Н У Х Т

Із системою вищої освіти Фінляндії за спеціальностями «Харчові технології» та «Хімічні технології та біоінженерія» познайомилися наші викладачі

30 january 2020

Із системою вищої освіти Фінляндії за спеціальностями «Харчові технології» та «Хімічні технології та біоінженерія» познайомилися наші викладачі

В Україні наразі триває активна фаза реформування освітнього процесу з урахуванням кращих світових практик. Керівництво нашого університету не стоїть осторонь цих позитивних процесів і створює всі умови для запровадження та розвитку новацій. За сприяння ректорату протягом 2019 року співробітники університету мали змогу познайомитися з науковою та освітянською діяльністю передових університетів Нідерландів, Польщі, Німеччини, Словаччини, Литви.

У 2020 році започатковану традицію продовжила делегація Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ у складі директора інституту Оксани Кочубей-Литвиненко, заступника директора Наталії Пушанко та доцента Олени Білик. З 19 по 25 січня вони відвідали ряд закладів вищої освіти Фінляндії, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями «Харчові технології» та «Хімічні технології та біоінженерія».

Відомо, що система освіти у Фінляндії є однією із найкращих у світі. Основною метою навчання та викладання у цій країні є твердження, що навчаючись можна змінити ставлення людини та суспільства до навколишнього світу. Фінляндія відноситься до країн з високорозвинутими технологіями, але при цьому залишається своїм корінням у природному середовищі і пропагує збереження та раціональне використання всіх природних багатств країни. Всі наукові та технологічні розробки спрямовуються на гармонізацію взаємодії людини з природою.

Університети, які відвідала наша делегація, входять до 100 кращих університетів світу. Зокрема Гельсінський університет, найбільший у Фінляндії, займає 89 позицію у світовому рейтингу та 4-ту – в європейському. В університеті навчається понад 30 тисяч студентів за більш ніж 30 бакалаврськими, магістерськими та докторськими програмами. Наші фахівці детально ознайомилися з особливостями вступу, організацією навчального процесу, зокрема процедурою формування індивідуальної освітньої траєкторії, тематикою кваліфікаційних робіт і напрямками наукових досліджень, оснащенням навчальних та дослідницьких лабораторій. Слід відзначити, що в університеті поширена практика тісного співробітництва студента та викладача, як у науковій, так і в навчальній діяльності.

Делегація також мала змогу відвідати ще два провідних фінських університети, які знаходяться у місті Турку – Університет Турку та Університет прикладних наук.

Університет Турку за підходами до навчання та організації навчального процесу є подібним до Гельсінського університету, тоді як Університет прикладних наук відрізняється суттєвою практичною спрямованістю у підготовці фахівців. Цікавим є те, що вступити до магістратури в цьому ЗВО можна лише після здобуття практичного досвіду на виробництві протягом не менше ніж три роки. А критерієм відбору викладачів до університету є наявність практичного досвіду.

Велика увага в університетах Фінляндії приділяється розвитку навичок самостійної роботи, роботи в команді, опрацювання літератури за фахом, розвитку критичного мислення. В університетах пропонується мультидисциплінарне навчання, яке студент формує самостійно, базуючись на власних вподобаннях і напрямках. Студенти різних спеціальностей мають можливість обрати модуль дисциплін кардинально протилежного спрямування.

У рамках візиту до міста Турку викладачі НУХТ також побували у пекарні «Rosten», що спеціалізується на виробництві традиційних та інноваційних хлібобулочних виробів, і підтримує тісний зв'язок із університетами в освітянському та дослідницькому напрямах.

Приємно відзначити, що провідні ЗВО Фінляндії виявили зацікавленість у подальшій співпраці стосовно обміну студентів, проведення гостьових лекцій та спільних наукових досліджень.

Published on: 30-01-2020
Read also:
Про гуманізацію і гуманітаризацію освіти подискутувала завідувач кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації

22 березня завідувач кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації Галина Чередніченко стала учасником VII Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми вищої професійної освіти» в рамках ІІ Міжнародного симпозіуму «Гуманітарний дискус мультикультурного світу: наука, освіта, комунікація». Поєднання гуманітарної підгото...

READ YOURSELF

Про гуманізацію і гуманітаризацію освіти подискутувала завідувач кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації 22 march 2019

Маємо ще одного чемпіона України!

У с. Яворів Львівської області на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків і дівчат старшої вікової категорії. Насичена програма турніру включала чотири види змагань – короткі індивідуальні гонки, гонки переслідування, естафети та мас-старти. У Чемпіонаті взяли участь здобувачі освіт...

READ YOURSELF

Маємо ще одного чемпіона України! 29 december 2021

Молода науковиця кафедри біотехнології і мікробіології успішно захистила дисертацію

На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 відбувся захист дисертаційної роботи «Удосконалення технологій продуктів молоковмісних кисломолочних з поліфункціональними наповнювачами природного походження» асистентки кафедри біотехнології і мікробіології Тетяни Белемець на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю ...

READ YOURSELF

Молода науковиця кафедри біотехнології і мікробіології успішно захистила дисертацію 20 may 2021

Активність й ініціативність голови студради факультету біотехнології та екологічного контролю відзначені Голосіївською РДА

18-го листопада в Голосіївській районній адміністрації м. Києва відбулася урочиста зустріч, приурочена до Міжнародного дня студента. Щороку в заході беруть участь 15 професійних закладів вищої освіти, розташовані на території району. Івент не оминув і наш університет! Урочистість розпочалася з виступу голови Голосіївської РДА Сергія Садового. У пр...

READ YOURSELF

Активність й ініціативність голови студради факультету біотехнології та екологічного контролю відзначені Голосіївською РДА 19 november 2020