Н У Х Т

Виконання наукової роботи – реальна можливість бути корисним для суспільства

15 жовтня 2020

Виконання наукової роботи – реальна можливість бути корисним для суспільства

Переддипломна практика – час, який магістранти-науковці кафедри біотехнології і мікробіології можуть використати для завершення експериментальної роботи, оформлення результатів досліджень і виконання індивідуального завдання. Зокрема, магістрант II року навчання Назар Видасов виконував наукову роботу у відділі моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

Згідно з даними, наведеними у літературі, відомо, що умови гіперінсулінемії корелюють із підвищеним ризиком розвитку злоякісних новоутворень різної локалізації, окрім того ці умови сприяють прогресії раку у пацієнтів. Однак, можливі механізми і ефекти впливу інсуліну та умов гіперінсулінемії на пухлинні клітини залишаються не дослідженими. Саме тому здобувач долучився до роботи, пов’язаної з дослідженнями впливу гіперінсулінемії на біологічні властивості клітин раку молочної залози. У цій роботі була використана унікальна клітинна лінія, отримана на базі ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецього, з плевральної рідини хворої на рак молочної залози, що знаходилася на останній стадії захворювання. Ця лінія клітин є тричі негативною, що вказує на їх високий ступінь злоякісності.

Під час виконання роботи студент опанував як класичні, так і сучасні методи досліджень клітинного аналізу, зокрема, проліферативну активність клітин оцінював стандартним колориметричним методом шляхом фарбування клітин кристалічним фіолетовим, метаболічну активність клітин аналізував шляхом визначення кількості глюкози в поживному середовищі колориметричним ензиматичним методом з оксидазою глюкози, міграційну активність пухлинних клітин визначав методом scratch assay, а рівень експресії рецептора естрогену, прогестерону, білків міжклітинної адгезії і білка цитоскелету визначав методом імуноцитохімічного аналізу. У результаті досліджень було з’ясовано, що умови гіперінсулінемії призводять до підвищення злоякісності досліджуваної лінії пухлинних клітин.

За результатами проведених досліджень вже опублікований ряд праць, а наразі підготовлена доповідь для участі в ІX міжнародній науково-технічній конференції «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології в контексті Євроінтеграції».

Отже, індивідуальне завдання виконане, звіт щодо проходження практики оформлений, попереду фінішна пряма – виконання магістерської роботи.

Магістрант каже, що виконання наукової роботи на базі ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецього НАН України дало йому відчуття корисності суспільству, а отримані дані сприятимуть ефективному пошуку нових способів боротьби з онкологічними захворюваннями.

Опублікований: 15-10-2020
Читайте також:
Крафтові технології для закладів ресторанного господарства – студентам від виробничника

Студенти спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» прослухали лекцію від власника крафтової компанії з виробництва копчених м’ясних продуктів «Димне м'ясо від Тараса» Тараса Парандія, який ще й є засновником Асоціації крафтових виробників, невеликого співтовариства фермерів, пекарів, кондитерів, виробників сиру й іншого фуд-крафта. Зустріч ві...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Крафтові технології для закладів ресторанного господарства – студентам від виробничника 19 грудня 2018

Чоловіча збірна університету з футзалу «НУХТ-2» переграла команду Європейського університету

8 лютого в спортивному комплексі нашого університету відбулася гра шостого туру Першої ліги Києва з фут залу, у якій зустрілися команди Європейського університету та наша збірна «НУХТ-2». Уже на перших хвилинах наші футзалісти створили перший небезпечний момент біля воріт суперника, та на місці виявився воротар суперників. На це, в свою чергу, гра...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Чоловіча збірна університету з футзалу «НУХТ-2» переграла команду Європейського університету 10 лютого 2017

Успішні захисти заочників-«бакалаврів» кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування

З 16 по 18 лютого 2017 року на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування факультету інженерної механіки та пакувальної техніки відбулися захисти дипломних проектів студентами заочної форми навчання освітнього рівня «бакалавр» напрямку підготовки «Машинобудування». Представлені екзаменаційній комісії дипломні проекти...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Успішні захисти заочників-«бакалаврів» кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування 18 лютого 2017