Н У Х Т

Наші науковці розширюють співпрацю з лабораторією інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН України

19 september 2023

Наші науковці розширюють співпрацю з лабораторією інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН України

Кафедра технології ресторанної і аюрведичної продукції факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф. Доценка за ініціативи завідувачки кафедри Олександри Нєміріч і професора Олега Кузьміна розширює співпрацю з лабораторією інноваційних харчових технологій Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України при підтримці завідувача лабораторії, д.т.н., професора Олександра Литовченка.

Головними напрями досліджень лабораторії інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН є теоретичні дослідження та експериментальне і практичне випробування способів створення нової вітчизняної, конкурентоспроможної харчової продукції підвищеної біологічної цінності (фруктові напої, концентрати, сухі розчинні суміші, столові, у т.ч. іскристі, десертні, лікерні вина та ін.); розроблення наукових основ раціонального використання малопоширених у культурі рослин для приготування конкурентоспроможної харчової продукції типу «Здоров’я», у т.ч. лікувально-профілактичного призначення (цілющі фруктові напої, нектари, безалкогольні бальзами, зокрема для дитячого харчування тощо); розроблення методичної та нормативно-технічної документації для плодопереробної галузі України.

Основні досягнення лабораторії – розроблено понад 100 сучасних технологій і рецептур продуктів оздоровчого призначення підвищеної біологічної цінності на базі лише натуральних, екологічно чистих компонентів: місцевої плодово-ягідної, пряно-ароматичної і лікарської рослинної сировини. Розробки лабораторії удостоєні Державної премії України у галузі науки і техніки, нагороджені більше ніж 100 золотими, срібними та бронзовими медалями і 7 найвищими нагородами – кубками Гран-Прі на міжнародних конкурсах і виставках.

На сьогодні Інститут садівництва Національної академії аграрних наук України – головна науково-дослідна установа галузі садівництва в Україні, що спеціалізується на створенні нових сортів плодових і ягідних культур; удосконаленні технологій вирощування безвірусного садивного матеріалу, плодів і ягід; розробленні технічних засобів по догляду за садами, ягідниками та розсадниками; створенні нових, екологічно безпечних малоенергоємних технологій тривалого зберігання плодів, сучасних технологій і рецептур продуктів оздоровчого призначення підвищеної біологічної цінності на базі лише натуральних, екологічно чистих компонентів тощо.

Кафедра технології ресторанної і аюрведичної продукції планує співробітництво у галузі науки і освіти при реалізації на кафедрі 3-х освітніх програм для здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр» (освітньо-професійна програма «Технології харчування»), освітнього ступеня «Магістр» (освітньо-професійні програми «Технології в ресторанному господарстві» та «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції»).

Колектив кафедри вдячний завідувачу лабораторії інноваційних харчових технологій Інституту садівництва НААН Олександру Литовченку за готовність до співпраці.

Published on: 19-09-2023
Read also:
Вийшла ще одна монографія колективу наукової школи завідувачки кафедри міжнародної економіки

Вітаємо колектив наукової школи докторки економічних наук, професорки Світлани Гуткевич із виходом колективної монографії «Інвестиційна пріоритетність галузей економіки»! Проблемою інвестиційної політики є визначення найбільш ефективних сфер вкладення інвестицій. У сучасних умовах розвитку економіки актуальним є дослідження форм інвестицій і актив...

READ YOURSELF

Вийшла ще одна монографія колективу наукової школи завідувачки кафедри міжнародної економіки 10 june 2021

Викладачам університету присвоєні вчені звання професора і доцента

Наказом Міністерства освіти і науки України № 735 від 29 червня 2021 року затверджене рішення вчених рад закладів вищої освіти про присвоєння вченого звання. По нашому університету присвоєні вчені звання: Олександрі Нєміріч і Наталії Фроловій - професорок кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукціїВірі Зуйко та Ірині Силці – доценток к...

READ YOURSELF

Викладачам університету присвоєні вчені звання професора і доцента 08 july 2021

Насичений порядок денний і радісна звістка – відбулося останнє у календарному році засідання вченої ради університету

24 грудня 2020 року в дистанційному режимі відбулося останнє у цьому календарному році планове засідання вченої ради університету. Голова ради, перший проректор Володимир Яровий розпочав його традиційно з привітання членів ради, що відсвяткували дні народження між засіданнями, й побажання усім членам нашого колективу міцного здоров’я. А далі пере...

READ YOURSELF

Насичений порядок денний і радісна звістка – відбулося останнє у календарному році засідання вченої ради університету 24 december 2020