Н У Х Т

Вчена рада університету проаналізувала підсумки сесії й опитування здобувачів та спланувала свою подальшу роботу

26 september 2024

Вчена рада університету проаналізувала підсумки сесії й опитування здобувачів та спланувала свою подальшу роботу

26 вересня відбулося планове засідання вченої ради університету.

Розпочали з урочистого – ректор Олександр Шевченко вручив атестат професора директорові Навчально-наукового інституту економіки і управління Олегу Шеремету і атестат доцента викладачці кафедри іноземних мов професійного спрямування Ганні Бойко. Вчена рада оплесками привітала колег із заслуженим визнанням, а також членів ради, хто відсвяткував свої дні народження між засіданнями.

Далі перейшли до розгляду питань порядку денного.

Моніторинг якості підготовки здобувачів вищої освіти за результатами літньої екзаменаційної сесії 2023-2024 навчального року представила начальниця навчально-методичного відділу Юлія Чабанюк. Доповідачка зазначила, що в цілому абсолютна успішність за денною формою склала 95,29%, а якісний показник – 48,40%. По інститутах і факультетах найвищий показник абсолютної успішності на факультеті біотехнології та екологічного контролю – 96,49%, а якість успішності на факультеті готельно-ресторанного та туристичного бізнесу – 56,83%. Також вона навела дані по показниках успішності здобувачів денної і заочної форм навчання, по освітніх ступенях і курсах. Крім того, у виступі були проаналізовані результати захистів кваліфікаційних робіт та складання атестаційного іспиту. Наприкінці доповідачка проінформувала, що кількість здобувачів освіти, яким призначено академічну стипендію за результатами літної сесії, складає 597 осіб, що разом із першим курсом становить 38,3%. Підвищену стипендію отримують 80 здобувачів освіти, що становить 13,4% від загальної кількості стипендіатів.

Про результати опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання освітніх компонентів доповів голова робочої групи з проведення опитування, адміністратор модуля опитування, завідувач кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки Сергій Грибков. Він акцентував увагу присутніх на важливості проведення опитувань, оскільки це – один із дієвих інструментів внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та навів дані по останніх результатах опитувань здобувачів бакалаврського і магістерського ступенів. Зокрема щодо якості викладання 531 дисципліни було опитано 5024 респондента, які переважною більшістю позитивно оцінили роботу викладачів. Найбільше рекомендацій від здобувачів стосувалися вивчення зарубіжного досвіду, використання більш сучасного програмного забезпечення та застосування нетрадиційних прийомів викладання.

Заслухавши та обговоривши доповідь, вчена рада ухвалила низку доручень керівникам структурних підрозділів і гарантам освітніх програм, що стосуються оновлення змісту дисциплін та удосконалення методів їх викладання, враховуючи результати опитування здобувачів і рекомендації з цифровізації освітнього процесу. Крім того, було наголошено на необхідності роз’яснення учасникам освітнього процесу важливості їх думки у формуванні якості викладання освітніх компонент.

Наступним розглянули план роботи вченої ради на 2024-2025 навчальний рік, який представив ректор Олександр Шевченко. Було запропоновано провести десять планових засідань вченої ради протягом навчального року та означені теми, що традиційно розглядаються, та що повинні бути заслухані відповідно до ухвал, прийнятих на попередніх засіданнях вченої ради. Ректор зазначив, що у порядку денному окремих засідань можливі зміни та доповнення.

Обговоривши пропонований план роботи, вчена рада затвердила його відкритим голосуванням.

Наприкінці розглянули поточні питання.

Заслухали й затвердили звіт стипендіатки Кабінету міністрів України для молодих учених, який представив голова Ради молодих учених НУХТ Олексій Губеня.

Обговорили та затвердили низку нових редакцій положень і кілька нових положень та нову редакцію Регламенту перевірки на академічний плагіат кваліфікаційних робіт здобувачів освіти, рукописів дисертацій і монографій, рукописів статей, поданих для публікації у періодичних виданнях НУХТ, презентованих проректоркою з науково-педагогічної та виховної роботи Ларисою Арсеньєвою.

Розглянули й підтримали клопотання кафедри теплоенергетики та холодильної техніки щодо закордонного відрядження доцента Олександра Рябчука для участі у галузевій виставці у Німеччині та рекомендацію вченої ради Навчально-наукового інституту економіки і управління щодо зарахування до докторантури НУХТ Максима Науменка.

У обговореннях питань порядку денного взяли участь ректор Олександр Шевченко, перший проректор Володимир Яровий, проректорка Лариса Арсеньєва, директорка Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко, завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Володимир Ковбаса, завідувач кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв Олександр Гавва.

Закриваючи засідання голова вченої ради, ректор Олександр Шевченко подякував колегам за плідну активну роботу, побажав наснаги і терпіння і нагадав, що незабаром ми відзначатимемо низку свят – День працівників освіти, День працівників харчової промисловості і 140-річчя з часу заснування нашого славетного університету. Ректор закликав не втрачати оптимізму і віри й пам’ятати, що світанок настає після суцільної темряви. Тримаймо стрій і працюємо далі!

Published on: 26-09-2024
Read also:
Гість зі швейцарського закладу вищої освіти на кафедрі готельно-ресторанної справи

20 травня на кафедру готельно-ресторанної справи завітав директор з маркетингу та розвитку Східної Європи швейцарської групи освітніх закладів SEG (Swiss Education Group), до якої входить 5 рейтингових університетів, Горан Йорданов. У теплій атмосфері гостя зустріли в.о. завідувача кафедри Віктор Доценко, доцент кафедри Віта Цирульнікова і старший...

READ YOURSELF

Гість зі швейцарського закладу вищої освіти на кафедрі готельно-ресторанної справи 22 may 2019

НУХТ – срібний призер ХХ Чемпіонату м. Києва з футзалу

Відбувся довгоочікуваний фінал ХХ Чемпіонату м. Києва з футзалу серед студентських команд ЗВО. Найкращі команди – нашого університету та Київського національного університету будівництва і архітектури зустрілися в фіналі на майданчику КНУБА, щоб виявити переможця. Трибуни спорткомплексу були вщент забиті підтримкою нашого суперника. Поєдинок розпо...

READ YOURSELF

НУХТ – срібний призер ХХ Чемпіонату м. Києва з футзалу 05 may 2023

Гармонізація взаємодії вищої школи і промисловості: поглиблюємо співпрацю з ПрАТ «Індар»

Біотехнологія сьогодні розглядається не лише як наукоємна та високоінноваційна галузь промисловості, але й часто як галузь, успішний розвиток якої вкрай важливий, особливо, коли мова йде про виробництво життєво необхідних ліків, таких, наприклад, як інсулін. Отже, підготовка кадрів для таких виробництв, для біотехнологічної галузі в цілому, має стр...

READ YOURSELF

Гармонізація взаємодії вищої школи і промисловості: поглиблюємо співпрацю з ПрАТ «Індар» 01 february 2023

Усе про системи ідентифікації дослідників у цифровому науковому середовищі на вебінарі від Науково-технічної бібліотеки

23 лютого завідувачка відділу інформаційних технологій Інна Путіліна провела тренінг по наповненню та корегуванню профілів дослідників у Google Scholar, ORCID і Publons для науковців кафедри технології зберігання та переробки зерна. Доповідачка розповіла, як правильно та ефективно використовувати цифрові ідентифікатори та профілі дослідників, що д...

READ YOURSELF

Усе про системи ідентифікації дослідників у цифровому науковому середовищі на вебінарі від Науково-технічної бібліотеки 23 february 2022