Викладачі кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК) черговий раз виступили на міжнародних вебінарах від наших партнерів із Індонезії.
Нагадаємо, у 2023 році наш університет підписав меморандум щодо партнерства з індонезійським вишем University of Computer Science&Technology (Universitas STEKOM).
У рамках цієї співпраці викладачі НУХТ долучилися до міжнародних вебінарів, що проводились у вересні та жовтні 2024 року. Двоє доцентів і один старший викладач кафедри ІТШІК факультету автоматизації і комп’ютерних систем виступили з презентаціями англійською мовою на заходах щодо штучного інтелекту та ІТ.
Зокрема 20 вересня к.т.н., доцент Микола Костіков та PhD, старший викладач Михайло Грама зробили спільну доповідь «The Future of Ethical AI in Business». А 1 жовтня к.ф.-м.н., доцентка Олена Андріюк виступила з презентацією на тему «The Intersection of IT and Sustainability: Green Tech Innovations». У заходах також узяли участь науковці з Індії, Індонезії та Малайзії. Вебінари відбувались у форматі Zoom-відеоконференцій.
Кожний доповідач виступав протягом 20-30 хвилин, після чого спікери відповідали на запитання аудиторії, поставлені усно та в чаті Zoom. Захід транслювався наживо на Youtube-каналі університету STEKOM.
Під час цьогорічних вебінарів обговорювались актуальні питання щодо сучасного розвитку інформаційних технологій і штучного інтелекту, а також їх використання в нашому житті. Лектори розповіли як про успішні випадки застосування цих технологій, так і про ризики та загрози, пов'язані з ними.
Зокрема було наведено приклади користі від штучного інтелекту в бізнесі, використання ІТ для моніторингу й попередження про надзвичайні ситуації, забезпечення сталого розвитку та захисту довкілля. З іншого боку, було озвучено такі наявні та потенційні проблеми, як етика при застосуванні штучного інтелекту, витоки особистих даних, упередження та дискримінація при ухваленні рішень щодо людей, розподіл відповідальності за критичні помилки та інше.
Університет STEKOM проводить подібні серії вебінарів регулярно протягом року. Серед обговорюваних тем також є кібербезпека, інтернет речей, цифровізація, сучасна освіта та дистанційне навчання, бізнес-комунікації, фінанси та інвестиції, маркетинг, інклюзивність тощо. Тож викладачі кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки запрошують колег із інших кафедр також долучатися до таких подій, обмінюючись знаннями і досвідом з науковцями з різних країн.
Факультет автоматизації і комп’ютерних систем дякує за запрошення та організацію вебінару університету STEKOM, а також відділу міжнародних зв’язків НУХТ за координацію співпраці між університетами. До нових зустрічей у наступних наукових заходах!