26 березня 2019 року в університеті розпочала роботу традиційна Міжнародна науково-технічна конференція «Перспективи розвитку цукрової промисловості України». Захід відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної асоціації цукровиків України.
Як і у попередні роки у рамках конференції працює виставка сучасних технологій, матеріалів та обладнання для цукрової промисловості.
Учасників зібрання від ректора, професора Анатолія Українця та особисто від себе тепло привітав і побажав плідної праці проректор з наукової роботи, професор Олександр Шевченко. Він зазначив, що у Днях цукровиків у НУХТ цього року беруть участь 39 цукрових заводів і понад 40 фірм із України, Молдови, Польщі, Чехії, Данії, Німеччини, а до участі у конференції долучилися майже 200 доповідачів.
У рамках пленарного засідання виступили заступник директора департаменту продовольства, начальник відділу стратегії розвитку харчової промисловості Мінагрополітики Світлана Павленко, головний технолог Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Лідія Галацан, директор Інституту продовольчих ресурсів НААН України, академік Микола Сичевський. У їх виступах йшлося про конкурентоспроможність галузі, підтримку виробників, у т.ч. на законодавчому рівні, імплементацію вітчизняного галузевого законодавства до законодавства ЄС, аналіз роботи галузі з перероблення цукрових буряків урожаю 2018 року, наукове забезпечення розвитку цукрової промисловості України в умовах глобалізації економіки.
Також на пленарному засіданні виступив ряд доповідачів із презентаціями новітніх технологій і обладнання від провідних виробників світу та інформацією щодо успішної експлуатації, вже впроваджених на українських підприємствах. Значну зацікавленість виробничників викликали доповіді інженера з використання ферментів компанії «SternEnzym» (Німеччина) Уляни Мойш щодо підвищення якості цукру за рахунок ефективного використання ферментів і комерційного директора ТОВ «МНС ГРУП» Юрія Моісеєнка про вимоги до цукрових заводів у сфері безпечності харчових продуктів й оновлений стандарт ISO 22000:2018.
Впродовж роботи конференції її учасники також обговорять шляхи забезпечення конкурентоспроможності українського цукру, поділяться досвідом використання сучасних технологій та обладнання в цукровій галузі, подискутують щодо хіміко-технологічного контролю виробництва цукру, познайомляться зі сучасними технологіями створення систем автоматизації підприємств цукрової промисловості, а також прикладними аспектами енергозаощадження та використання нетрадиційних джерел енергії на цукрових заводах.
Низку доповідей представлять викладачі й молоді науковці нашого університету.