Здобувачі вищої освіти 2, 3 і 4 курсів бакалаврату спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» побачили усі тонкощі створення ампул, здійснивши онлайн-екскурсію на фармацевтичне підприємство «Дарниця» У віртуальному супроводі екскурсовода Марії Кайтан вони відправилися в онлайн-подорож по цеху, де народжуються ампули, вміст яких дарує шанс на зцілення нужденним.
Весь процес починається з «водних процедур». Спочатку спеціальна машина вражаючих розмірів ретельно і неодноразово вимиває у спеціальних резервуарах ампули. До речі, «Дарниця» має свою власну свердловину, яка досягає 300 м вглиб землі, з якої і береться вода для різних потреб заводу.
Після цього шлях ампул пролягав через конвеєр для заповнення ліками. Ампули заповнюються трьома рядами голочок-наповнювачів, один ряд, розташований посередині, наповнює ампули безпосередньо потрібною речовиною, а голки-наповнювачі, що знаходяться по обидва боки – наповнюють ампули інертними газами, яких потребує відповідний препарат. Аби уникнути потрапляння патогенних мікроорганізмів, у цій кімнаті підтримується особливий режим чистоти. Не позаздриш працівнику цього приміщення, адже у жаркому приміщенні він вдягнутий у щільний стерильний одяг. На цьому світі немає нічого більш захоплюючого, ніж запаювання ампул. Комбінація із води, що тече, вогню, що горить і людини, що працює дуже старанно, змушували затриматись тут надовго. Аби не залишити патогенним мікробам шансу, далі ампули відправляються у бокс на стерилізацію.
У зоні інспекції екскурсанти побачили вершину людської інженерної думки – на неймовірній швидкості, за допомогою спалахів світла і розряду струму, машина визначала, яка ампула гідна пройти це випробування, а яку чекала вибраковка. Оскільки підприємство оснащене тільки найсучаснішім обладнанням, лише мізерна частина посудин із ліками відправлялася на утилізацію.
Щодо питання екології, то «Дарниця» піклується про довкілля, а тому 80% усіх відходів використовується повторно після перероблення. Решта утилізується спеціальними підприємствами і, таким чином, навколишнє середовище залишається в безпеці.
Пройшовши в прямому сенсі через вогонь, воду і розряди струму, ампули з ліками готуються відправлятися до кінцевого споживача через лінію упаковки. Без жодної участі людини, конвеєр дбайливо запаковує ампули у форми, завантажує їх у коробки, оснащує інструкціями і відправляє на пакування у групові упаковки. Важко повірити, що колись усе це робили працівники вручну, а тепер цим займається одна, нехай і масивна машина, та ще й із великою швидкістю. Аби усі знали, що вміст цих коробок не є підробкою, спеціальна машина залишає на них фармацевтичний код, ампули ж маркуються етикетками.
Тож наші здобувачі-біотехнологи отримали неоціненний досвід, дізнавшись, який шлях долають ампули з ліками, перш ніж потрапити на прилавки аптек і, врешті, до кінцевого споживача.
Зауважимо, що ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» – один із лідерів вітчизняної фармацевтичної промисловості, що не боїться викликів і йде в ногу з часом. Тут розуміють, що виробництво якісних препаратів, які відповідають потребам охорони здоров’я і кінцевих споживачів, – це головний фактор, який і має визначати напрямок діяльності будь-якого фармацевтичного підприємства!