До нашого університету завітали представники міжнародної мережі ресторанів веганського харчування «Loving Hut».
Ректор, доктор технічних наук, професор Олександр Шевченко розповів історію становлення та про місце Національного університету харчових технологій, як потужного навчально-наукового комплексу, в системі національної освіти, колектив якого усвідомлює відповідальність перед суспільством за подальший розвиток і забезпечення економіки конкурентними фахівцями. Він акцентував на особливості реалізації сучасних тенденцій розвитку вищої освіти та інтеграції університету в європейський освітній простір, досягненнях висококваліфікованого професорсько-викладацького складу та матеріально-технічній базі, що включає навчальні, навчально-виробничі, науково-дослідницькі лабораторії та Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування».
Очільник університету розповів і про внесок у розвиток університету попереднього ректора, доктора технічних наук, професора Анатолія Українця, за ініціативою якого у НУХТ уперше в Україні у 2016 р. почали здійснювати підготовку фахівців за принципово новою і унікальною освітньо-професійною програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти «Технології аюрведичних харчових продуктів». У 2022 році, з урахуванням рекомендацій стейхолдерів і на вимогу ринку праці, зміст цієї програми було удосконалено і на сьогодні випуск фахівців здійснюється за оновленою освітньою програмою «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції».
До інтерв’ю долучилася деканка факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В. Ф. Доценка, доцентка Віта Цирульнікова з представленням історії розвитку факультету, формування та просування його бренду в освітньому просторі та на ринку праці, короткою характеристикою кафедр факультету, сильних сторін освітньо-професійних програм з підготовки бакалаврів, магістрів, докторів філософії.
Завідувачка кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції, професорка Олександра Нєміріч відзначила науково-педагогічний потенціал і матеріально-технічну базу кафедри, здобувачів і випускників, які розпочинають свій професійний шлях у найбільш прогресивних вітчизняних закладах ресторанного господарства. Окремо завідувачка кафедри зупинилась на особливостях організації освітнього процесу за освітньо-професійною програмою «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції».
Гарантка цієї освітньої програми, доцентка кафедри Наталія Ющенко додала, що Аюрведа зі сучасною теорією харчування має більше точок дотику, аніж відмінностей. Культура харчування сучасної людини ґрунтується не тільки на задоволенні потреб у поживних речовинах та енергії, а й на особистих вподобаннях і знаходиться під впливом соціуму. Тому, в освітніх компонентах освітньої програми «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції» з позицій Аюрведи та сучасної харчової науки здобувачі освіти опановують аспекти організації харчування здорової людини, а також спецконтингенту – дітей, людей похилого віку, спортсменів і осіб, що проживають у надзвичайних умовах, аспекти лікувально-профілактичного харчування, у тому числі з урахуванням концептуальних підходів веганства та різних течій вегетаріанства.
Доцентка Ірина Силка зазначила, що побутує думка про некорисність і навіть побоювання щодо безпечності застосування цих концепцій, зокрема веганського харчування, через ризик елементозної недостатності з подальшим розвитком захворювань. Але науковий підхід до харчування, грамотно розроблені раціони та органолептичні якості страви допоможуть зламати ці ще існуючі стереотипи, розширити коло послідовників веганства. У цьому викладачі кафедри покладають великі надії на випускників, які будують свою кар’єру у закладах ресторанного господарства в усіх куточках України.
Керівництво, викладачі та здобувачі освіти університету висловлюють впевненість на подальшу плідну співпрацю з власниками кафе «Loving Hut»у м. Києві, які представляють міжнародну асоціацію Supreme Master Ching Hai для реалізації спільних проєктів із поширення філософії веганства та формування в українців культури веганського харчування.