Як спрацюватися інтроверту і екстраверта

Кажуть, що протилежності притягуються, а з різних за характером люди стають гарними партнери. Але чи так це насправді? Наскільки енергійному і непосидючому екстраверту комфортно працювати з зосередженим і педантичним інтровертом, і у що може вилитися подібний союз?

1. Не намагайтеся зрозуміти один одного

Саме так. Не потрібно намагатися стати на місце людини, чий тип характеру і мислення зовсім відмінний від вашого. Так само, як не потрібно намагатися «зламати» його і переконати в своїй правоті, навіть якщо поведінка колеги вас дратує. Найважливіше, що вам обом потрібно зробити - прийняти один одного такими, які ви є, і спробувати витягти з цього максимум вигоди.

Наприклад, вашому відділу доручили термінове завдання з позначеним дедлайном. Відразу розділіть обов'язки. Виділіть декілька дрібних завдань, віддавши екстраверту ті, які потрібно виконати якомога швидше, без попередньої підготовки. Інтроверту ж віддайте мікрозадачі, що вимагають більш ретельного опрацювання і зосередженості. При цьому на підготовчому етапі краще працювати окремо, не "підглядаючи» в справи колеги, які не кваплячи і не виправляючи його. І тільки коли проект наблизитися до завершення, звірте дані, відточите пропозиції один одного, об'єднавши зусилля.

2. Интроверсия - не діагноз

Те, що інтроверти спокійні з боку, зовсім не означає, що вони нудні і безініціативні. Чи не вказав для всіх свій потенціал, вони вміють дивувати кінцевим якістю виконаної роботи. Але щоб все вийшло, їм життєво необхідні особливі умови роботи.

По-перше, не потрібно кожні 5 хвилин відволікати такого колегу питаннями і пропозиціями. Якщо ви бачите, що він зосереджено над чимось працює, залиште його в спокої.