Викладачі нашого університету продовжують активно співпрацювати з представниками біотехнологічної галузі, що є важливим елементом підготовки висококваліфікованих фахівців. Нещодавно відбулася екскурсія на новозбудоване підприємство – завод глибокого перероблення кукурудзи на лізин компанії «Укрстарч».
У заході взяли участь завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Віктор Стабніков, його заступниця, доцентка Вікторія Красінько, асистентка кафедри Ірина Ковшар і заступник завідувача кафедри автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління ім. проф. А.П. Ладанюка Віктор Сідлецький. Їх гостинно приймали директор ТОВ «Укрстарч» Олег Дзендзелюк і директор з управління персоналом ТОВ «Укрстарч» Андрій Реплянчук.
Викладачі ознайомилися з передовими технологічними процесами виробництва лізину – важливої амінокислоти, що широко використовується у кормовій і харчовій промисловості. Фахівці підприємства розповіли про сучасне обладнання, автоматизовані системи управління виробництвом заводу. Це була унікальна можливість зазирнути за лаштунки біотехнологічного процесу і відвідати (поки йде остаточний монтаж і налагодження обладнання) ті ділянки, які стануть недоступні після запуску виробничого процесу згідно з вимогами GMP.
Також викладачі відвідали лабораторію підприємства, де в цей час проходить переддипломну практику студент четвертого курсу освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» Олег Висоцький. Скориставшись нагодою, вони перевірили хід виконання практики, ознайомилися з умовами його роботи та обговорили зі стейкхолдерами перспективи подальшого співробітництва у напрямку практичної підготовки студентів.
Ця зустріч стала важливим кроком у зміцненні співпраці між університетом і біотехнологічними компаніями. Вона відкриває нові можливості для проведення спільних наукових досліджень, проходження здобувачами освіти виробничих практик і впровадження сучасних технологій у навчальний процес. Крім того, була досягнута важлива домовленість щодо спільної профорієнтаційної роботи серед школярів і студентів коледжу міста Яготина та довколишніх сіл для популяризації вступу до НУХТ й отримання висококласної фахової цільової підготовки, так необхідної підприємству.
Наші викладачі щиро вдячні керівництву компанії «Укрстарч» за гостинність і готовність до співпраці! Сподіваємося на подальші спільні ініціативи, які сприятимуть розвитку біотехнологічної галузі та підготовці висококваліфікованих спеціалістів!