Як працювати менше і встигати більше

 

Твердження про те, що тільки тривалий і важка праця може привести до успіху, у наш час вважається доведеним і сумніву не підлягає. Нас змусили повірити, що, якщо ми не працюємо досить довго, то, значить, ми працюємо недостатньо напружено. Але у кожного явища є і своя зворотна сторона. Приготуйтеся до того, що якщо Ви не звертаєте увагу на життя, з головою пішовши в роботу, то й життя відповість Вам тим же. Вона теж просто перестане на Вас звертати увагу і пройде мимо, раз вже Ви так сильно чимось зайняті. Але й це ще не все.

Так що ж робити? Як йти в ногу з усе усилюючими вимогами і не поховати себе заживо на роботі? І тут ми плавно підходимо до основного посланню, яке має прозвучати в цій статті. Насправді тривала безперервна робота не дозволяє Вам зробити більше. Вся справа в продуктивності, друзі. Численні сучасні дослідження показують, що розумне поєднання праці та відпочинку дозволяє зробити більше, ніж якби Ви весь цей час безпросвітно присвятили трудовому процесу.

1. Зосередьтеся на трьох головних завданнях на день

У світі є сто мільйонів паперових, комп'ютерних, мобільних та інших списків завдань. Ймовірно, навіть древні люди робили собі зарубки на спис, щоб не забути свої справи. Але будь-які інструменти будуть безсилі без одного простого правила: щоранку приділіть кілька хвилин для обдумування і запису трьох найважливіших завдань на поточний день. А потім зосередьте свої зусилля на виконання цього короткого списку. Головне - ці три завдання, решта по мірі можливості. Ця проста, але потужна звичка значно підвищить Вашу продуктивність.

2. Вправи протягом 30 хвилин кожен день

Ми всі знаємо, що фізичні вправи корисні для нашого здоров'я. Але чи знаєте Ви, що фізичні вправи також гарні для нашого мозку? За даними психіатра John Ratey з Гарвардської медичної школи і автора книги "Spark: The Revolutionary New Science of Exercise and the Brain", фізичні вправи не тільки роблять здоровіше наші м'язи, але також допомагають зменшити стрес, поліпшити навчання і допомагають мислити більш ясно.

3. Починайте роботу рано і вчасно закінчуйте

Запитайте будь-якого успішного людини, коли він прокидається, і більш ніж імовірно, що Ви натрапите на жайворонка. Для пояснення цьому є багато різних причин, але в контексті цієї статті найбільш важливою є те, що вранці Ви маєте менше відволікаючих чинників і краще зосередження на Ваших трьох головних щоденних пріоритетах.

Але для того щоб бути продуктивним, необхідно також дати Вашому мозку добре відпочити, так що прагнете покинути офіс або встати з-за монітора точно в призначений час. Ви будете не тільки відчувати себе краще, але будете більш енергійним і продуктивним на наступний день.

4. Встановлюйте жорсткі ліміти часу

Закон Паркінсона говорить про те, що робота прагне зайняти увесь час, відпущений на неї. Так, згідно Паркінсона, якщо бабуся може писати лист племінниці рік, то вона і буде писати його рік. Робота буде заповнювати всі терміни, на неї відведені. Тому постарайтеся дати собі реально стиснуті строки для виконання необхідних завдань. І намагайтеся в них вкластися, так.

5. Використовуйте правило 80 \ 20

Багато читачів прекрасно знають це правило, що свідчить про те, що 20% зусиль приносить 80% результату. Стосовно теми статті це означає, що необхідно зосередитися на діяльності, яка дійсно важлива і витрачати менше часу на все інше.

6. Стоп багатозадачності

Багатозадачність не робить нас більш продуктивним. Насправді, поділ нашої уваги робить негативний вплив на продуктивність праці, концентрацію і енергію. «Багатозадачність в підсумку змушує Вас працювати повільніше, збільшуючи шанси на помилки», - говорить David Meyer, вчений з Університету Мічигану. Так що, якщо Ви хочете бути більш продуктивними, то вчіться робити одну справу за один раз.

7. Сядьте на інформаційну дієту

У наші дні отримати інформаційну перевантаження так само легко, як тепловий удар в центрі Сахари. І симптоми приблизно схожі: потемніння в очах, розсіяна увага, загальмовані реакції, порушення сну. Тім Ферріс, автор «4 годинного робочого тижня», рекомендує в цьому випадку сісти на дієту з «низьким вмістом інформації».

Вам дійсно потрібно читати всі ці повідомлення електронної пошти, блогів, газет, журналів і т.д.? І Вам дійсно потрібно стільки часу на Facebook або перегляд телевізора? Краще спробуйте хоч на тиждень вирізати зі свого життя стільки непотрібної інформації, скільки Ви зможете і подивіться, наскільки збільшиться Ваша продуктивність.

8. Виділіть час і місце для роздумів

Люди розумової праці та творчості можуть цей пункт навіть не зовсім правильно зрозуміти. «Навіщо ще спеціальний час для роздумів, якщо я на роботі тільки цим і займаюся?». У тому-то й річ, що Вам потрібно спеціальний час, протягом якого Ви не будете думати про логотип свого сайту або затримках поставок продукції. Мова йде про пустопорожніх абстрактних розумових процесах. Про сенс життя, про жінок і відносинах, про вічне і моментальне. Знайдіть таке місце, де Вас ніхто не буде відволікати і повертати на землю, і думайте про все, крім роботи. Спочатку буде незвично, але потім Ви навчитеся. Відвідуйте це таємне місце регулярно.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то Вас напевно розпирає бажання почати прямо зараз. Не поспішайте хапатися за всі пункти відразу. Просто виберіть одна порада для початку і намагайтеся йому слідувати на практиці щотижня. Потім спробуйте просунутися далі. І найголовніше, використовуйте звільнене час для занять тим, що Ви любите.

 

Бізнес по-єврейськи

Мойша купив за сто доларів осла у старого селянина. Селянин повинен був привести йому осла наступного дня. Селянин прийшов, як домовлялися, але без осла.

- Вибачте, але осів здох.

- Ну, тоді поверніть мої $ 100

- Не можу, я вже їх витратив

- Добре, тоді просто залиште мені осла.

- Але що ви будете з ним робити? - Запитав старий.

- Я розіграю його в лотерею.

- Але ви не можете розіграти в лотерею дохлих осла !!!

- Можу, повірте. Я просто нікому не скажу, що ондохлий.

Місяцем пізніше селянин зустрів Мойшу:

- Що сталося з тим дохлим ослом?

- Я розіграв його, як і говорив. Я продав п'ять сотень лотерейних квитків по два долари за штуку і в результаті отримав $ 898 прибутку.

- І, що, ніхто не протестував ???

- Тільки один хлопець. Той, який виграв осла. Він дуже розсердився ... ну, так я просто повернув йому його два долари.

 

Правило 20 хвилин

За 20 хвилин можна витримати будь-яку дію, які ви зовсім не хочете робити. Це хороший спосіб почати щось робити, боротися з лінню і підвищити свою мотивацію.

Правило 20 хвилин:

Хто займається спортом 20 хвилин в день, тому не варто турбуватися про своє здоров'я.

Хто приділяє 20 хвилин в день прибирання свого будинку, тому не варто переживати про безлад.

Хто виділяє 20 хвилин в день на поліпшення концентрації, тому не варто турбуватися про творчу кризу.

Хто знаходить 20 хвилин на день, щоб вислухати про справи свого чоловіка або дружини, не варто турбуватися про проблеми у відносинах.

Хто виділяє 20 хвилин в день на слухання себе і ведення особистих записів, тому не варто турбуватися про нестачу ідей.

Хто 20 хвилин в день працює над створенням джерел доходу, тому не потрібно переживати про власний фінансовий добробут.

Хто виділяє 20 хвилин на відпочинок, не слід побоюватися перевтоми і втоми.

Хто читає корисну книгу хоча б 20 хвилин на день, не варто переживати про те, як стати експертом.