Н У Х Т

Технології харчування

Підготовка фахівців у галузі знань 18 «Виробництво та технології» освітнього ступеня «Бакалавр»
за спеціальністю 181 «Харчові технології» та освітньо-професійною програмою «Технології харчування»

Університет здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 181 «Харчові технології» освітнього ступеня «бакалавр». Випускники технікумів і коледжів можуть продовжити навчання в університеті за скороченим терміном навчання.

Випусковою для спеціальності «Харчові технології» освітньо-професійної програми «Технології харчування» є кафедра технології ресторанної і аюрведичної продукції. Навчальний процес на даній кафедрі забезпечує висококваліфікований науково-педагогічний колектив, 90 % якого мають наукові ступені та вчені звання.

Практичний досвід студенти набувають у сучасних, інноваційно обладнаних навчальних аудиторіях:

  • у лабораторії-барі та лабораторії-ресторані удосконалюють майстерність з організації обслуговування та надання бездоганного сервісу;
  • у технологічних лабораторіях і лабораторії теоретичних основ продукції ресторанного господарства досліджують якість сировини та готових страв;
  • у науково-дослідній міні-броварні, аналогічної якій не має жодний з закладів вищої освіти України, опановують фахові секрети виробництва пива і безалкогольних напоїв, як за класичними, так і новими авторськими рецептурами;
  • у технологічній лабораторії вивчають приготування страв аюрведичного призначення.

Комп’ютерні класи оснащені технікою останнього покоління з сучасним програмним забезпеченням для управління ресторанним бізнесом.

Матеріально-технічна база кафедри постійно оновлюється. За облаштуванням і комплектацією навчальні лабораторії повністю відповідають вимогам часу та оснащені найсучаснішим устаткуванням від провідних світових виробників.

За спеціальністю «Харчові технології» студенти ґрунтовно опановують методи удосконалення існуючих та розроблення нових технологій для закладів ресторанного господарства, новітні способи кулінарного оброблення харчових продуктів та інноваційні підходи до конструювання страв і напоїв, підвищення культури обслуговування та сервісу, наукове обґрунтування та складання харчових раціонів, організацію ефективного технологічного процесу на виробництві із забезпеченням безпеки та якості продукції і послуг, розроблення нормативної і технічної документації. Особливу увагу приділяють вивченню основ конструювання кулінарної продукції для аюрведичного харчування.

Навчальним планом передбачено практичну підготовку студентів в умовах найсучасніших закладів ресторанного господарства. Зокрема, практику студенти проходять у закладах ресторанного господарства при готелях м. Києва: «InterContinental», «Premier Palace Hotel», «Hyatt Regency», «President Hotel», «Radisson Blu Hotel», «Дніпро», «Братислава», «Київ», «Турист», а також в закладах ресторанного господарства міста Києва, таких як: ресторани «Опанас», «Шинок», «Володимирська гірка», «il Molino», «АККО Інтернешнл» та інших.

З 2019 року студенти кафедри мають можливість проходити виробничу та технологічну практику за кордоном, зокрема в Болгарії. Це дає можливість не лише здобути перший вагомий виробничий досвід, а й підвищити рівень володіння іноземними мовами.

Студенти беруть участь у програмах студентських обмінів, міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях, олімпіадах, виставках, майстер-класах, наукових форумах, присвячених розвитку ресторанного бізнесу.

Наші випускники можуть займати такі посади:

керівник ресторану (закладу ресторанного господарства), ресторатор, завідувач виробництва або виробничого цеху закладу ресторанного господарства, завідувач технологічної харчової лабораторії, головний технолог, технолог закладу ресторанного господарства, менеджер закладу ресторанного господарства, спеціаліст зі створення і впровадження страв авторської кухні, консультант з якості та безпеки ресторанної продукції, фахівець із ресторанної справи, фахівець із організації дозвілля, фахівець із спеціального обслуговування, шеф-кухар, су-шеф, бренд-шеф, шеф-кондитер, шеф-бармен, шоколатьє, бариста.

 

 

Детальніше про вступ на спеціальність Дивитись

 

 

Остання зміна: 16 липня 2020