Н У Х Т

Відбулося друге засідання зимового хімічного лекторію

11 february 2019

Відбулося друге засідання зимового хімічного лекторію

Два тижні, що пройшли після першого засідання хімічного лекторію, пролетіли як одна мить. Напевно, це сталося тому, що колектив кафедри харчової хімії, дирекція Навчально-наукового інституту харчових технологій, фахівці Центру моніторингу якості і координації освітньої діяльності НУХТ із нетерпінням чекали на друге заняття. Чи прийдуть вступники на наступне заняття? Чи змогли зацікавити старшокласників? Зараз відповідь однозначна – нам це вдалося!

У суботу 9-го лютого до університету на друге засідання зимового хімічного лекторію прийшли значно більше школярів. І, що особливо зворушило всіх організаторів, це були не тільки кияни, а й школярі з інших міст – Черкас, Ніжина, Обухова, Боярки!

Привітала старшокласників завідувач кафедри харчової хімії Світлана Бондаренко, вона ще раз наголосила на необхідності хімічних знань, зокрема на можливості підвищити особистий рейтинг при вступі до університету. Професор розповіла, що це можна зробити, взявши участь у предметних олімпіадах НУХТ.

Далі лекторій розпочав роботу. Разом із доцентом Вірою Іщенко школярі з’ясовували будову атома та всі наукові аспекти, що пов’язані з цим питанням. Дослідили, що приховує Періодична система елементів та як правильно нею користуватись. Традиційно перевірку одержаних знань здійснювали за допомогою розв’язання тесту, сформованого із завдань ЗНО з хімії минулих років.

Про переваги технологічної освіти та про спеціальності, за якими здійснюється підготовка в НУХТ, розповіла школярам та їх батькам директор Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко. Великий інтерес викликала цікава розповідь доцента кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Валерія Махинька про «таємниці» випікання хліба та виробництва цукерок, і яким чином знання хімічної науки допомагають технологам на виробництві.

Під час перерви слухачам лекторію запропонували чай зі смаколиками, а після чаювання викладачі кафедри харчової хімії Олена Майборода та Наталія Зінченко провели цікаву хімічну вікторину. Після такого інтелектуального відпочинку, школярі запевнили, що зовсім не стомилися, і лекторій продовжив свою роботу.

Враховуючи побажання старшокласників, кафедра харчової хімії з радістю підготує та проведе весняний хімічний лекторій, де викладачі допоможуть школярам відкрити для себе таємниці органічної хімії.

Тож, до зустрічі у березні!

Published on: 11-02-2019
Read also:
Німецька преса – про стажування наших здобувачів освіти

Часопис «Verpackungstechnik» опублікував ґрунтовну інформацію про стажування наших студентів на MUHR&SÖHNE GmbH&Co – німецькому підприємстві з виробництва сталевої упаковки для хімічної та фармацевтичної продукції. Зокрема у статті зазначено: «У рамках програми академічної мобільності PACK IT, що фінансується DAAD і має на меті поєднання а...

READ YOURSELF

Німецька преса – про стажування наших здобувачів освіти 14 january 2026

Університетські часописи – в оновленому Переліку наукових фахових видань України!

Наш університет вчергове підтвердив свій статус потужного осередку освіти та науки. За результатами перереєстрації наукові журнали «Наукові праці Національного університету харчових технологій» та «Харчова промисловість» внесено до Переліку наукових фахових видань України з присвоєнням категорії «Б» у межах кластеру «Промислові і будівельні техноло...

READ YOURSELF

Університетські часописи – в оновленому Переліку наукових фахових видань України! 19 june 2026

Фахівчиня Нацбанку прочитала лекцію першокурсникам-економістам

Днями відбулася зустріч студентів першого (бакалаврського) рівня освітньо-професійних програм «Економіка підприємства» та «Економіка та правове забезпечення бізнесу» з докторкою економічних наук, начальницею відділу аналізу міжнародної економіки Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Інною Співак. Фахівчиня прочитала лекцію «Н...

READ YOURSELF

Фахівчиня Нацбанку прочитала лекцію першокурсникам-економістам 09 november 2022

Про оздоровче харчування дізналися київські гімназисти від викладача кафедри технології оздоровчих продуктів

Викладач кафедри технології оздоровчих продуктів, доцент Світлана Бажай-Жежерун за сприяння керівництва гімназії №59 ім. О.М. Бойченка м. Києва прочитала для учнів гімназії лекцію «Оздоровче харчування як розвиток уявлень про ідеальну їжу». Викладач акцентувала увагу слухачів на взаємозв'язку здоров'я і харчування, актуальності створення інновацій...

READ YOURSELF

Про оздоровче харчування дізналися київські гімназисти від викладача кафедри технології оздоровчих продуктів 10 may 2019