Підготовка фахівців у галузі знань 14 «Електрична інженерія» освітнього ступеня «Бакалавр» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та освітньою програмою «Електротехніка та інформаційні технології»
Виникнення цієї освітньої програми обумовлено тією обставиною, що ефективна робота будь-яких сучасних електротехнічних систем досягається тільки під управлінням інформаційних систем та технологій.
Освітня програма підготовки розвиває компетенції у студентів для вирішення задач у галузі електротехніки та інформаційних технологій, що підтримуються використанням сучасних комп'ютерних інструментів та інформаційних технологій.
Електротехніка та інформаційні технології
Електротехніка як інженерна галузь включає знання використання електроенергії у виробничих процесах, комунальній сфері та побуті.
Інформаційні технології та автоматизація в галузі електротехніки включають знання проектування систем управління, пов'язаних з потоками енергії та інформації; використання комп'ютерів, комп'ютерних мереж, системи зв'язку та технології для передавання, обробки, зберігання та відображення інформації, розробка відповідного програмного забезпечення.
Що являє собою навчання за освітньою програмою?
Програма заснована на змісті з електротехніки, інформаційних технологій, автоматизації, обробки та передачі даних. Вони можуть бути доповнені вибірковими модулями, наприклад, в електромеханіці, енерговикористанні або комп'ютерній техніці. Це дає студентам широкий спектр інструментів, які дозволяють їм справлятися з постійно мінливими вимогами інженерів-електриків.
Навчальні плани максимально наближені до європейських, що відкриває можливість участі в міжнародних програмах обміну студентами (Erasmus+ тощо) та подальшої участі в магістерських програмах «2 Дипломи» з отриманням національного диплому та диплому європейського ВНЗ-партнера.
Яка структура навчання?
Бакалаврська освітня програма «Електротехніка та інформаційні технології» розділена на дві фази навчання. Технічні та методичні знання доповнюються обов'язковим досвідом в інженерній практиці.
У першому і другому семестрах вивчаються основи в галузі електротехніки, математики, фізики, мов програмування та баз даних.
У 3-му, 4-му, 5-му та 6-му семестрах студенти вивчають спеціальні дисципліни підготовки з електротехніки, автоматики, комп’ютерних систем автоматизованого проектування, інформаційних професійних технологіях.
У 7-му та 8-му семестрах вибіркові модулі зосереджуються на індивідуальних інтересах та здібностях студентів. Для цього ви будете проходити інженерну практику в провідних корпораціях та підприємствах енергетичної сфери, де отримаєте професійні та комунікаційні навички. А тематики дипломного проекту пов’язані з реалізацією проектних рішень у виробничих ситуаціях.
Центральний аспект програми ступеня - це міждисциплінарна інтеграція таких дисциплін: електротехніка, автоматика, промислові інформаційні мережі, програмування, побудова та використання баз даних. Крім того, ступінь бакалавра в галузі електротехніки та інформаційних технологій надає соціальні навички та доповнює технічні та методологічні знання з початковим досвідом роботи в інженерній практиці.
Які компетенції та навички я набуваю?
Як випускник, ви однаково кваліфіковані для початку кар'єри, а також для подальшої наукової освіти. Випускники здатні самостійно чи в команді вирішувати складні професійні завдання. Крім того, вони освоїли математичні, наукові та інженерні основи професії і зможуть їх структурно використовувати для практичного вирішення проблем. Їх навички дозволяють розробляти та підтримувати в робочому стані електротехнічні пристрої та системи, оснащені автоматикою, інтегровані в інформаційно-керуючу систему підприємства. Також ця освітня програма дає ґрунтовні знання в області інформаційних технологій, що дає можливість працювати в сфері проектів розробки інформаційних комп'ютерних систем будь-якого призначення, включаючи як апаратне, так і програмне забезпечення.
Випускники також розуміють етичні, екологічні, комерційні та промислові наслідки своєї діяльності.
Які професійні можливості я маю з цим ступенем?
Після закінчення програми бакалавра в галузі електротехніки та інформаційних технологій відкриваються перспективи в галузі досліджень та розробки наукоємних продуктів. Ви також можете працювати на керівних посадах, а також у продажах та маркетингу. Існують інші можливості в галузі ІТ технологій та в галузі електротехніки промислових і комунальних об’єктів.