Недотримання дрес-коду може стати причиною звільнення

За дотриманням дрес-коду дуже суворо стежать в кожному десятому офісі, у випадку порушення на співробітника чекають суворі санкції: офіційна догана, штраф, або навіть звільнення.

В 44% компаній хоча й стежать за зовнішнім виглядом працівників, але за надто яскраву краватку, міні-спідницю або декольте карати не будуть, обмежаться зауваженням.

 Більше за все пощастило 45% компаніям, в яких практично не звертають уваги на зовнішній вигляд співробітників.

Компанії, які відмовляються від дрес-коду в рамках програми нематеріальної мотивації, роблять це недаремно. В зручному одязі — краще працюється, але набагато комфортніше як для офісних співробітників (65%), так і співробітниць (52%), було би ходити на роботу в одязі вільного стилю. Жінки більш терплячі — їм простіше працювати в діловому одязі, ніж чоловікам.

Більшість офісних співробітників схвалює наявність у офісах помірних вимог до дрес-коду. 

На думку деяких, дрес-код потрібен лише тим співробітникам, які працюють з клієнтами або бізнес-партнерами (42%). І ця думка більш поширена серед чоловіків. А в тому, що виправдані тільки певні розумні вимоги.

Навіть якщо роботодавець не запроваджує суворий дрес-код, це не означає, що на роботу можна ходити в чому завгодно. Кольорові колготки або яскрава масивна біжутерія не будуть доречні, навіть якщо у вас прийнятий демократичний стиль одягу. Охайний зовнішній вигляд обов'язковий для офісного співробітника, який працює в колективі. Особливо важливо чітко проробляти свій зовнішній вигляд жінкам, які працюють в чоловічому колективі, так як до них може бути, з одного боку, підвищена увага колег – чоловіків, просто як до красивих жінок, а з іншого боку – несерйозне ставлення до жінки як професіоналу. Зовнішній вигляд – акуратний,строгий, але водночас жіночний – допоможе зберегти необхідну дистанцію і стане помічником у побудові репутації. Також варто бути помірними в нарядах жінкам, які займають керівні позиції. У будь-якому випадку, при грамотно складеному базовому гардеробі проблем із зовнішнім виглядом на робочому місці виникати не повинні.