Як втратити роботу ще до її отримання

Втратити посаду можна ще до її отримання. Як? Чи не з'явитися на призначену зустріч з рекрутером.

Є такі претенденти, яким просто подобається бути здобувачами. Кандидат виставляє своє резюме, з ним зв'язуються рекрутери, він призначає час зустрічі і просто на неї не приходить. Багато роботодавців скаржаться, що часто претенденти зривають співбесіду, не попередивши менеджера і не пояснивши причину. Чому так відбувається?

Ви проспали, забули, полетіли, попливли (потрібне підкреслити)

Складно уявити, що людина, якій потрібна робота, в принципі може забути про призначену співбесіду. Навіть якщо ви дійсно були дуже зайняті, рятували бабусю з пожежі або знімали кошеня з дерева, потрібно виправляти становище.

Якщо у вас є серйозна причина, яка вибила вас із колії, поясніть це рекрутеру. Обов'язково зв'яжіться з ним, як тільки згадаєте про призначену зустріч. Дайте йому зрозуміти, що вам важлива і цікава пропонована посада і ви готові прийти в будь-який призначений менеджером час.

Не варто думати, що втрачене не повернеш, і миритися з обставинами, що склалися. Можливо, компанія була зацікавлена ​​саме в вас і з задоволенням розгляне вашу кандидатуру повторно.

Ви передумали

Буває так, що зваживши всі «за» і «проти» роботи в конкретному місці, ви розумієте, що це не для вас, і краще продовжити пошуки. Або, наприклад, ви були запрошені відразу в кілька компаній для інтерв'ю, і одна з них уже готова вас прийняти. Якщо це те, про що ви мріяли, навряд чи пошуки триватимуть. Ваше право. Але не забувайте, що рекрутер буде чекати вас в призначений час. Можливо, навіть, скасувавши співбесіду з іншим кандидатом.

Якщо вам не хочеться дзвонити, ви соромитеся або просто хочете уникнути неприємної розмови, все одно наберіть номер рекрутера і поясніть причину неявки. Не змушуйте людину вас чекати, змінювати свій графік і відкладати плани. Хто знає, може, вам ще доведеться з ним зіткнутися в майбутньому. І якщо ви не хочете здатися необов'язковим і безвідповідальним, виправляйте положення відразу.

Вас недооцінили

Ще одна поширена причина неявки на співбесіду - рекрутер поміняв умови «гри». Наприклад, в оголошенні про пошук співробітників була вказана одна зарплата, а по телефону вам запропонували суму набагато нижче. Відразу ви не стали відмовлятися, але, поміркувавши, вирішили не бути дріб'язковими і викреслити компанію зі свого списку.

І в такому випадку теж потрібно зв'язатися з рекрутером. Ви ж не станете опускатися до непотрібної помсти, зриваючи співбесіди, щоб вказати на нечесність компанії? Поважайте чужий час і намагайтеся відразу ж уточнити всі ваші нюанси до того, як буде призначено час зустрічі.

Чим загрожує пропуск співбесіди

З одного боку, напрошується відповідь: «Нічим». Ну що вам може зробити людина, яка ще не стала вашим потенційним керівником або рекрутером? Пожурить, згадає незлим тихим словом і забуде. Але не так все просто.

У світі рекрутингу є свої правила, свої альянси і спільноти. Багато професійних менеджерів по персоналу спілкуються між собою, відвідують одні й ті ж тренінги і семінари. І майже у кожного з них є власний «чорний список», в якому значаться такі ось претенденти. Щоб убезпечити колег від недобросовісних кандидатів, такі списки постійно поширюються в HR-спільнотах. І ви ризикуєте зовсім залишитися без уваги роботодавців в цікавій для вас області.

Не будьте легковажні, цінуйте свій час і поважайте працю інших людей. Зривати співбесіду без попередження - ознака відсутності культури і елементарного етикету.