Засвідчує Webometrics

8 серпня 2017

​Webometrics опублікував рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities станом на липень 2017 року. У ньому оцінюються 26 695 вищих навчальних закладів світу, серед яких 331 вищий навчальний заклад України.

Наш університет значно покращив свої позиції у цьому рейтингу й посів 22 місце серед українських вишів і 4273 місце серед світових (у січні 2017-го – 30-е і 4847-е відповідно), випереджаючи Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, Київський національний університет будівництва і архітектури, Київський національний торговельно-економічний університет та багатьох інших.

Ranking Web of Universities є ініціативою Лабораторії Cybermetrics – дослідницької групи, що належить до Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), найбільшого державного дослідницького органу в Іспанії та укладається з 2004 року.

У процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту університету. Розробники відзначають, що при складанні рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів не враховуються. Він оновлюється двічі на рік – наприкінці січня та  наприкінці липня.

Варто зазначити, що в останній редакції рейтингу Webometrics  майже половина загального балу віддається за авторитетність наукових робіт авторів університету в базах Scopus та Google Scholar, що дає можливість авторам рейтингу оцінювати різнобічні аспекти діяльності університетів не лише крізь призму веб-сайтів, але й окремо акцентувати значну увагу на науковому потенціалі вишу.