Ринок праці 2017

 

Динаміка вакансій та заробітна плата для малих спеціалістів

 

Зростання ринку праці в Україні триває. Зростає кількість вакансій для студентів. Роботодавці готові залучати молодих спеціалістів без досвіду роботи на свої вакансії.

Динаміка кількості вакансій для молодих фахівців на rabota.ua

Дані за січень 2016 року прийняті за точку порівняння (100%)

 

 

Найбільше шансів у студентів знайти роботу в сфері продажів та на виробництві.  Вакансій багато і конкуренція невелика. Наприклад, в продажах при частці вакансій 23% бажаючих працювати в даній сфері всього 11%, а на виробництві розрив майже п'ятикратна: на 11% вакансій всього 2% резюме. Так само складно знайти молодих спеціалістів компаніям в адміністративній сфері, логістиці, автобізнесі та банках.

Щодо IТ-компаній, торгових вакансій і сфери гостинності, у них існує перевищенням частки резюме над часткою вакансій. Втім, роботодавці в ци сферах все одно скаржаться на брак адекватних кандидатів.

Структура вакансій і резюме для молодих фахівців за напрямами

 

Зарплати студентам роботодавці пропонують більш цікаві, ніж вважають самі кандидати. Тільки для юних юристів і аудиторів ситуація протилежна, оскільки кандидати оцінюють свої навички і знання вище, ніж їм пропонують компанії.

Середні зарплати для молодих фахівців

 

Втім, зарплати для студентів динамічно зростають. Крім того, роботодавці охоче підвищують для тих, хто відмінно проявили себе. У багатьох компаніях є десятки, якщо не сотні «історій успіху», коли стажер через пару років стає керівником підрозділу, філії, директором ресторану або просто експертом в своїй справі.​