Н У Х Т

Відбулося перше засідання Наглядової ради НУХТ

17 december 2019

Відбулося перше засідання Наглядової ради НУХТ

17 грудня відбулося перше засідання Наглядової ради НУХТ, участь у якому також взяли ректор Анатолій Українець, перший проректор Володимир Яровий, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва, проректор з наукової роботи Олександр Шевченко, проректор з навчально-педагогічної діяльності та розвитку Олександр Бессараб, проректор з соціально-побутових питань Віктор Сташейко, директор Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко, директор Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого Сергій Блаженко, директор Навчально-наукового інституту економіки і управління Олег Шеремет, декан факультету автоматизації і комп’ютерних систем Андрій Форсюк, декан факультету біотехнології та екологічного контролю Наталія Грегірчак, декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко, начальник навчально-методичного відділу Валерій Виговський.

На початку засідання ректор Анатолій Українець ознайомив членів Наглядової ради з історією заснування, становлення та розвитку нашого навчального закладу,  докладно розповів про сьогодення, усі аспекти діяльності вишу, здобутки, перспективи та плани розвитку. Його виступ доповнили проректори, зокрема Віктор Сташейко розповів про спортивні досягнення наших студентів і викладачів, а Олександр Бессараб – про систему забезпечення діяльності університету, структуру надходжень і видатків, капітальні й поточні ремонти, придбання меблів, обладнання, оргтехніки.

Зацікавили членів Наглядової ради освітні програми НУХТ, особливо інженерного спрямування, а також «Технологія оздоровчих продуктів» і унікальна для нашої країни «Технологія аюрведичних харчових продуктів». Увагу привернула наукова діяльність нашого колективу. Схвалення присутніх викликала інформація про те, що університет впродовж останніх років є беззаперечним лідером у системі вищої освіти України з винахідницької діяльності. Підтримали члени ради й ініціативи ректорату щодо поглибленого вивчення викладачами іноземних мов й європейських освітніх практик.

Голова Наглядової ради, перший віце-президент Національної академії аграрних наук України Михайло Гладій наголосив, що наразі країна – на старті серйозних змін, тож і в університеті деякі питання будуть розглядатися по-іншому. Спільне завдання колективу вишу і Наглядової ради він вбачає у підготовці фахівців, які б йшли працювати у харчову промисловість, щоб Україна перестала врешті бути сировинним придатком для інших країн. А для цього, не в останню чергу, потрібно мати фахівців, спроможних працювати у сфері високих технологій. На думку голови Ради, НУХТ йде правильним шляхом розвитку, він пообіцяв дружній контроль і дружню співпрацю, а також всебічну підтримку, зокрема щодо залучення інвестицій та трансферу технологій.

Заступник голови Ради, директор Центру розвитку ринкової економіки Ігор Гужва зазначив, що його перші враження від знайомства з нашим навчальним закладом дуже позитивні. Він вважає, що такий потужний виш може зайняти високі позиції у рейтингах кращих світових вишів. Фахівець вбачає завдання Наглядової ради у сприянні в загостренні конкурентних переваг, створенні й розвитку фондів студентських стартапів, залученні ресурсів для оновлення обладнання. Він акцентував увагу на тому, що відповідальність освітян не знімається ніколи, адже людина по-різному, але вчиться впродовж всього життя.

Мету й завдання Наглядової ради коротко сформулював її секретар, генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко. Він вбачає їх у незалежному оцінюванні результатів освітньої і наукової діяльності НУХТ і всебічному сприянні його розвитку. У виступі секретаря Ради йшлося про подальше укріплення позитивного іміджу університету, пропозиції щодо пріоритетних напрямків розвитку, безпосередню участь членів Ради у формуванні наукової тематики, про зв’язок освіти, науки і виробництва.

Члени Ради запевнили, що дбатимуть про інтереси університету та його колективу, дотримуватимуться лояльності й максимальної відкритості, прозорості та неупередженості у прийнятті рішень, будуть незалежними від політичних партій і релігійних організацій.

Крім того, на засіданні визначили регламент роботи Наглядової ради – вона збиратиметься не рідше одного разу у півріччя, та терміни формування чіткої програми роботи Наглядової ради на рік.

Наостанок члени Ради подякували за довіру й високу честь стати частиною потужного навчально-наукового комплексу, яким є Національний університет харчових технологій. 

Published on: 17-12-2019
Read also:
Науковий фаховий семінар здобувача освітнього ступеня доктора філософії відбувся на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту

21 вересня на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбувся науковий фаховий семінар випускника аспірантури, здобувача освітньо-наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Петра Зінькевича. Здобувач представив дисертаційну роботу «Автоматизоване керування систем енергозабезпе...

READ YOURSELF

Науковий фаховий семінар здобувача освітнього ступеня доктора філософії відбувся на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту 22 september 2023

Від теорії до практики: як у НУХТ формують культуру усвідомленого харчування

На базі веганського кафе «Loving Hut» відбувся кулінарний майстер-клас «Сучасна веганська кухня» для слухачів сертифікатної програми «The Wellness Project: йога, медитація та здорове харчування». Учасники сертифікатної програми познайомилися з особливостями технології веганських панкейків, адже ця улюблена в багатьох країнах страва отримала визнан...

READ YOURSELF

Від теорії до практики: як у НУХТ формують культуру усвідомленого харчування 20 may 2026

Викладачі та здобувачі освіти долучилися до Органічного дня в Україні

Уже традиційно викладачі та здобувачі освіти кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів взяли участь у конференції «Органічний день в Україні», тема якої цьогоріч – «Внутрішній ринок як основа сталого розвитку органічного сектору України». Захід проводиться уже четвертий рік поспіль разом із Європейським Союзом, форма проведення зм...

READ YOURSELF

Викладачі та здобувачі освіти долучилися до Органічного дня в Україні 25 september 2025

Про гуманізацію і гуманітаризацію освіти подискутувала завідувач кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації

22 березня завідувач кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації Галина Чередніченко стала учасником VII Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми вищої професійної освіти» в рамках ІІ Міжнародного симпозіуму «Гуманітарний дискус мультикультурного світу: наука, освіта, комунікація». Поєднання гуманітарної підгото...

READ YOURSELF

Про гуманізацію і гуманітаризацію освіти подискутувала завідувач кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації 22 march 2019