освітню програму бакалаврського рівня «Харчові технології та інженерія», гарантом якої вона є, та наголосила на важливості участі представників харчового бізнесу у формуванні освітньої траєкторії сучасного фахівця.

Далі слово було надане гарантам освітніх програм освітніх ступенів «Магістр» і «Доктор філософії», які представили свої освітні програми, розкрили їх унікальність, фокус та особливість підготовки здобувачів, коротко надали інформацію щодо тих частин програми, які є визначальними у формуванні компетентностей та результатів навчання, зупинилися на досягненнях здобувачів, випускників освітніх програм і науково-педагогічного складу кафедр.

До обговорення представлених програм долучилися представниці компанії «Дельта Вільмар Україна» Ірина Семенова і Тетяна Піддубна, які наголосили на важливості поряд із набуттям фундаментальних знань з харчових технологій, хімії і фізики, процесів і апаратів харчових виробництв, ще й формування у випускників бакалаврату і магістратури таких soft skills, як вміння презентувати себе та свої знання. Фахівчині також наголосили на вимозі сьогодення – знання іноземної мови у сучасних фахівців, особливо тих, які планують працювати в міжнародних компаніях і корпораціях.

На важливості професійної практичної підготовки для здобувачів освіти зупинився перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко і запевнив, що представники хлібопекарської промисловості не стоять осторонь проблем вищої освіти, формують і забезпечують імідж працівників харчової промисловості, а також підтвердив попит на ринку праці у висококваліфікованих фахівцях.

Президент «Союзу виробників харчової продукції», голова спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський звернув увагу гарантів і розробників освітніх програм на актуальності співпраці із закордонними університетами в освітянському і науковому полі задля підвищення конкурентоспроможності вітчизняної освіти, підтвердив доцільність продовження практики запрошення закордонних фахівців до читання гостьових лекцій, а також підкреслив важливість все більш широкого впровадження елементів дуальної форми здобуття освіти.

Президент Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» Ігор Бартковський подякував університету за підготовку висококваліфікованих фахівців і висловив надію на збільшення контингенту випускників, які готові плідно працювати і здобувати практичний досвід не тільки на столичних підприємствах та в установах, але й на регіональних підприємствах.

Зі словами вдячності та сподіваннями на подальшу плідну співпрацю із викладачами університету задля спільної мети – підготовки висококваліфікованих фахівців харчової промисловості, виступили генеральний директор «Укрхлібпром» Олександр Васильченко та голова правління Федерації органічного руху України Євгеній Милованов.

Зустріч відбулася конструктивно та була корисною, як розробникам освітніх програм, так і роботодавцям.

Гаранти освітніх програм сподіваються на залучення ще ширшого кола роботодавців і випускників під час громадського обговорення освітніх програм, що будуть розміщені на сайті університету наприкінці лютого. 

Published on: 09-02-2022
Read also:
Інтерактивні технології та цифрові ресурси у викладанні англійської продовжують опановувати наші викладачі

Що досить часто об'єднує сьогодні різні вікові групи у вивченні англійської мови? Що є спільним для дітей, студентів і для дорослих? Звичайно, це гаджети, які наразі активно використовуються під час дистанційного навчання школярами, студентами та дорослими. Одним із ефективних і популярних підходів до вивчення іноземної мови є змішане навчання (з ...

READ YOURSELF

Інтерактивні технології та цифрові ресурси у викладанні англійської продовжують опановувати наші викладачі 14 april 2020

Нагорода німецькому партнеру вручена!

Висока нагорода від НУХТ – нагрудний знак «За особливі заслуги перед Національним університетом харчових технологій» успішно дісталася до Німеччини та вручена професору Стефану Юнге. Цю почесну місію виконала амбасадорка та випускниця нашого університету Марія Аліпатова, яка нині працює над виконанням інноваційних проєктів у Швеції та Німеччині, р...

READ YOURSELF

Нагорода німецькому партнеру вручена! 16 june 2023

Фестиваль науки в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України

Занурення у світ науки – це завжди цікаво і захоплююче! У цьому змогли пересвідчитися студенти-біотехнологи другого і третього курсів, які у супроводі доцента кафедри біотехнології і мікробіології Вікторії Красінько відвідали Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. З нагоди Всеукраїнського фе...

READ YOURSELF

Фестиваль науки в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України 17 may 2019

На кафедрі теплоенергетики та холодильної техніки відбувся науковий семінар

5 червня 2019 р. на кафедрі теплоенергетики та холодильної техніки відбувся науковий семінар, на якому члени кафедри та поважні гості заслухали результати досліджень за темами дисертаційних робіт к.т.н., доцента Валентина Петренка (дисертаційна робота «Теплогідродинамічні процеси в низхідних кільцевих паро-рідинних потоках розчинів з розвинутою хви...

READ YOURSELF

На кафедрі теплоенергетики та холодильної техніки відбувся науковий семінар 06 june 2019