Н У Х Т

Студенти-екологи – учасники всеукраїнської акції «Стоп фосфати»

02 грудня 2019

Студенти-екологи – учасники всеукраїнської акції «Стоп фосфати»

Цьогоріч відбувається всеукраїнська акція «Стоп фосфати», яку ініціював ПрАТ «АК «Київводоканал». Метою заходу є привернення уваги до екологічних проблем, пов’язаних із використанням фосфатовмісних мийних засобів, і пошук шляхів їх вирішення.

Фосфати містяться майже в усій побутовій хімії, в оселі кожного українця. Ці сполуки дуже небезпечні для здоров’я людини. Вони можуть стати причиною алергії, дерматиту, захворювання нирок, навіть отруєння. Позбутися фосфатів дуже складно. Не допомагає навіть багаторазове полоскання білизни чи посуду під проточною водою. Саме фосфатні сполуки є причиною позеленіння водойм. Зокрема, Дніпра, куди вони потрапляють зі стічними водами. 1 грам фосфатів може стати поживною середою для 5-10 кг водоростей. Найбільші скиди вод у акваторію Дніпра фосфатовмісних речовин зафіксовані у містах Київ, Дніпро і Запоріжжя (25%).

У рамках цієї акції 29 листопада 2019 року в приміщенні конференц-залу ПрАТ «АК «Київводоканал» відбувся воркшоп «Як зупинити використання фосфатів в Україні», участь у якому взяли студенти групи ЕК-4-4 Тетяна Пономаренко, Валерія Мостова, Валерія Ясінська,  Анастасія Бордюг і доцент кафедри екологічної безпеки та охорони праці Наталія Володченкова.

Під час воркшопу вирішувалися проблеми загроз, що несуть для довкілля фосфатовмісні сполуки, шляхи вирішення проблеми та розроблений стратегічний план дій і заходів на найближчу перспективу.

Учасники воркшопу з ентузіазмом генерували багато ідей щодо вирішення проблеми. Були пропозиції щодо законодавчих змін, зокрема, ввести акцизний збір на ввезення на територію України фосфатовмісних миючих засобів. Крім заборони фосфатів на законодавчому рівні пропонувалося приділити увагу вдосконаленню очисних споруд, посилити контроль за скидами промислових підприємств, активізувати інформаційну кампанію проти використання фосфатів.

Головним результатом воркшопу стало створення ініціативних робочих груп, які будуть продовжувати працювати над втіленням ідей, зібраних спільними зусиллями. Зустрічі таких робочих груп відбуватимуться раз на кілька місяців, і учасники ділитимуться своїми досягненнями та новими пропозиціями.

У багатьох країнах світу використання фосфатів у побутовій хімії заборонене або суттєво скорочене на законодавчому рівні. Але Україна до них не входить. Зовсім недавно Верховна Рада вкотре відмовилася підтримати відповідний законопроект.

Опублікований: 02-12-2019
Читайте також:
Необхідні компетенції

Викладачі кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації Ольга Никитенко та Наталя Дужик взяли участь у науково-методичному семінарі для вчителів англійської мови «How to create a motivating learning environment. The art of developing the speaking skills». Захід був організований видавництвом MM Publications і компанією «Лінгвіст» та пр...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Необхідні компетенції 17 січня 2018

Ази започаткування власної справи опановують студенти нашого навчально-наукового комплексу

У Смілянському коледжі харчових технологій НУХТ у рамках відкритого засідання гуртка «Клуб менеджерів» відбувся конкурс-презентація бізнес-планів студентів спеціальності «Організація виробництва»  в номінації «Студентські ініціативи». Ініціаторами та організаторами  заходу стали викладачі комісії фахових дисциплін економічного циклу Ніна Білик, Ві...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Ази започаткування власної справи опановують студенти нашого навчально-наукового комплексу 23 лютого 2017

Випробовуємо нові підходи для захисту бакалаврських робіт

На кафедрі міжнародної економіки Навчально-наукового інституту економіки і управління НУХТ відбувся попередній захист бакалаврських робіт студентів освітньої програми «Міжнародна економіка» спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини». Попередній захист відбувався в режимі WhatsApp і з використанням дистанційної платформи університету, де з...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Випробовуємо нові підходи для захисту бакалаврських робіт 25 травня 2020

Канал 1+1 зацікавився розробками по біоцементації

На вулиці вже стає тепліше, а на кафедрі біотехнології та мікробіології знову гості. Здається от зовсім недавно завершили всі справи з приводу олімпіади, а тут телебачення приїхало. Сьогодні суспільство намагається більше уваги приділяти питанню екології та збереження навколишнього середовища. І кафедра біотехнології та мікробіології факультету бі...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Канал 1+1 зацікавився розробками по біоцементації 20 квітня 2019