10 ЯКОСТЕЙ УСПІШНОЇ ЛЮДИНИ

1.Активність

Успішна людина — активна людина. Відкладання справ на потім — це не уповільнення дії, це бездіяльність. За будь-яку складну або неприємну справу треба братися в першу чергу, інакше вона не тільки буде гальмувати весь процес діяльності, але і постійно «витягувати» енергію, приводячи до стресу. До того ж, виконавши важке завдання, людина завжди переконується, що це вимагає набагато менше зусиль, ніж їй здавалося.

2.Виконання на відмінно

Чудово слідувати за своїми мріями! Але у більшості з нас плани на майбутнє розпливчасті, тобто бажання стати краще є, а його виконання є досить неясним. Крутий віраж у власній долі — це, безумовно, добре, але він більше підходить для кіно, тому що життєві реалії часто не дозволяють почати жити з чистого аркуша. Тому, щоб бути щасливим, Ерік Ларссен радить робити як слід, а не абияк, все те, чим ви займаєтеся, незалежно від роду і виду діяльності.

3.Уявлення про себе

Людина на шляху вдосконалення повинна уявляти, як вона виглядає в очах інших людей. Часто буває, що ти думаєш про себе дуже позитивно, а оточуючі сприймають тебе зовсім не так. Це називається неузгодженістю. Тому, коли маєш об'єктивне уявлення про себе, то можеш розвивати свої позитивні якості і працювати над негативними.

4.Візуалізація

Успішні люди майстерно володіють такою здатністю, як візуалізація. Суть її в тому, що будь-яка майбутня подія повинна здаватися вже знайомою ситуацією. Так вам буде набагато легше приймати правильні рішення в цей момент часу. Візуалізація — це промальовування майбутнього в своїй уяві, зі світлом, звуками і сюжетом, ніби фільм в найбільш об'ємному форматі. В результаті будь-яку ситуацію мозок сприймає як щось, що уже трапилося з ним, а тому діє набагато впевненіше.

5.Фізичні вправи

Про спорт Ларссен у книзі "На межі" висловлюється коротко і просто: «Моя філософія проста: займатися спортом щодня. І крапка», а ще дуже винахідливо і дотепно: «Ви коли-небудь бачили людину, яка сказав би, що дуже шкодує про своїх заняттях спортом і турботі про себе?» Тому фізичні вправи повинні бути щоденними, незважаючи на брак часу. Навіть на роботу можна їздити на велосипеді і ходити пішки, а на свій поверх підніматися по сходах, а не на ліфті.

6.Звички

Звички — це те, що визначає нашу повсякденну поведінку і більшість наших рішень. Людина навіть не здогадується про більшість з них. Напишіть всі свої звички, які згадайте, на аркуші паперу, а потім попросіть знайомих і родичів доповнити список. Успішна людина повинна знати всі свої звички, щоб ні одна з них прямо або опосередковано не завадила їй приймати правильні рішення.

7.Настрій

Правильний настрій потрібний у багатьох справах. Це може бути важлива зустріч або серйозна розмова, перед якими хвилювання настільки сильне, що навіть стає перешкодою. Це може бути і вміння пересилити своє «не хочу», коли пообіцяв влаштувати собі ранкову пробіжку, а на вулиці дощова погода. У таких випадках ментальна підготовка і сфокусованість на меті — запорука успішного виконання задуманого.

8.Тайм-менеджмент

У році 8736 годин. Але в добі всього 24. Часу завжди не вистачає то на одну, то відразу на кілька справ. Тому його потрібно вміти розподіляти. Мистецтвом тайм-менеджменту оволодіти дуже просто, єдиною перешкодою зазвичай буває не незнання його основ, а саме початок дій, який через незвичність викликає труднощі.

9.Складіть список справ:

треба зробити,

можу зробити,

хочу зробити.

Напевно це буде немаленький список. Але коли всі завдання стануть видні, їх легко буде розставити за ступенем важливості та строком виконання. Потім просто «йдіть» за списком, виконуючи одну справу за раз і не відволікаючись на інші завдання.

10.Уміння відпочивати

Одне з головних умінь успішної людини — це правильний відпочинок. Коли ми відпочиваємо, перезаряджаються наші батарейки, і від якості цієї зарядки залежить подальший хід подій. Тому, коли хтось недооцінює відпочинок, вважаючи його долею слабких, він помиляється. Чергування режимів «увімкнено» і «вимкнено» – це запорука найбільш ефективної роботи, в порівнянні з постійним режимом дії. Відпочинок може бути найрізноманітнішим: запланованим і спонтанним, довгим і миттєвим. Відпочинком може бути переключення думок на іншу тему, і навіть зміна виду діяльності.