Якості для справжнього профі

13 квітня 2017

Сучасний ринок праці вимагає від випускників вищих навчальних закладів не лише володіння професійними навичками, а ще й ряд якостей, які роблять молодого спеціаліста справжнім професіоналом. До таких якостей можна віднести комунікабельність, вміння слухати іншу людину, здатність навчатися новому… Цей список може бути досить довгим. Слід зазначити, що не кожний із нас володіє такими навичками. Проте корпорація «Артеріум» піклується про студентів факультету біотехнології та екологічного контролю, тому організовує для них різноманітні корисні заходи. Один із них – тренінг «Ефективні комунікації».

На перший погляд, досить популярна та доступна тема, але варто задати собі питання: як часто ми досягаємо бажаного лише своїми словами? Якщо відповідь дати важко, то слід це взяти до уваги. Між тім, згідно з дослідженнями лише 15 % успіху будь-якої справи залежить від знань. 85 % -  це вміння спілкуватися.

Тренінг вийшов насиченим: студенти дізналися про використання каналів сприйняття інформації співрозмовника, працювали з відеоматеріалом і безпосередньо брали участь у психологічних вправах. Останнє, звичайно, виявилося найцікавішою частиною тренінгу.

Зі спостереження за роботою учасників добре видно ступінь навичок організації дискусії, планування своєї діяльності, здатності йти на компроміси, слухати один одного, аргументовано доводити свою точку зору, володіти собою. Проте це виявилося не так просто. Розгорталися запеклі суперечки, бо ніхто не бажав прислухатися до думки інших. Такі моменти наочно демонстрували самим учасникам їх некомпетентність у сфері спілкування та необхідність зміни своєї поведінки. Тож тепер настав час змінюватися та працювати над собою!