Н У Х Т

Наукові проекти в межах програми «Горизонт 2020» дали значний науковий прогрес

18 липня 2018

Наукові проекти в межах програми «Горизонт 2020» дали значний науковий прогрес

 «Програма «Горизонт 2020» дає шанс нашим науковцям розкрити свій науковий потенціал саме в Україні. Що стосується впливу на економіку, суспільство та формування політики, то Європейська дослідницька рада встановила, що близько половини проектів уже вплинули на сфери науки та бізнесу. Більш того, майже три чверті з них мають середньостроковий та довгостроковий вплив. Якісна оцінка виконаних проектів у 2017 році показала, що 19% опитаних проектів вже призвели до наукового прориву (оцінка категорії А) і 60% проектів призвели до значного наукового прогресу (оцінка категорії Б). Таким чином, 79% наукових проектів, у яких беруть участь українські організації в межах програми «Горизонт 2020», зробили значний науковий прогрес чи науковий прорив», –  про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час першого засідання Координаційного центру з питань виконання Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020».

Розлогу презентацію щодо результатів участі України в програмі «Горизонт 2020» представив заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха. Зокрема, він розповів, що Україна є найуспішнішою за такими напрямами:

- дії Марії Складовської-Кюрі - 47 проектів;

- розумний, екологічно чистий та інтегрований транспорт - 15 проектів;

- безпечна, чиста та ефективна енергетика - 12 проектів;

- клімат, навколишнє середовище, ефективне використання ресурсів і сировини - 8 проектів;

- Європа в мінливому світі – інклюзивні, інноваційні та свідомі суспільства - 7 проектів;

- науково-дослідницькі інфраструктури - 6 проектів;

- продовольча безпека; сталий розвиток сільського та лісового господарства; морські, приморські ресурси та внутрішні води - 6 проектів.

Наш університет – активний учасник проектів ЄС. Зокрема, наші науковці представляли Україну у проектах «Демонстрація, ознайомлення та застосування в Україні чистих вугільних технологій та технологій уловлювання та складування діоксиду вуглецю», PRORES (Pro-ecologicalrestructuringforjob) 7-ї Рамкової програми (спрямований на підтримку навчання та розвитку кар'єри дослідників (Марії Кюрі), «NutriLab» 7-ї Рамкової програми (направлений на вивчення та удосконалення маркування харчових продуктів у державах Чорноморського регіону). Саме на зміну 7-й Рамковій програмі ЄС з досліджень і технологічного розвитку, що діяла з 2007 по 2013 роки, і прийшла найбільша в історії Європейського Союзу програма «Горизонт 2020». Наразі наші фахівці спільно з колегами з європейських вишів подали заявки на участь у проектах за напрямами клімат, навколишнє середовище, ефективне використання ресурсів і сировини; продовольча безпека; морські, приморські ресурси та внутрішні води; безпечна, чиста та ефективна енергетика.

Нагадаємо, що 16 липня 2015 року ВРУ ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом «Про участь України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Координаційний центр з питань виконання Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020» створений Урядом. На нього покладено завдання аналізу досягнень та визначення наступних кроків для максимізації  результатів українських наукових колективів у програмі «Горизонт 2020». Фактично Центр буде платформою для вироблення узгодженої позиції і діяльності органів влади у сфері реалізації програми «Горизонт 2020» в Україні.

Опублікований: 18-07-2018
Читайте також:
Калейдоскоп цікавих заходів на кафедрі міжнародної економіки

Плідним на заходи для кафедри міжнародної економіки видався минулий тиждень. 23 жовтня відбулася презентація книги директора Інституту стратегічних оцінок, академіка НААН України, міністра сільського господарства i продовольства України (1996 р.), заступника з економічної політики глави Адміністрації Президента України (1997-2005 рр.), радника Пре...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Калейдоскоп цікавих заходів на кафедрі міжнародної економіки 29 жовтня 2018

З дистанційного навчання розпочався другий семестр в університеті

Дистанційна форма навчання набуває все більшої популярності. Не стоїть осторонь від новацій і наш університет. Уже три роки поспіль навчання студентів стаціонару впродовж шести перших тижнів весняного семестру відбувалося за дистанційною формою. А з вересня 2017 року за дистанційною формою навчаються і студенти-заочники. Ґрунтовний аналіз, здійсне...

ЧИТАТИ ДАЛІ

З дистанційного навчання розпочався другий семестр в університеті 14 січня 2019

Зустрічаємо гостей ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з біотехнології

З 10 квітня у нашому університеті розпочинається хоч вже і традиційна, але від того не менш відповідальна для кафедри біотехнології і мікробіології подія – ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з біотехнології. Цього року олімпіада має особливий статус, оскільки її проведення присвячене знаменній події – 135-річчю заснування Національного університету ха...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Зустрічаємо гостей ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з біотехнології 10 квітня 2019

Студенти-екологи долучилися до вирішення екологічних проблем молокопереробних підприємств

Період практики для студента – один із важливих етапів навчання, адже можна випробувати отримані в університеті знання. Ділом підтвердити теорію поспішили наші студенти-екологи, адже для 4 курсу розпочалася виробнича та переддипломна практики. Зокрема, Аліна Семенюк і Тетяна Яцюк намагалися впоратися з екологічними проблемами молокопереробних підп...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Студенти-екологи долучилися до вирішення екологічних проблем молокопереробних підприємств 19 лютого 2018