Змагання віртуозів

20 квітня 2017

20 квітня на базі університету відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу «Кращий сомельє України 2016», який вже 16 років проводить Асоціація сомельє України і який збирає кращих фахівців із усіх куточків нашої країни.

Конкурс стартував 8 квітня з відбіркових турів, що одночасно відбулися у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі й Одесі. 19 квітня у Києві відбувся півфінал конкурсу, до якого після відбіркового туру дійшли всього 13 осіб, тож дійство розпочалося з вручення дипломів півфіналістам, під час якого присутні і дізналися імена трьох фіналістів – В’ячеслава Назарчука (Київ), Дмитра Саприкіна (Харків) і Віталія Ларіна (Київ).

Вів конкурс президент Асоціації сомельє України Дмитро Сидоренко. До складу журі увійшли володарі титулу «Кращий сомельє» минулих років, а також представники виноробних компаній.

Конкурсанти змагалися у чотирьох конкурсах – подача гостям у ресторані ігристого вина й червоного вина, виправлення помилок у винній карті ресторану та дегустація алкогольних напоїв «всліпу».

За правилами фіналу під час виступу конкурсанта інші знаходилися за межами зали.

У перших двох конкурсах необхідно було з дотриманням усіх правил протягом п’яти хвилин подати ігристе вино гостям ресторану й протягом шести хвилин іншим гостям – червоне. На виправлення винної карти також відводилося шість хвилин. На дегустації алкогольних напоїв «всліпу» пропонувалися 9 зразків, продегустувавши які, необхідно було за 9 хвилин визначити типаж напою, сировину, з якої він виготовлений, країну-виробника і рік виробництва (якщо він є). Завдання для цього конкурсу визначав кращий сомельє України-2009 Іван Бачурін.

Після підведення підсумків конкурсу журі визначило кращого сомельє україни-2016. Ним став В’ячеслав Назарчук (до речі, минулого року він був другим), друге місце виборов Дмитро Саприкін, третє – Віталій Ларін. Два останніх брали участь у конкурсі вперше й відразу показали такий високий результат.

Кубок переможцю вручив кращий сомельє минулого року Олександр Лавриненко.

Постійний партнер конкурсу «Виноробне господарство князя П.М. Трубецького» подарувало всім півфіналістам і фіналістам свої вина, а переможцю – ще й сертифікат на перебування на виноробні. Вино півфіналістам, призерам, а для переможця і запрошення у серпні відвідати виноробне господарство у Франції, подарував ексклюзивний партнер призового фонду «Дім Calvet».

Асоціація сомельє України нагородила переможця сертифікатом на навчання у школі сомельє. Володар другого місця отримав у подарунок від Асоціації кований ніж французького виробництва.

Зауважимо, що до глядацької аудиторії конкурсу долучилися слухачі сертифікатної програми «Професія сомельє і науково-практичні основи дегустації вин та алкогольних напоїв» разом із викладачем програми, доцентом кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Мариною Білько та студенти спеціальності «Туризм» разом із завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу, виконавчим директором Асоціації сприяння розвитку винного та гастрономічного туризму Дарією Басюк.

Нагадаємо, що у нашого університету давні дружні стосунки з Асоціацією сомельє України, у рамках яких для наших студентів проводяться майстер-класи від професіоналів-виноробів і кращих сомельє, а також дегустації від провідних виробників.

Фотоальбом...