Бакалавріат або магістратура?

Бакалавріат або магістратура?

Таке питання виникає досить часто у молодих людей. Потрібно вчасно зорієнтуватися, щоб правильно спланувати своє майбутнє.

Магістратура – один із ступенів вищої професійної освіти, що йде слідом за бакалавріатом і дозволяє отримати спеціальні знання з конкретно обраним напрямом.
У чому ж різниця між бакалавріатом та магістратурою?

Бакалавріат відноситься до першого, початкового ступеня вищої освіти. Сюди може вступити будь-який випускник загальноосвітньої школи. За чотири роки бакалавріату студент більш детально вивчає загальноосвітні дисципліни та основи обраної спеціалізації. Диплом бакалавра свідчить про здобуту повноцінну вищу освіту. З ним можна влаштовуватися на роботу або ж продовжити навчання, але вже на іншому рівні – в магістратурі.

Магістратура – це наступний, другий ступень вищої освіти. Тут готують фахівців, які орієнтовані в першу чергу на науково-дослідну діяльність: в учнях прагнуть розвинути проектні та аналітичні навички. Вступити до магістратури можливо на конкурсній основі. Навчання триває два роки, після цього можна подавати документи до аспірантури або ж виходити на роботу. Вважається, що з дипломом магістра легше зробити кар’єру в престижній зарубіжній компанії.

Цікаво, що до магістратури не обов’язково подавати документи відразу ж після закінчення бакалавріату. Це можна буде зробити і через деякий час, якщо виникне бажання отримати більш вузьку спеціалізацію або навіть змінити рід діяльності. Бакалавром можна стати по одному обраному напрямку, а магістром – вже по іншому. Можливий варіант навчання в магістратурі в закордонному ВНЗ, весь термін або його частину.

За існуючим законом і бакалавр, і магістр повинні мати рівні шанси при прийомі на роботу.

Відмінність бакалавріату від магістратури полягає в наступному:

На бакалавріат може надійти будь-який випускник загальноосвітньої школи за результатами ЗНО, в магістратуру приймають тільки людину з дипломом бакалавра.

Навчання в бакалавріаті триває чотири роки, в магістратурі – два роки.

У бакалавріаті можна отримати загальні, досить великі знання та основи обраної спеціальності, вузька спеціалізація з науково-дослідним ухилом починається вже в магістратурі.

Бакалавром можна стати по одному обраному напрямку, а от магістром (при бажанні) – вже по іншому.

Вважається, що у роботодавців (особливо закордонних) більше цінується диплом магістра, хоча за законом і бакалавр, і магістр повинні мати рівні шанси при прийомі на роботу.

До аспірантури можна поступити тільки з дипломом магістра.