Н У Х Т

Ступінь PhD – здобуто!

05 червня 2025

Ступінь PhD – здобуто!

3 червня 2025 року відбувся успішний захист дисертації «Розроблення технології морозива ацидофільно-сироваткового низьколактозного» на здобуття ступеня доктора філософії у галузі знань 18 «Виробництво та технології» за спеціальністю 181 «Харчові технології» аспірантом кафедри технології молока і молочних продуктів Артуром Михалевичем. Наукова керівниця молодого науковця – завідувачка кафедри, д.т.н., професорка Галина Поліщук.

Дисертаційну працю присвячено розробленню технології морозива ацидофільно-сироваткового низьколактозного на основі рідкого гідролізованого концентрату демінералізованої сироватки з натуральними функціонально-технологічними інгредієнтами. Зокрема науковцем обґрунтовано рецептурний склад морозива ацидофільно-сироваткового з харчосмаковими наповнювачами. Уточнено тривалість визрівання сумішей морозива та встановлено, що цей етап може бути виключений за рахунок задовільного структурування сумішей після охолодження, що не знижує показників якості готового продукту. Досліджено біологічну цінність морозива ацидофільно-сироваткового низьколактозного та встановлено, що відбувається її збільшення від 70,47% до 80,29% при виробництві морозива на основі гідролізованого концентрату сироватки.

Аспірантом розроблено принципову технологічну та апаратурно-технологічну схеми виробництва морозива ацидофільно-сироваткового низьколактозного. Розроблено нормативну документацію ТУ У 10.5-02070938-333:2024 «Рідкі гідролізовані концентрати демінералізованої сироватки» та ТУ У 10.5-02070938-334:2024 «Морозиво ацидофільне».

Над своїм дослідженням здобувач ступеня PhD працював у навчальних і науково-дослідних лабораторіях університетів України та Польщі. Апробацію технології проведено у виробничих умовах ПрАТ «Львівський холодокомбінат» і ТОВ «Кременецьке молоко».

За результатами наукової роботи здобувачем опубліковано 34 публікації, з них 12 рецензованих статей у вітчизняних і міжнародних виданнях, зокрема 8 у виданнях, індексованих наукометричниою базою даних Scopus, 20 тез доповідей на міжнародних, всеукраїнських, науково-технічних конференціях та отримано два патенти – один на винахід і 1 на корисну модель. Результати наукової розробки впроваджено у навчально-наукову роботу кафедри технології молока і молочних продуктів.

Разова спеціалізована вчена рада працювала у складі рецензенток – професорки кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів нашого університету, кандидатки технічних наук Олени Білик і доцентки цієї ж кафедри, докторки технічних наук Анастасії Шевченко та опонентів – заступниці директора з наукової роботи Інституту продовольчих ресурсів НААН України, докторки технічних наук, старшої наукової співробітниці Ірини Романчук і професора кафедри харчової біотехнології та хімії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, доктора біологічних наук Володимира Юкала. Очолив роботу ради завідувач кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів НУХТ, доктор технічних наук, професор Василь Пасічний.

Члени ради активно обговорили представлене дисертаційне дослідження й відзначили його актуальність і практичну цінність. Було наголошено на значному соціальному ефекті впровадження нової технології морозива ацидофільно-сироваткового низьколактозного, який полягає в отриманні продукту, що задовольняє вимоги людей з інтолерантністю до лактози, а також у розширенні існуючого асортименту морозива та заморожених десертів за рахунок виробництва продукту підвищеної харчової цінності, зокрема за рахунок підвищеного вмісту білка. Також члени ради звернули увагу на те, що достовірність отриманих результатів наукової роботи підтверджується застосуванням сучасних методів дослідження та опрацювання отриманих даних, використанням спеціалізованого лабораторного та напівпромислового обладнання.

Здобувач дав ґрунтовні розгорнуті відповіді на всі запитання та зауваження членів спеціалізованої вченої ради і присутніх на засіданні вчених.

Тепло висловилася у підтримку молодого науковця його наукова керівниця, професорка Галина Поліщук, зазначивши, що Артур ще зі студентських років активно долучався до наукових досліджень за тематиками наукової роботи кафедри технології молока і молочних продуктів, був вдумливим, наполегливим, творчим. І при роботі над дисертацією продемонстрував кращі риси перспективного ученого.

За результатами розгляду дисертаційної роботи члени спецради одноголосно прийняли рішення про присудження Артуру Михалевичу ступеня доктора філософії у галузі знань 18 «Виробництво та технології» за спеціальністю 181 «Харчові технології».

Вітаємо нового доктора PhD та його наукову керівницю зі ще одним вагомим науковим досягненням! Бажаємо творчої наснаги, цікавих досліджень і нових відкриттів!

Опублікований: 05-06-2025
Читайте також:
Освоєння нюансів фаху у фармацевтичній компанії «Дарниця»

Карантин зупинив багато сфер людської діяльності, але не фармацевтичні виробництва та студентів-магістрантів 2-го року навчання кафедри біотехнології і мікробіології, які весь період літніх канікул чекали початку їхньої переддипломної практики на них. Тож уже 1 вересня магістранти Сергій Вискірко, Микита Іванов та Віталій Гриненко вирушили на очіку...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Освоєння нюансів фаху у фармацевтичній компанії «Дарниця» 12 жовтня 2020

Свої педагогічні надбання продемонструвала викладачка кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації

Старша викладачка кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації Олена Гаркуша провела планове відкрите практичне заняття з дисципліни «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)» для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр», освітньо-професійної програми «Менеджмент персоналу» (група МП-1-8). Тема заняття – «Ukraine. The Economy of Ukr...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Свої педагогічні надбання продемонструвала викладачка кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації 20 жовтня 2023

Хмільні напої України та їх застосування у екскурсіях і спеціалізованих турах досліджували здобувачі

Здобувачі першого і другого курсів кафедри туристичного та готельного бізнесу на лекторії «Про вино і не тільки» досліджували хмільні напої України та їх застосування у екскурсіях і спеціалізованих турах. Напередодні зустрічі викладачка Тетяна Мірзодаєва провела онлайн-опитування. Здобувачі відповідали на питання: «Чи цікавими для Вас є винні тури...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Хмільні напої України та їх застосування у екскурсіях і спеціалізованих турах досліджували здобувачі 26 жовтня 2022

Профорієнтаційна зустріч на факультеті біотехнології та екологічного контролю

Кожній молодій людині дуже важливо не схибити під час вибору свого майбутнього. Адже від правильності такого вибору часто залежить її доля: професія до душі приносить задоволення та відчуття щастя і навпаки: ненависна робота призводить до стресів і не дозволяє реалізуватись. Найважливішим завданням профорієнтаційної роботи є інформування майбутніх...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Профорієнтаційна зустріч на факультеті біотехнології та екологічного контролю 06 березня 2023