Н У Х Т

Розпочала роботу науково-технічна конференція в рамках 24-ї секції Наукової ради МОН

05 november 2019

Розпочала роботу науково-технічна конференція в рамках 24-ї секції Наукової ради МОН

5-6 листопада 2019 р. у рамках 24-ї секції за фаховим напрямком «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології» Наукової ради Міністерства освіти і науки України в університеті працює VIІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології в контексті євроінтеграції».

Метою конференції є розширене висвітлення наукових здобутків, ознайомлення експертів харчової промисловості та промислової біотехнології, підвищення рівня проведення експертиз проектів, що подаються на конкурси з отримання грантів для фінансування за кошти державного бюджету та їх спрямування на розширення тематики наукових проектів для можливості співпраці науковців.

Участь у форумі беруть науковці, які мають завершені експериментальні дослідження і впровадження у виробництво та спеціалісти галузі, що займаються науково-практичною діяльністю.

На обговорення винесений широкий спектр питань: промислова біотехнологія; процеси та апарати харчової, мікробіологічної та фармацевтичної промисловості; ресурсозберігаючі технології зернопереробних виробництв, виробництва та зберігання хлібопекарських продуктів, кондитерських і макаронних виробів та харчових концентратів; енергоощадні технології крохмалевмісної та цукровмісної сировини, цукрозамінників, продуктів бродіння, алкогольних і безалкогольних напоїв, екстрактів, концентратів, харчових і кормових добавок; наукові проблеми технологій зберігання, консервування, виробництва та управління якістю і безпекою продуктів тваринництва, птахівництва і продуктів з гідробіонтів; ресурсозберігаючі технології виробництва, зберігання, консервування та управління якістю і безпекою продуктів на основі перероблення сировини мікробіологічного та рослинного походження, в т.ч. фруктово-овочевої; науково-технічні проблеми розроблення та удосконалення технології жирів та їх похідних, у тому числі харчового і технічного призначення, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів.

Учасників наукового зібрання тепло привітав й передав найщиріші вітання від ректора університету, професора Анатолія Українця проректор з наукової роботи, професор Олександр Шевченко. Він побажав науковцям плідної роботи, цікавих дискусій, творчої наснаги й відшукати відповіді на свої питання.

У рамках пленарного засідання з доповіддю «Застосування екологічних способів для переробки нанофільтраційного пермеату молочної сироватки та отримання природних концентратів мінеральних речовин» виступив доктор технічних наук, доцент кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування НУХТ Юрій Змієвський. Цікава презентація наукових пошуків молодого науковця викликала значну зацікавленість й жваве обговорення присутніх.

Не менш захопливим був виступ доцента Харківського державного університету харчування і торгівлі Світлани Олійник, яка навела наукове обґрунтування інноваційних способів перероблення нетрадиційної рослинної сировини та технологій хлібобулочних і кондитерських виробів з її використанням.

Функціональним продуктам харчування і нутрігеноміці, їх сучасному стану та перспективам присвятив свою доповідь професор Одеської національної академії харчових технологій Леонід Капрельянц. До жвавої дискусії з цього питання долучилися професор кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів нашого університету Антонелла Дорохович і професор кафедри харчової біотехнології і хімії Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя Володимир Юкало.

Після завершення пленарного засідання науковці продовжили роботу у секціях.

6 листопада триватимуть наукові обговорення в рамках 6 секцій конференції, а підсумують свою роботу науковці на круглому столі. Крім того, всі бажаючі зможуть ознайомитися з науково-дослідними лабораторіями НУХТ.

 

Published on: 05-11-2019
Read also:
Нові перемоги наших студентів і викладачів

Надзвичайно активна та плідна студентська весна знову принесла приємну звістку про успіхи наших студентів і викладачів на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей «Економіка підприємства» 2018/2019 навчального року. Цього разу в конкурсі, який проходив на базі ДВНЗ «Київський національний університет ім...

READ YOURSELF

Нові перемоги наших студентів і викладачів 20 april 2019

Захоплююча ДНК-генеалогія англійською мовою

Досить продуктивною видалася субота у студентів груп БТ-1-1 та БТ-1-2, бо вони не тільки мали змогу зануритися у цікавий світ вивчення ДНК, а й вдосконалити навички з професійної англійської мови. Разом із викладачами кафедри іноземних мов професійного спрямування Інною Форостюк та Надією Шерстюк майбутні мікробіологи подивилися навчальний фільм  ...

READ YOURSELF

Захоплююча ДНК-генеалогія англійською мовою 06 april 2019

НУХТ у Консолідованому рейтингу українських закладів вищої освіти

Днями портал Освіта.ua оприлюднив традиційний щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти, у якому наш університет розділив 43-45 місце з Київським національним університетом будівництва і архітектури та Київським університетом імені Бориса Грінченка. Консолідований рейтинг університетів 2023 року охоплює результати 239 закла...

READ YOURSELF

НУХТ у Консолідованому рейтингу українських закладів вищої освіти 05 july 2023

В Інституті продовольчих ресурсів НААН України розпочали переддипломну практику наші магістранти

На кафедрах університету значну увагу приділяють практичній підготовці майбутніх фахівців, для чого активно розвивають плідну співпрацю з провідними підприємствами, науковими і дослідницькими установами. Не виключення і кафедра машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв, де з 14 січня 2019 року розпочалася виробнича та переддипломна пр...

READ YOURSELF

В Інституті продовольчих ресурсів НААН України розпочали переддипломну практику наші магістранти 22 january 2019