Н У Х Т

Захоплююча переддипломна практика студентів-«фармаківців»

02 жовтня 2018

Захоплююча переддипломна практика студентів-«фармаківців»

Групі студентів-магістрів – Дар’ї Луцай, Вероніці Макієнко, Ользі Мамчур, Олені Українець та Володимиру Федоренку випала можливість проходити переддипломну практику на ПАТ «Фармак», яке на сьогодні є лідером вітчизняного фармацевтичного ринку та однією з найбільш інноваційних компаній України.

Вероніка Макієнко хотіла дізнатися більше про взаємозв’язки між підрозділами виробництва, і тому обрала роботу в департаменті управління якістю. Її посада передбачає комунікацію не тільки всередині заводу, а й з іноземними партнерами, що дозволяє дізнаватися про цікаві інновації, зміни та досвід «з перших рук», тому знання англійської – обов’язкове. Часто їй доводиться приймати візити іноземних фахівців з якості, і буває цікаво порівнювати, як відрізняються рішення щодо організації одних і тих самих процесів на ПАТ Фармак та на закордонних підприємствах.

Управління якістю охоплює безліч процесів протягом всього життєвого циклу лікарського засобу, і з часом завод постає, як величезний «організм», де все взаємопов’язано. Безперечною перевагою студентка вважає знайомство з усіма напрямками роботи підприємства і можливість обрати той, в якому хоче продовжувати рости.

Олені Українець випала можливість проходити практику у відділі аудитів, однією з головних особливостей якого є безпосередня робота з виробниками-постачальниками активних фармацевтичних інгредієнтів, допоміжних речовин, первинних і вторинних пакувальних матеріалів. Крім того, відділ здійснює постійні аудити, як зовнішні, так і внутрішні і відповідно працює з документацією «Належної виробничої практики».

Магістрантка змогла побувати на декількох самоінспекціях виробничих ділянок компанії ПАТ «Фармак», й була вражена не лише високим рівнем кваліфікованості аудиторів, у яких можна багато чого дізнатися та повчитися,  а й сучасним технологічним забезпеченням, як лабораторій, так і виробничих ділянок.

Дар’я Луцай виконувала обов'язки в службі директора з розвитку бізнесу. Саме цей відділ розширює кордони для українських ліків і визначає шляхи розвитку фармакології та біотехнології, як всього заводу, так і України. Студентка ще раз переконалася у важливості знання англійської мови, адже вся нова і актуальна інформація і всі комунікації здійснюються саме англійською. А більш за все її здивувало те, що знання з біотехнології та фармації необхідні навіть у досить віддаленому (на перший погляд) від виробництва відділі. Тож тепер дівчині не здається дивним зустріти біотехнолога, як на посаді інженера у технологічному відділі, так і у якості менеджера з розвитку ринків. Таким чином, знання, отримані, як на лекціях профільних предметів, так і при проходженні загального курсу можуть знадобитися в будь-який момент.

Ользі Мамчур пощастило потрапити у відділ валідації. Під час навчання у магістратурі, у 2 семестрі студенти познайомилися із цікавим та на той момент не зовсім зрозумілим процесом валідації. Із лекцій стало зрозуміло, що валідація впливає на виробництво високоякісних лікарських засобів та є одним із невід’ємних показників якості роботи й ефективності фармацевтичного виробництва. Під час проходження практики магістрантка ознайомилася із валідаційною документацією, попрацювавши з архівом, та переконалася в тому, що вся валідаційна діяльність ретельно планується, з метою виявлення критичних стадій процесу виробництва для зниження ризиків потрапляння до споживача неякісної продукції. Інженери відділу валідації щодня розробляють протоколи, виконують випробування та розробляють звіти по кваліфікації та валідації. І одного дня їй випала нагода спостерігати за проведенням тестування параметрів технологічного та лабораторного обладнання  на відповідність вимогам GMP, з використанням логерів температури, тиску і рівня (на лекціях Юрій Нечипор розповідав багато інформації про використання таких датчиків, і познайомитися з ними в процесі випробувань було захоплююче).

Володимир Фeдорeнко опинився у відділі трансферу технологій на дослідно-промислову біотехнологічну дільницю. Тут він впритул стикнувся з роботою ферментера, дезітегратора, сепаратора та хроматографа й зміг на практиці застосувати знання, набуті протягом п’яти років навчання. І це виявилося дуже захоплюючим, адже дозволило вивчити багато нового та корисного і стало поштовхом для виконання наукової роботи, що дозволило розпочати новий етап життя.

Студенти щиро вдячні керівництву та колективу ПАТ «Фармак» за такий необхідний і безцінний практичний досвід. Окрему подяку магістри висловлюють факультету біотехнології та екологічного контролю і кафедрі біотехнології та мікробіології за те, що в очах провідних фахівців виглядають гідно й можуть реалізувати себе на такому інноваційному підприємстві європейського рівня. 

Опублікований: 02-10-2018
Читайте також:
Стартував прийом робіт на Конкурс стартап-проектів і Конкурс інноваційних проектів

Стартував прийом робіт на Конкурс стартап-проектів і Конкурс інноваційних проектів – заявки можна подати до 28 лютого 2019 року. Обидва конкурси відбудуться у рамках щорічного Всеукраїнського фестивалю інновацій (14-16 травня 2019 року). Участь у Конкурсі стартап-проектів можуть взяти роботи, представлені вишами, науковими установами національних ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Стартував прийом робіт на Конкурс стартап-проектів і Конкурс інноваційних проектів 14 січня 2019

Експериментальна і креативна кухня від професіонала для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

20 березня 2018 року відбувся неймовірний майстер-клас від шеф-кухаря спеціалізованого ресторану «КазаН ДиваН» Володимира Єманова з елементами молекулярної гастрономії для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Магістранти кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції спеціальності 181 «Харчові технології» (спе...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Експериментальна і креативна кухня від професіонала для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу 22 березня 2018

Курс на високоякісну освіту

Викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування Надія Шерстюк разом зі студентками-туристками 2 курсу факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Ольгою Чесноковою та Юлією Падусенко докладно розповіли про переваги навчання в нашому університеті майбутнім випускникам школи І–ІІІ ступенів №27 Шевченківського району м. Києва. Шко...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Курс на високоякісну освіту 18 квітня 2019

Місячник екологічного виховання та благоустрою у Вінницькому  коледжі НУХТ

Традиційно навесні  у Вінницькому  коледжі НУХТ проводиться місячник екологічного виховання та благоустрою з метою формування екологічної культури підростаючого покоління і гуманного ставлення до довкілля. У рамках місячника студенти І-ІІ курсів були залучені до участі в акції «За чисте довкілля», благоустрою подвір’я  коледжу та прилеглих територ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Місячник екологічного виховання та благоустрою у Вінницькому коледжі НУХТ 25 травня 2018