Дослідження працевлаштування

 

Дослідження працевлаштування з точки зору роботодавців та студентів

Нещодавно було проведено цікаве опитування роботодавців та студентів різної спеціалізації щодо працевлаштування, щоб побачити різні точки зору людей, які знаходяться по обидві сторони барикад.

            Усім учасникам студентам/роботодавцям ставили однакові питання:

§        Яку зарплату бажаєте отримувати / скільки  готові платити?

§        Що можете запропонувати роботодавцю / молодому спеціалісту?

§        Чого очікуєте від компанії / молодого спеціаліста?

§        Як шукатимете роботу / де шукатимете молодого спеціаліста?

§        Чи проходили стажування / чи стажувались в компанії студенти?

Отримані результати були не шокуючими, та все ж яскраво відобразили теперішні реалії.

 

Критичні відмінності було виявлено в таких параметрах як:

                                               

1.      Комфортні умови праці: їх потребують студенти, але роботодавці не дуже акцентують увагу.

  1. Стабільна заробітна плата: молодь потребує стабільності, а роботодавці хочуть платити рівно стільки, скільки зароблено.
  2. Офіційне працевлаштування: пропонують роботодавці, але не потребує молодь.
     

На питання про те, де шукають або пропонують місця стажування та працевлаштування студенти відповіли, що обирають Інтернет-ресурси такі як job-сайти, сайти компанії та соціальні мережі, а також через знайомих та частково завдяки ВНЗ. Ті ж методи використовують і роботодавці.

  Для ефективнішої взаємодії студентів та роботодавців необхідно подолати розбіжності, щодо поглядів на умови праці. Тому важливо створювати:

1.      Платформи на яких як роботодавцям так і молоді легко взаємодіяти;

2.      Налагодити комунікацію між роботодавцями та студентами, завдяки чому буде значно легше подолати розбіжності, виявити причини їх позицій щодо роботи.

 

На сьогоднішній день для студентів дуже важливим є розуміння реального стану ринку праці, оскільки це їм дозволить оцінити власні можливості, прийняти правильне рішення щодо пошуку роботи.

     В свою чергу роботодавці мають відповідально ставитися до стажування студентів, оскільки усвідомлення, що це не просто робітник, а студент, що має власні здібності, ідеї та креативність, дозволить роботодавцям побачити нові можливості щодо вдосконалення власної діяльності та передати безцінний досвід професіоналів на ринку.

Студент повинен усвідомити, перш ніж вимагати чогось, слід зрозуміти, що він може запропонувати організації. Необхідно розуміти, що стажування — це цінний досвід.