Сьогодні вже ні у кого не викликає сумнівів той факт, що біотехнології відіграють ключову роль у досягненні Цілей сталого розвитку, надаючи нові рішення для глобальних викликів. Цього тижня магістранти-першокурсники освітньо-професійної програми «Промислова та фармацевтична біотехнологія» під керівництвом лекторки Вікторії Красінько провели перше практичне заняття з дисципліни «Новітні напрями у біотехнології та фармації», де обговорювали, як сучасні біотехнології сприяють сталому розвитку.
Кожний здобувач освіти обрав одну або декілька пов’язаних між собою глобальних цілей і підготував доповідь, що стало чудовою нагодою для жвавої дискусії. Особливо гостро обговорювали питання гендерної рівності та проблеми голоду, адже кожний мав свою точку зору на шляхи їх вирішення.
Захоплюючою частиною заняття стала презентація новітніх біотехнологічних розробок. Магістранти дізналися про використання відновлюваних джерел енергії, технології біочищення для покращення якості міського середовища, а також про генетично модифіковані рослини, які можуть ефективно поглинати вуглекислий газ, допомагаючи боротися з кліматичними змінами. Особливу увагу привернули інноваційні матеріали з органічних речовин, що можуть замінити традиційні пластикові упаковки, сприяючи зменшенню забруднення планети.
Заняття було насичене не лише знаннями, а й обміном ідеями, які показали, що біотехнологія – це потужний інструмент для побудови стійкого майбутнього.