Н У Х Т

Перевіреність – значить надійність: гостьова лекція від успішної випускниці

03 квітня 2023

Перевіреність – значить надійність: гостьова лекція від успішної випускниці

Ми живемо в час технічного прогресу і високих технологій, коли наукові відкриття відбуваються чи не щодня і постійно змінюють світ на краще. Але як визначити, чи безпечний той чи інший винахід, чи нововинайдена машина не зламається під час експлуатації, чи нововинайдений матеріал витримає вплив тієї чи іншої речовини?

Відповідь на всі питання щодо ефективності та безпечності дають випробування. І особливо це важливо для медичних препаратів, оскільки неможливо повністю прорахувати засвоєння та вплив діючої речовини на людський організм, тож лише лабораторні дослідження і поетапні клінічні випробування можуть дозволити створити максимально дієвий препарат, ефективність і безпечність якого буде беззаперечно доведена, передбачити усі ризики та побічні ефекти, скласти інструкцію до застосування. Саме цим і займається фахівчиня компанії Viedoc (Швеція) Євгенія Рудковська, яка прочитала гостьову лекцію для студентів бакалаврату та магістратури кафедри біотехнології і мікробіології.

Професійний шлях лекторки почався з нашого славного університету, диплом якого, як відомо, визнається у всьому світі. Саме завдяки цьому Євгенія змогла продовжити своє навчання в Естонії, попрацювати там у біотехнологічній компанії ARTeSYNBiosolutions, а на сьогодні є успішним фахівцем компанії Viedoc у Швеції (головний офіс в м. Уппсала). Першопочатково міжнародна компанія Viedoc була заснована 2003 року з метою організації проведення клінічних випробувань, а з 2012 року і дотепер – це компанія з розроблення програмного забезпечення для клінічних випробувань і має свої представництва по всьому світу: від США до Японії.

Лекторка зосередила увагу слухачів на особливостях проведення клінічних випробувань та їх фазах, розповіла про сучасні електронні системи для фіксації результатів і ознайомила з інноваційними продуктами Viedoc («ядром» є ViedocClinic, ViedocAdminта ViedocDesigner, а також існує велика кількість новітніх допоміжних програм).

Варто зазначити, що клінічні випробування проводяться на суб’єктах (пацієнтах) задля того, щоб оцінити ступінь впливу лікарського препарату або медичного засобу (наприклад, імплантантів, кардіостимуляторів), певної молекули на здоров’я людини, оцінити безпечність та ефективність, знайти новий спосіб лікування хвороби, порівняти вже з існуючими сполуками з подібними властивостями. До того ж клінічні випробування дають змогу виявити певні порушення в організмі суб’єктів на ранніх етапах або покращити якість життя людини вже з діагностованими хворобами.

Отже, починаючи з 2003 року, компанія Viedoc та її співробітники стоять на сторожі безпечності та ефективності лікарських засобів, застосовуючи в своїй роботі модернові технології, в тому числі і найновітніше програмне забезпечення. І поки клінічні випробування проводять такі кваліфіковані спеціалісти із застосуванням останніх технологій, за якість фармацевтичних засобів можна не хвилюватися, адже вони пройшли всі кола суворої перевірки. А перевіреність – значить надійність.

Наприкінці гостьової лекції усі охочі мали змогу поставити питання пані Євгенії та отримати ґрунтовні відповіді, ба більше: навіть практичні поради щодо успішного проходження співбесіди для майбутнього працевлаштування. Здобувачі світи висловлюють щирі слова подяки Євгенії Рудковській за лекцію і можливість дізнатися цінну й корисну інформацію.

Опублікований: 03-04-2023
Читайте також:
Від зародження ідеї до реалізації проєкту: гостьове заняття від стейкхолдера

Уже стало доброю традицією залучення випускників кафедри біотехнології і мікробіології до проведення гостьових занять із магістрантами спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Нещодавно саме таке заняття на запрошення викладачки дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» Оксани Скроцької було проведене випускницею кафедри...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Від зародження ідеї до реалізації проєкту: гостьове заняття від стейкхолдера 10 листопада 2022

Кар’єрні пропозиції для наших студентів від ПрАТ «Індар»

22 січня 2020 року до магістрів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, Навчально-наукового інституту харчових технологій, Навчально-наукового інституту економіки і управління, факультету біотехнології та екологічного контролю і факультету автоматизації і комп’ютерних систем завітали ейчари ПрАТ «Індар» – підприємс...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Кар’єрні пропозиції для наших студентів від ПрАТ «Індар» 22 січня 2020

Зі сучасним виробництвом знайомляться першокурсники Навчально-наукового інституту харчових технологій

Студенти групи ТІ 1-4 Навчально-наукового інституту харчових технологій разом із доцентом кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Ольгою Чернюшок побували у виробничих цехах торгової мережі Le Silpo. Le Silpo – делікатес-маркет у Києві, в якому щодня випікається широкий асортимент хлібобулочних виробів, а також функціонує м’ясний цех, де виро...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Зі сучасним виробництвом знайомляться першокурсники Навчально-наукового інституту харчових технологій 09 квітня 2019

Студенти на один день: «Чарівна пліснява»

«Як обрати майбутню спеціальність?» – питання, на яке дуже важко відповісти не лише школярам, але й навіть їх батькам. Інколи буває дуже важко зрозуміти, що насправді представляє майбутня спеціальність і де в майбутньому буде працювати випускник закладу вищої освіти. Телебачення та Internet дають величезну кількість різнопланової інформації, яку ва...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Студенти на один день: «Чарівна пліснява» 04 листопада 2019