ПРО ТЕ, ЯК ПОБОРОТИ СТРАХ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ

Страх перед прийдешніми (часто невідомими) подіями - дуже поширена фобія. Вона трапляється у кожної людини в різні періоди її життя і здатна відчутно отруїти існування. Але, незважаючи на це, потрібно знати, що, в принципі, страх - емоція корисна. У процесі боротьби за виживання він допомагав всім видам тварин, у тому числі і людині: найчастіше в природному відборі перемагав не найсильніший, а найбільш обережний. Так що за його існування ми можемо сказати спасибі еволюції. До речі, страх приносить нам користь досі: в помірних дозах він дозволяє не робити необдуманих вчинків через острах потрапити в небезпечну ситуацію і адекватно сприймати навколишній світ.

Звідки він береться?
Основна причина цієї емоції - невідомість. Пам'ятаєш, як у дитинстві ти боялася стрибати в басейн - а раптом про дно вдаришся? Але це в перший раз. Потім відчуття від занурення стали звичними, і тривога зникла.

Ще одне джерело страху - відсутність чітких уявлень про майбутнє. У цьому випадку він виникає, коли ти приймаєш серйозні рішення, які змінять все твоє життя. Наприклад, тобі не подобається твоя робота, але змінювати її страшно - раптом іншу не знайдеш?

І, нарешті, третій винуватець твоїх тривог - досвід попередніх невдач.

 

Як побороти страх за майбутнє:

- Зізнайся собі в тому, що так, ти боїшся. І пам'ятай: це абсолютно природно, бояться всі.

- Позбудься звички боятися заздалегідь, тобто малювати собі апокаліптичні картини прийдешніх труднощів ще до того, як вони стали реальністю. Нічого в кінці кінців може і не статися.

- Боїшся всього нового? Навчися залишати зону комфорту! Подивися фільм в тому жанрі, який ти не розумієш, зміни розпорядок дня, примір який-небудь нехарактерний для тебе образ, коли наступного разу підеш за покупками. Почни з дрібниць і поступово змінюй звички. Дуже скоро ти помітиш, що новизна тебе вже не лякає.

- Зважуйся на ризик! Наприклад, не користуйся послугами туристичного агентства, а сплануй і зроби подорож самостійно. Так ти подивишся в очі страхам і отримаєш такий безцінний досвід подолання труднощів.

- Не бійся робити помилки. Саме спробувавши щось, ти зможеш зрозуміти, подобається тобі це чи ні, варто так чинити в майбутньому або краще забути все, як страшний сон. Помилки - безцінний досвід, який дає нові знання. А проблеми, що виникають на шляху до мети, зроблять тебе ще наполегливішим і сильнішим.